×
Domácí
Školení trenérů licence B (II. třídy)

Školení trenérů licence B (II. třídy)

28.12.2015

Do 15. ledna se mohou všichni zájemci o udělení trenérské licence B hlásit na školení pořádané Fakultou tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze. Jedná se o první obecnou část - vědecký základ sportovního tréninku - v rozsahu 50 hodin v šesti dnech. Školení proběhne ve dnech 4. – 6. 3. a 11. – 13. 3. 2016 v posluchárně FTVS UK v Praze. Přihlášky je třeba zaslat do 15. 1. 2016 na adresu FTVS – Trenérská škola, José Martího 31, 162 52 Praha 6. Účastnický poplatek činí 3 800 Kč.

Z přípravy žáků na sezonu aneb Jak to chodí v Jilemnici

Z přípravy žáků na sezonu aneb Jak to chodí v Jilemnici

27.12.2015

ČKS SKI Jilemnice je jedním z oddílů se statusem sportovního střediska (SPS) i sportovního centra mládeže (SCM), což znamená, že jde o vybraný klub, ve kterém se věnují tréninku žactva, dorostu a juniorů, tedy obecně mládeže. Působí v něm i Václav Korbelář, vedoucí trenér SPS Jilemnice a člen Trenérské rady právě za sportovní střediska. Jak vypadá příprava těch nejmenších pod jeho vedením v Jilemnici? „Po celý rok s dětmi pravidelně trénujeme dva až třikrát týdně, tréninky navazují na školní výuku a probíhají většinou v prostorách školy nebo na lyžařských tratí na Hraběnce. Fungují jak v rámci lyžařského oddílu ČKS SKI Jilemnice, tak i jako sportovní kroužky v rámci Školního sportovního klubu při Základní škole Jilemnice,“ popisuje v rozhovoru, který nechává nahlédnout do života mladých běžců na lyžích.

Z přípravy dorostu a juniorů na sezonu aneb Jak to chodí v Trutnově

Z přípravy dorostu a juniorů na sezonu aneb Jak to chodí v Trutnově

25.12.2015

Olfin Car - Vella Trutnov je jedním z oddílů se statusem sportovního střediska (SPS) i sportovního centra mládeže (SCM), což znamená, že jde o vybraný klub, ve kterém se věnují tréninku žactva, dorostu a juniorů, tedy obecně mládeže. Sportovně v něm vyrostla, a stále jeho barvy hájí, třeba česká reprezentantka a trutnovská rodačka Eva Vrabcová Nývltová. Věkové kategorii 15 až 19 let se v klubu věnuje Vladimír Šlofar, vedoucí trenér SCM Trutnov a člen Trenérské rady právě za sportovní centra mládeže. Jak vypadá příprava dorostu a juniorů pod jeho vedením v Trutnově? To prozradí rozhovor s předsedou Aliance profesionálních trenérů běhu na lyžích.

Český pohár v běhu na lyžích Jablonec n. N. 2. - 3. 1. 2016 ZRUŠEN!

Český pohár v běhu na lyžích Jablonec n. N. 2. - 3. 1. 2016 ZRUŠEN!

24.12.2015

Vzhledem k nedostatku sněhu a meteorologickému výhledu na další období, vedení Ski klubu Jablonec n.N. spolu s STK ÚBD SLČR a organizačním výborem pro pořádání závodů ČP dospělých a dorostu v běhu na lyžích, které se měly konat ve dnech 2. a 3. 1. 2016 v Jablonci nad Nisou, rozhodlo o jejich zrušení bez náhrady.

Z přípravy žáků na sezonu aneb Jak to chodí v Jablonci

Z přípravy žáků na sezonu aneb Jak to chodí v Jablonci

22.12.2015

Ski klub Jablonec nad Nisou je jedním z oddílů se statusem sportovního střediska (SPS) i sportovního centra mládeže (SCM), což znamená, že jde o vybraný klub, ve kterém se věnují tréninku žactva, dorostu a juniorů, tedy obecně mládeže. Působí v něm i Jakub Liška, vedoucí trenér jabloneckého SPS a trenér starších žáků. Jak vypadala jejich příprava na sezonu, do níž odstartovali ve Velké ceně Jilemnice 19. prosince? „Začali jsme v květnu, kdy se zaměřujeme na chůzi, kolo, hry a rychlost. Na první sníh jezdíme většinou kolem 10. prosince na Jizerku, kam jezdí přípravka a mladší i starší žáci. Hlavní náplní přípravy je lyžování, soustředíme se především na techniku. V nové sezoně nás bude startovat na republikových závodech víc než loni,“ říká Jakub Liška v rozhovoru.

Velká cena Jilemnice úspěšná, počasí navzdory

Velká cena Jilemnice úspěšná, počasí navzdory

20.12.2015

V sobotu se v Krkonoších konala Velká cena Jilemnice, která přilákala přes 350 závodníků všech věkových kategorií – od nejmladších žáků po dospělé. „Navzdory nepříznivým sněhovým podmínkám, které netrápí jen Českou republiku, se pořadatelům z ČKS SKI Jilemnice podařilo uspořádat moc hezké závody,“ hodnotil přímo z Horních Míseček předseda Úseku běžeckých disciplín Pavel Benc.

