×
Domácí
Adam Fellner: Muž, který se na MČR vtěsnal mezi Jakše a Bauera

Adam Fellner: Muž, který se na MČR vtěsnal mezi Jakše a Bauera

02.10.2015

Skvělý výkon předvedl na Rückl Crystal Mistrovství České republiky v běhu na kolečkových lyžích Adam Fellner. Dvaadvacetiletý závodník Fenix Ski Teamu Jeseník se ve Vesci dokázal natlačit mezi největší favority závodu Martina Jakše a Lukáše Bauera. Oba zkušení reprezentanti také jeho výkon ocenili. „Adam jel někde vepředu, já nevěděl, na koho jsou hlášené mezičasy, až v cíli jsem slyšel, že jsem ho odsunul na druhé místo. Je dobře, že někdo z mladých kluků takhle vystrčil růžky,“ říkal po závodě jeho vítěz Jakš. „To že jsem loni byl druhý a letos „až“ třetí, vůbec neřeším, protože ve výborném světle se tady ukázal Adam Fellner. Ukázal, že je schopný se na tyhle závody připravit,“ komentoval Fellnerův výkon Lukáš Bauer. A spokojený byl samozřejmě i sám Adam, který v neděli přidal další výborné umístění – páté místo mezi muži při výjezdu na Ještěd. „Bylo to super, pěkný víkend, budu na to rád vzpomínat!“

Tři zlaté, jedna stříbrná. To je výsledek sourozenců Novákových na MČR v Liberci

Tři zlaté, jedna stříbrná. To je výsledek sourozenců Novákových na MČR v Liberci

01.10.2015

Michal Novák je lídrem juniorské reprezentace a svou pozici potvrdil na republikovém šampionátu v běhu na kolečkových lyžích dokonale – na bruslařské patnáctce i na výjezdu na Ještěd vybojoval titul českého mistra ve své věkové kategorii, navíc byl celkově desátý a šestý mezi muži. „Super, jsem naprosto spokojený! V sobotu to nebyl úplně stoprocentní výkon, ale na Ještědu to bylo suprový, protože tam byla skupina, ve které se dalo odpočinout a pak ukázat, jakou mám sílu,“ hodnotil povedený víkend 18letý závodník klubu LK Slovan Karlovy Vary. Za stejný oddíl jezdí i jeho o tři roky starší sestra Petra Nováková, členka reprezentačního družstva žen podporovaná Centrem sportu Ministerstva vnitra. Ta vybojovala ve Vesci stříbro a v neděli obhájila titul v běhu na kolečkových lyžích do vrchu. „Ale zároveň doufám, že do zimy to ještě trochu poladíme. Teď pracujeme v takovém módu relativně těžkých tréninků, tak snad to dojde do finiše a bude se pak závodit ještě o trošku líp!“

Vrabcová Nývltová má další double, je mistryní republiky na lyžích i v běhu

Vrabcová Nývltová má další double, je mistryní republiky na lyžích i v běhu

29.09.2015

V sobotu triumfovala ve Vesci v rámci mistrovství České republiky v běhu na kolečkových lyžích a v neděli ovládla šampionát v silničním běhu. Eva Vrabcová Nývltová tak dokázala stejně jako loni vybojovat unikátní double ve dvou různých disciplínách. Po sobotní patnáctce volnu technikou říkala, že to bude chtít hlavně dobře zregenerovat, a to se evidentně povedlo, za což byla trutnovská závodnice podporovaná Centrem sportu Ministerstva vnitra velmi ráda. „Vypadá to, že jedna část zdravotního problému je vyřešena!“ těšilo 29letou českou reprezentantku. Na kolečkových lyžích porazila Petru Novákou o půl minuty, v Běchovicích byl na desetikilometrové trati její odstup od druhé nejrychlejší ženy ještě o minutu výraznější. A o 15 sekund rychlejší než loni, čímž opět vylepšila české ženské maximum závodu. „Určitě jsem spokojená, je vidět, že je tam zlepšení, byť loni mě táhla Keňanka a nefoukal protivítr jako letos. Zase jsem udělala obrovský krok kupředu,“ hlásila po vydařeném víkendu.

Martin Jakš má dva tituly na kolečkových lyžích, ale dobře ví, že důležitá bude hlavně zima

Martin Jakš má dva tituly na kolečkových lyžích, ale dobře ví, že důležitá bude hlavně zima

28.09.2015

Ve Vesci i na Ještědu, loni i letos. Martin Jakš je českým suverénem závodů na kolečkových lyžích a vítězí bez ohledu na profil trati i techniku. O víkendu se blýskl titulem mistra republiky jak v bruslařském závodě na 15 kilometrů, tak při dvanáctikilometrovém výjezdu na Ještěd klasicky. „Říkal jsem si, že mě to možná v sobotu stálo víc sil, než by bylo radno, a v neděli jsem trochu měl krizi před Výpřeží, kde se jela dlouho soupaž z nohou. Bylo to takové monotónní a já už potřeboval nějakou změnu. Ale zase jsem jel za Lukášem, tak jsem to tam měl malinko jednodušší a nakonec jsem to zvládl,“ popisoval své pocity po obhajobě loňského triumfu 29letý závodník liberecké Dukly.

Martin Jakš nejrychlejší i na Ještědu, mistrovský titul má také Petra Nováková

Martin Jakš nejrychlejší i na Ještědu, mistrovský titul má také Petra Nováková

27.09.2015

Stejně jako v sobotu na patnáctikilometrové trati ve Vesci, i v neděli na Ještědu vybojoval Martin Jakš titul mistra republiky na kolečkových lyžích, tentokrát v běhu do vrchu klasickou technikou. Závodník liberecké Dukly dokázal po náročném dvanáctikilometrovém stoupání najít dostatek sil na vítězný finiš, v němž porazil oddílového kolegu Lukáše Bauera. Právě tahle dvojice ujela zhruba v polovině závodu zbytku startovního pole a bylo jasné, že stejně jako loni budou bojovat o vítězství spolu. Nakonec je v cíli dělilo 11 sekund, s téměř dvouminutovým odstupem pak dojel další český reprezentant Miroslav Rypl. Mezi ženami byla nejrychlejší Sylwia Jaskowiecová, titul mistryně republiky patří Petře Novákové, která na Polku ztratila 37 sekund. Stříbro brala Adéla Boudíková, bronz Kateřina Beroušková.

Mistry republiky v běhu na kolečkových lyžích jsou Jakš a Vrabcová Nývltová

Mistry republiky v běhu na kolečkových lyžích jsou Jakš a Vrabcová Nývltová

26.09.2015

Jejich nadvláda na kolečkových lyžích trvá od roku 2011 a ani letos nebyli tihle dva poraženi. Martin Jakš a Eva Vrabcová Nývltová si na mistrovství republiky připsali shodně páté vítězství v řadě a opět dokázali porazit své největší soupeře – Lukáše Bauera, respektive Petru Novákovou. V závodě mužů se ale překvapivě mezi dva zkušené reprezentanty a členy liberecké Dukly dokázal dostat ještě 22letý Adam Fellner z Fenix Ski Teamu Jeseník. „Je dobře, že někdo z mladých kluků takhle vystrčil růžky,“ říkal po dojezdu už pětinásobný český mistr Jakš. „Já to nepočítám, ale samozřejmě každý triumf je příjemný a jsem za to rád. Dobrý výsledek na kolečkových lyžích člověka nakopne a potvrdí, že ta suchá příprava je dobrá a ubírá se správným směrem. Důležité ale je, závodit dobře v zimě.“

MČR v běhu na kolečkových lyžích se blíží. Komu se dařilo v minulých letech?

MČR v běhu na kolečkových lyžích se blíží. Komu se dařilo v minulých letech?

16.09.2015

Za devět dní odstartuje Rückl Crystal Mistrovství ČR v běhu na kolečkových lyžích, které proběhne poslední zářijový víkend v Liberci a okolí. V sobotu je na programu závod klasickou technikou v lyžařském areálu ve Vesci, v neděli se pojede bruslařský závod do vrchu s cílem na Ještědu. 26. a 27. září se tak bude stejně jako každý rok bojovat o tituly mistrů republiky. Přidají další do sbírky suveréni posledních let Martin Jakš a Eva Vrabcová Nývltová, nebo překvapí někdo další?

Zemřel Ing. Kvido Paleček

Zemřel Ing. Kvido Paleček

10.09.2015

V úterý 8. září 2015 zemřel nečekaně ve věku 82 let Ing. Kvido Paleček, dlouholetý předseda Sportovního klubu v Novém Městě na Moravě. V mládí výborně běhal na lyžích a po absolvování stavební fakulty VUT v Brně pracoval převážně v Dopravních stavbách Brno, dlouhé období jako ředitel. Mimo svoje zaměstnání věnoval většinu svého volného času lyžování – jako činovník, rozhodčí a dlouhé roky jako předseda Sportovního klubu NMNM. Za jeho předsedování se uskutečnily v NMNM první Světové poháry v běhu na lyžích, pod jeho vedením se postavila v areálu u SKI hotelu v té době jedna z nejlepších asfaltových drah pro kolečkové lyže, budovaly se základy nynější Vysočina Arény. Nikdo nezpochybňuje přínos Ing. Kvidy Palečka na skutečnosti, že v jejich rodině mají stříbrnou medaili z ženských štafet v Sarajevu. V poslední době jsme Kvidu Palečka viděli na všech lyžařských akcích, které se v NMNM pořádali. Děkujeme a nezapomeneme.

Letní dětský kemp v Senohrabech proběhl formou sportovního tábora

Letní dětský kemp v Senohrabech proběhl formou sportovního tábora

04.09.2015

Týden pod stanem a se zázemím v přírodě absolvovali o prázdninách účastníci čtvrtého ročníku letního dětského soustředění pořádaného oddílem TJ Sokol Senohraby. Po dvou letech strávených v Harrachově se vrátili tam, kde to dobře znají – na Vávrův palouk v Senohrabech. V programu byly sportovní aktivity včetně her a závěrečného survivalu, ale také koupání v Sázavě nebo večer u táboráku. Soustředění se zúčastnilo celkem 40 dětí ve věku od 6 do 15 let, a to nejen ze senohrabského Sokola, ale i dalších spřízněných klubů z okolí – atletické přípravky z Velkých Popovic nebo lyžařských oddílů z Říčan a Struhařova. „Trenérsky a organizačně kemp po celý týden zajistilo devět trenérů a členů technické podpory pořádajícího oddílu. Navíc část pondělního a úterního programu zajistili naši přátelé, trenéři ze sportovních gymnázií se zaměřením na běh na lyžích ve Vimperku a Jilemnici,“ říká za pořádající TJ Sokol Senohraby Jan Oberlander.

Běžec Jakub Antoš vyválčil třetí místo na drsném Army Runu, s Kožíškem byli druzí v týmech

Běžec Jakub Antoš vyválčil třetí místo na drsném Army Runu, s Kožíškem byli druzí v týmech

30.08.2015

Už před startem bylo jasné, že tohle nebude obyčejný závod. Parkoviště umístěné na střelnici bojových vozidel, na trase spousta náročných překážek v armádním stylu, studená voda, těžký terén a spousta bahna. To všechno si mohli přečíst účastnící Army Runu v povolávacím rozkazu (propozicích), než vyrazili do vojenského areálu ve Vyškově. Pravou realitu drsného závodu ale stejně poznali až na místě. „Devadesát procent překážek na trati bylo fakt velkým překvapením. Já se o startu dozvěděl den a půl předem, tak jsem se jen zběžně podíval na web, kde bylo uvedených asi pět stanovišť,“ přiznává Jakub Antoš, který závod absolvoval společně s dalším reprezentantem Dušanem Kožíškem. Dvojice běžců na lyžích obsadila druhé místo mezi týmy za kolegy z liberecké Dukly – sdruženáři Miroslavem Dvořákem a Tomášem Portykem. 21letý Jakub Antoš byl z tohoto kvarteta nejrychlejší a mezi jednotlivci skončil třetí.

Šumavský XC-Ski Tripple: Tři dny, tři závody a řada reprezentantů v akci

Šumavský XC-Ski Tripple: Tři dny, tři závody a řada reprezentantů v akci

25.08.2015

V pátek večer sváděla souboje na kolečkových lyžích téměř padesátka závodníků ve Vimperku, v sobotu brázdilo silnici mezi Krušlovem a Vacovicemi necelých osmdesát sportovců včetně nejmladších žákovských kategoriích jedoucích na in-line bruslích, a v neděli se běhalo v lyžařském areálu na Zadově, kam zavítalo více než sto účastníků od malých benjamínků až po dospělé. Na startu všech tří závodů nechyběli ani čeští reprezentanti v běhu na lyžích – od dorosteneckých po seniorské kategorie.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Filtr

Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři