Domácí
Finále Hledáme nové talenty na Božím Daru s Petrou Novákovou

16.03.2015

Na Božím Daru se o víkendu 14.-15.3.2015 konalo finále soutěže v běhu na lyžích "Hledáme nové talenty" a poslední závod Českého poháru v běhu na lyžích staršího žactva. Hostem závodů byla členka reprezentačního družstva A Petra Nováková. Výsledky jsou ke stažení v sekci "Závody a výsledky", (resp. http://zavody.czech-ski.com/event/details/150?returnUrl=%2Fevent%2Flist). VŠEM VÍTĚZŮM BLAHOPŘEJEME!!!

RWE City Cross Sprint 2015 – Třetí triumf v řadě. Více než dva tisíce fanoušků dohnalo Dušana Kožíška k vítězství

14.03.2015

Třetí ročník a třetí vítězství v řadě. Taková je bilance českého reprezentanta v běhu na lyžích Dušana Kožíška na oblíbeném závodu RWE City Cross Sprint 2015, který se v pátek 13. března konal v Ostravě. Do průmyslového areálu Dolní oblast Vítkovice se sjelo 44 závodníků ze sedmi zemí, spolu s nimi se divákům představilo i 53 běžců na lyžích v dětských a dorosteneckých kategoriích z celé České republiky. Skvělou kulisu v mrazivém počasí jim zde vytvořilo přes dva tisíce fanoušků.

Mistrovství ČR v běhu na lyžích žactva ve Vrchlabí - 28.2. - 1.3.2015

28.02.2015

Ve dnech 28. 2. - 1. 3. 2015 se ve Vrchlabí koná třídenní Mistrovství České republiky žactva. Výsledky jednotlivých závodů jsou ke stažení v sekci "Závody a výsledky", resp. na http://zavody.czech-ski.com/event/details/149?returnUrl=%2Fevent%2Flist

Nejdelší závod na běžkách v Čechách Krkonošská 70 oslaví v sobotu šedesáté narozeniny.

26.02.2015

Jeden z nejstarších závodů v Evropě s názvem Krkonošská 70 Kooperativy, odstartuje svůj jubilejní šedesátý ročník poslední únorový den opět ve Špindlerově Mlýně v areálu Svatý Petr. Počtvrté v historii bude součástí seriálu závodů v běhu na lyžích pro veřejnost, Stopa pro život. Kouzlo závodu není pouze v úžasné historii, ale také v krásné a zároveň těžké trati vedoucí po hřebenech Krkonoš.

Mistrovství ČR dorostu v běhu na lyžích na Horních Mísečkách - výsledky

20.02.2015

Vítězové dnešního M-ČR ve sprintu dorostu: Lukáš Slavík (TJ SVS krkonoše Vrchlabí), Ondřej Černý (LK Slovan Karlovy Vary), Markéta Lubinová (LK Slovan Karlovy Vary), Barbora Antošová (Ski klub Jablonec nad Nisou). Kompletní výsledky jsou ke stažení na http://zavody.czech-ski.com/event/details/144?returnUrl=%2Fevent%2Flist V sobotu 21.2.2015 bude Mistrovství pokračovat intervalovým startem volnou technikou, v neděli 22.2.2015 bude následovat Český pohár ve ski crossu.

Sandra Schützová vyhrála ve sprintu - FIS Slavic Cup Zlatá lyže - Nové Město n.M. 14.2.2015

14.02.2015

Ve sprintu volnou technikou na dnešních závodech FIS Slavic Cup, které se konaly v Novém Městě na Moravě, zvítězila Sandra Schützová (Dukla Liberec). Druhá skončila Lucie Charvátová (ČKS SKI Jilemnice), na třetím místě se umístila Urszula Letocha (Polsko). Mezi muži vyhrál Benjamin Saxton (USA), na druhém místě byl Jacob Tony Kordač (Dukla Liberec) a bronz si odváží Konrad Motor (Polsko). Cenou pro vítěze závodu byly lyže SPORTEN.

V Jablonci se bude závodit při svíčkách i ve skiatlonu

13.02.2015

Noční sprinty za svitu pochodní a loučí a tradiční nedělní skiatlon odstartují o víkendu 14. a 15. února již pátý ročník seriálu unikátních běžeckých závodů pro všechny příznivce bílé stopy.

ČPP Český pohár v běhu na lyžích st.žactva - 1.2.2015 Rýmařov

02.02.2015

ČPP ČP v běhu na lyžích staršího žactva se uskutečnil v neděli 1.února 2015 v Rýmařově. V intervalovém závodě volným způsobem v jednotlivých kategoriích zvítězili : Gábina Masaříková,Zuzana Matějková, Mathias Vacek a Jakub Strouhal. Všem blahopřejeme. Novinkou závodu bylo společné mazání, vše proběhlo bez komplikací , velký dík patří za vynikající uspořádání soutěží Rýmařovským pořadatelům.

CZECH NORDIX CUP 2015 v běhu na lyžích!

31.01.2015

Prvním obratnostním závodem byl v sobotu 31.ledna v Rýmařově zahájen seriál CZECH NORDIX CUP v běhu na lyžích. V jednotlivých kategoriích staršího žactva zvítězili : Marie Rysulová z Jilemnice, Zuzana Matějková z Teplic, Jáchym Cenek a Jakub Strouhal oba z Jeseníku. Blahopřejeme ! Video na běžeckém Fb.

Zemřel Josef Gabriel

25.01.2015

V pátek dne 23. ledna 2015 zemřela významná osobnost SK Nové Město na Moravě - pan Josef Gabriel. Čest jeho památce.

Mistry republiky v klasických závodech Jakš a Moravcová

24.01.2015

Martin Jakš potvrdil v závodě na 30 kilometrů klasicky s hromadným startem roli největšího favorita a suverénně si v Novém Městě na Moravě dojel pro mistrovský titul. V hromadném klasickém závodě žen na 10 km se při neúčasti nejlepších domácích závodnic radovala z vítězství Klára Moravcová.

Karolína Grohová a Aleš Razým mistry ČR ve sprintu !

22.01.2015

Aleš Razým a Karolína Grohová si na mistrovství České republiky běžců na lyžích v Novém Městě na Moravě vybojovali tituly ve sprintu klasicky a zajistili si tak nominaci na světový šampionát ve Falunu.