SK Nové Město na Moravě se představuje

SK Nové Město na Moravě se představuje

07.12.2015

Když se řekne Nové Město na Moravě, asi každého lyžaře (a dnes už i nelyžaře) napadne běh na lyžích, biatlon, horská kola, Zlatá lyže, světové poháry a mistrovství světa, ale také krásné sportovní prostředí s výborným zázemím jak pro sportovce, tak pro organizační týmy. Málokdo už si ale uvědomuje, že bez dlouhé historie a především obrovského nasazení zdejších lidí by se Česká republika mohla těžko chlubit tímto „pokladem“…

Sokol Stachy připravuje běžecké tratě na Churáňově na sezonu

Sokol Stachy připravuje běžecké tratě na Churáňově na sezonu

16.11.2015

Dříve než napadne sníh a do běžecké stopy vyrazí první lyžaři, je třeba pořádně připravit tratě. Zvlášť když v nové zimní sezoně budou hostit Český pohár žactva nebo mezinárodní závod v rámci Česko-rakouského poháru. Do potřebných úprav se proto už v říjnu vrhl lyžařský oddíl SKI Sokol Stachy, a to návozem 400 tun materiálu a zemními pracemi s cílem rozšíření tratí. „První fáze probíhala v prostoru obávaného cílového kopce, kde vodní eroze značně poškodila povrch cesty. Pomocí bagru jsme cestu v délce 400 metrů rozšířili na 3,5 metru, vyrovnali ji, navezli různé kamenivo a zpevnili povrch tratí. Také jsme při tom vyhrábli odvodňovací stoky,“ popisuje začátek prací Zdeněk Albrecht, předseda Tělovýchovné jednoty Sokol Stachy.

Blíží se Podzimní běh lyžařů v Senohrabech, závod s dlouhou tradicí

Blíží se Podzimní běh lyžařů v Senohrabech, závod s dlouhou tradicí

11.11.2015

Tradiční závod s tradičním termínem. I letos se v Senohrabech poběží poslední listopadovou neděli, přesný datum přespolního běhu tak pro 59. ročník zní – 29. 11. 2015. Pro lyžaře tento termín znamená poslední možnou zkoušku sil před přechodem na lyže, na startu se ale vždy sejdou i zástupci dalších sportovních disciplín. „Vítězi závodu v posledních ročnících byli například mistr světa v orientačním běhu Jan Procházka nebo přední český vodní slalomář Pavel Kubričan. Na konci devadesátých let dvakrát vyhrál pozdější bronzový medailista z olympijských her v Aténách v moderním pětiboji Libor Capalini,“ vyjmenovává slavné účastníky závodu Jan Oberlander z pořádajícího lyžařského oddílu TJ Sokol Senohraby. Na startu letošního ročníku můžete být i vy!

Jak připravují běžky profesionálové? Odpověděl workshop ÚBD

Jak připravují běžky profesionálové? Odpověděl workshop ÚBD

03.11.2015

Podle čeho vybírat vhodné lyže? Jak je správně měřit? Kterou strukturu vybrat? Jak připravit běžky na první sníh? A jak testovat před závody? Na všechny tyto otázky dali odpověď dva servismani české reprezentace – šéf týmu Jan Pešina a Vít Zahula. Součástí více než dvě hodiny trvající přednášky byly i praktické ukázky správného postupu, především pak samotného mazání. O workshop byl obrovský zájem, kapacita byla naplněna pár hodin po zveřejnění informace o jeho konání. V areálu liberecké Dukly naslouchalo zkušené dvojici servismanů téměř pět desítek lidí včetně trenérů mládeže.

Podzimní série lyžařských přespolních běhů Libereckého kraje zná vítěze

Podzimní série lyžařských přespolních běhů Libereckého kraje zná vítěze

21.10.2015

Šest závodů, stovky účastníků a převážně velmi vydařené počasí. Taková byla letošní podzimní série lyžařských přespolních běhů Libereckého kraje s názvem Salomon Cross Cup 2015, kterou zakončilo víkendové slavnostní vyhlašování v Huntířově. Do celkového pořadí poháru byly započítávány čtyři nejlepší výsledky žáků a žákyň ročníků 2002 až 2007. Jen v těchto žákovských kategoriích bylo bodováno více než 350 závodníků! Ti nejlepší dostali tradiční plaketky a pro každého, kdo se zúčastnil všech podniků, byly připraveny drobné ceny.

Mladí běžci na lyžích absolvovali testy v Trutnově

Mladí běžci na lyžích absolvovali testy v Trutnově

08.10.2015

V loňské sezoně závodili společně v kategorii starších žáků, letos už jsou z některých mladší dorostenci. První říjnový víkend se ale ještě potkali na dalším společném poměření sil a dovedností, v Trutnově totiž byly na programu testy sportovních středisek, která pracují s talentovanou mládeží. Do Královéhradeckého kraje se tak sjelo přes 40 mladých běžců a běžkyň na lyžích, kteří během dvou dnů absolvovali přespolní běh, desetiskok, test pohyblivosti, běh na 30 a 1500 metrů, zkrácené leh-sedy, shyby, hod medicinbalem, přeskoky švihadla i obratnostní dráhu. A jako bonus bylo připraveno večerní bruslení na zimním stadionu s doplňkovou disciplínou. „Velké poděkování patří pořádajícímu oddílu Olfin Car – Vella Trutnov a Oskaru Šretrovi, vedoucímu trenérovi tamního sportovního střediska, za uspořádání testů. Poděkování ale samozřejmě patří i trenérům všech zúčastněných středisek, kteří se během víkendu zhostili rolí rozhodčích a pořadatelů,“ říká manažer sportovní přípravy Úseku běžeckých disciplín Martin Koukal.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Filtr

Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři