×
Domácí
Jizerská 50: Razým i Kožíšek na stupních, v hlavním závodě byl nejlepší z Čechů Řezáč

Jizerská 50: Razým i Kožíšek na stupních, v hlavním závodě byl nejlepší z Čechů Řezáč

11.01.2016

Hlavní závod zařazený do série Visma Ski Classics ovládl suverénním způsobem Nor Petter Eliassen, který se nejlépe popral s nestandardní tratí v podobě 15 okruhů. Kdo byl dojet o kolo, musel odstoupit, a do cíle tak dojelo pouze 26 mužů a 7 žen. Mezi nimi byla i členka týmu Lukáše Bauera – Švédka Lina Korsgrenová, která obsadila druhou příčku za svou krajankou Johanssonovou. Nejlepší z Čechů byl na 12. místě Stanislav Řezáč.

Startuje Jizerská 50, prezentuje se na ní i Svaz lyžařů ČR

Startuje Jizerská 50, prezentuje se na ní i Svaz lyžařů ČR

08.01.2016

Od pátku do neděle budou v Bedřichově probíhat nejrůznější závody v rámci 49. ročníku Jizerské 50. Do letošního programu výrazně zasáhla nepřízeň počasí a nedostatek sněhu, hlavní nedělní závod zařazený do světové série dálkových běhů Visma Ski Classics se pojede na zhruba čtyřkilometrovém okruhu v několika vlnách a závodníci obkrouží 15 kol. Toto číslo není náhodné – má připomenout horolezeckou expedici Peru 1970, při které zahynulo 15 československých účastníků a s jejíž připomínkou je Jizerská 50 od svého počátku spojena. V rámci programu se prezentuje i Úsek běžeckých disciplín SLČR.

Stopa pro život začíná prologem, členové Svazu lyžařů mají slevu na startovném

Stopa pro život začíná prologem, členové Svazu lyžařů mají slevu na startovném

04.01.2016

Šestý ročník seriálu závodů v běhu na lyžích pro širokou veřejnost - ČUS Stopa pro život 2016 - nově uvede Prolog. Ten se uskuteční ve Vysočina Areně v Novém Městě na Moravě v neděli 17. ledna 2016 a členové Svazu lyžařů ČR mají možnost využít padesátky míst se slevou 100 Kč na startovném. Online registrace končí 13. ledna.

Školení trenérů licence B (II. třídy)

Školení trenérů licence B (II. třídy)

28.12.2015

Do 15. ledna se mohou všichni zájemci o udělení trenérské licence B hlásit na školení pořádané Fakultou tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze. Jedná se o první obecnou část - vědecký základ sportovního tréninku - v rozsahu 50 hodin v šesti dnech. Školení proběhne ve dnech 4. – 6. 3. a 11. – 13. 3. 2016 v posluchárně FTVS UK v Praze. Přihlášky je třeba zaslat do 15. 1. 2016 na adresu FTVS – Trenérská škola, José Martího 31, 162 52 Praha 6. Účastnický poplatek činí 3 800 Kč.

Z přípravy žáků na sezonu aneb Jak to chodí v Jilemnici

Z přípravy žáků na sezonu aneb Jak to chodí v Jilemnici

27.12.2015

ČKS SKI Jilemnice je jedním z oddílů se statusem sportovního střediska (SPS) i sportovního centra mládeže (SCM), což znamená, že jde o vybraný klub, ve kterém se věnují tréninku žactva, dorostu a juniorů, tedy obecně mládeže. Působí v něm i Václav Korbelář, vedoucí trenér SPS Jilemnice a člen Trenérské rady právě za sportovní střediska. Jak vypadá příprava těch nejmenších pod jeho vedením v Jilemnici? „Po celý rok s dětmi pravidelně trénujeme dva až třikrát týdně, tréninky navazují na školní výuku a probíhají většinou v prostorách školy nebo na lyžařských tratí na Hraběnce. Fungují jak v rámci lyžařského oddílu ČKS SKI Jilemnice, tak i jako sportovní kroužky v rámci Školního sportovního klubu při Základní škole Jilemnice,“ popisuje v rozhovoru, který nechává nahlédnout do života mladých běžců na lyžích.

Z přípravy dorostu a juniorů na sezonu aneb Jak to chodí v Trutnově

Z přípravy dorostu a juniorů na sezonu aneb Jak to chodí v Trutnově

25.12.2015

Olfin Car - Vella Trutnov je jedním z oddílů se statusem sportovního střediska (SPS) i sportovního centra mládeže (SCM), což znamená, že jde o vybraný klub, ve kterém se věnují tréninku žactva, dorostu a juniorů, tedy obecně mládeže. Sportovně v něm vyrostla, a stále jeho barvy hájí, třeba česká reprezentantka a trutnovská rodačka Eva Vrabcová Nývltová. Věkové kategorii 15 až 19 let se v klubu věnuje Vladimír Šlofar, vedoucí trenér SCM Trutnov a člen Trenérské rady právě za sportovní centra mládeže. Jak vypadá příprava dorostu a juniorů pod jeho vedením v Trutnově? To prozradí rozhovor s předsedou Aliance profesionálních trenérů běhu na lyžích.

Český pohár v běhu na lyžích Jablonec n. N. 2. - 3. 1. 2016 ZRUŠEN!

Český pohár v běhu na lyžích Jablonec n. N. 2. - 3. 1. 2016 ZRUŠEN!

24.12.2015

Vzhledem k nedostatku sněhu a meteorologickému výhledu na další období, vedení Ski klubu Jablonec n.N. spolu s STK ÚBD SLČR a organizačním výborem pro pořádání závodů ČP dospělých a dorostu v běhu na lyžích, které se měly konat ve dnech 2. a 3. 1. 2016 v Jablonci nad Nisou, rozhodlo o jejich zrušení bez náhrady.

Z přípravy žáků na sezonu aneb Jak to chodí v Jablonci

Z přípravy žáků na sezonu aneb Jak to chodí v Jablonci

22.12.2015

Ski klub Jablonec nad Nisou je jedním z oddílů se statusem sportovního střediska (SPS) i sportovního centra mládeže (SCM), což znamená, že jde o vybraný klub, ve kterém se věnují tréninku žactva, dorostu a juniorů, tedy obecně mládeže. Působí v něm i Jakub Liška, vedoucí trenér jabloneckého SPS a trenér starších žáků. Jak vypadala jejich příprava na sezonu, do níž odstartovali ve Velké ceně Jilemnice 19. prosince? „Začali jsme v květnu, kdy se zaměřujeme na chůzi, kolo, hry a rychlost. Na první sníh jezdíme většinou kolem 10. prosince na Jizerku, kam jezdí přípravka a mladší i starší žáci. Hlavní náplní přípravy je lyžování, soustředíme se především na techniku. V nové sezoně nás bude startovat na republikových závodech víc než loni,“ říká Jakub Liška v rozhovoru.

Velká cena Jilemnice úspěšná, počasí navzdory

Velká cena Jilemnice úspěšná, počasí navzdory

20.12.2015

V sobotu se v Krkonoších konala Velká cena Jilemnice, která přilákala přes 350 závodníků všech věkových kategorií – od nejmladších žáků po dospělé. „Navzdory nepříznivým sněhovým podmínkám, které netrápí jen Českou republiku, se pořadatelům z ČKS SKI Jilemnice podařilo uspořádat moc hezké závody,“ hodnotil přímo z Horních Míseček předseda Úseku běžeckých disciplín Pavel Benc.

SK Nové Město na Moravě se představuje

SK Nové Město na Moravě se představuje

07.12.2015

Když se řekne Nové Město na Moravě, asi každého lyžaře (a dnes už i nelyžaře) napadne běh na lyžích, biatlon, horská kola, Zlatá lyže, světové poháry a mistrovství světa, ale také krásné sportovní prostředí s výborným zázemím jak pro sportovce, tak pro organizační týmy. Málokdo už si ale uvědomuje, že bez dlouhé historie a především obrovského nasazení zdejších lidí by se Česká republika mohla těžko chlubit tímto „pokladem“…

Sokol Stachy připravuje běžecké tratě na Churáňově na sezonu

Sokol Stachy připravuje běžecké tratě na Churáňově na sezonu

16.11.2015

Dříve než napadne sníh a do běžecké stopy vyrazí první lyžaři, je třeba pořádně připravit tratě. Zvlášť když v nové zimní sezoně budou hostit Český pohár žactva nebo mezinárodní závod v rámci Česko-rakouského poháru. Do potřebných úprav se proto už v říjnu vrhl lyžařský oddíl SKI Sokol Stachy, a to návozem 400 tun materiálu a zemními pracemi s cílem rozšíření tratí. „První fáze probíhala v prostoru obávaného cílového kopce, kde vodní eroze značně poškodila povrch cesty. Pomocí bagru jsme cestu v délce 400 metrů rozšířili na 3,5 metru, vyrovnali ji, navezli různé kamenivo a zpevnili povrch tratí. Také jsme při tom vyhrábli odvodňovací stoky,“ popisuje začátek prací Zdeněk Albrecht, předseda Tělovýchovné jednoty Sokol Stachy.

Blíží se Podzimní běh lyžařů v Senohrabech, závod s dlouhou tradicí

Blíží se Podzimní běh lyžařů v Senohrabech, závod s dlouhou tradicí

11.11.2015

Tradiční závod s tradičním termínem. I letos se v Senohrabech poběží poslední listopadovou neděli, přesný datum přespolního běhu tak pro 59. ročník zní – 29. 11. 2015. Pro lyžaře tento termín znamená poslední možnou zkoušku sil před přechodem na lyže, na startu se ale vždy sejdou i zástupci dalších sportovních disciplín. „Vítězi závodu v posledních ročnících byli například mistr světa v orientačním běhu Jan Procházka nebo přední český vodní slalomář Pavel Kubričan. Na konci devadesátých let dvakrát vyhrál pozdější bronzový medailista z olympijských her v Aténách v moderním pětiboji Libor Capalini,“ vyjmenovává slavné účastníky závodu Jan Oberlander z pořádajícího lyžařského oddílu TJ Sokol Senohraby. Na startu letošního ročníku můžete být i vy!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Filtr

Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři