×
Domácí
Sokol Stachy připravuje běžecké tratě na Churáňově na sezonu

Sokol Stachy připravuje běžecké tratě na Churáňově na sezonu

16.11.2015

Dříve než napadne sníh a do běžecké stopy vyrazí první lyžaři, je třeba pořádně připravit tratě. Zvlášť když v nové zimní sezoně budou hostit Český pohár žactva nebo mezinárodní závod v rámci Česko-rakouského poháru. Do potřebných úprav se proto už v říjnu vrhl lyžařský oddíl SKI Sokol Stachy, a to návozem 400 tun materiálu a zemními pracemi s cílem rozšíření tratí. „První fáze probíhala v prostoru obávaného cílového kopce, kde vodní eroze značně poškodila povrch cesty. Pomocí bagru jsme cestu v délce 400 metrů rozšířili na 3,5 metru, vyrovnali ji, navezli různé kamenivo a zpevnili povrch tratí. Také jsme při tom vyhrábli odvodňovací stoky,“ popisuje začátek prací Zdeněk Albrecht, předseda Tělovýchovné jednoty Sokol Stachy.

Blíží se Podzimní běh lyžařů v Senohrabech, závod s dlouhou tradicí

Blíží se Podzimní běh lyžařů v Senohrabech, závod s dlouhou tradicí

11.11.2015

Tradiční závod s tradičním termínem. I letos se v Senohrabech poběží poslední listopadovou neděli, přesný datum přespolního běhu tak pro 59. ročník zní – 29. 11. 2015. Pro lyžaře tento termín znamená poslední možnou zkoušku sil před přechodem na lyže, na startu se ale vždy sejdou i zástupci dalších sportovních disciplín. „Vítězi závodu v posledních ročnících byli například mistr světa v orientačním běhu Jan Procházka nebo přední český vodní slalomář Pavel Kubričan. Na konci devadesátých let dvakrát vyhrál pozdější bronzový medailista z olympijských her v Aténách v moderním pětiboji Libor Capalini,“ vyjmenovává slavné účastníky závodu Jan Oberlander z pořádajícího lyžařského oddílu TJ Sokol Senohraby. Na startu letošního ročníku můžete být i vy!

Jak připravují běžky profesionálové? Odpověděl workshop ÚBD

Jak připravují běžky profesionálové? Odpověděl workshop ÚBD

03.11.2015

Podle čeho vybírat vhodné lyže? Jak je správně měřit? Kterou strukturu vybrat? Jak připravit běžky na první sníh? A jak testovat před závody? Na všechny tyto otázky dali odpověď dva servismani české reprezentace – šéf týmu Jan Pešina a Vít Zahula. Součástí více než dvě hodiny trvající přednášky byly i praktické ukázky správného postupu, především pak samotného mazání. O workshop byl obrovský zájem, kapacita byla naplněna pár hodin po zveřejnění informace o jeho konání. V areálu liberecké Dukly naslouchalo zkušené dvojici servismanů téměř pět desítek lidí včetně trenérů mládeže.

Podzimní série lyžařských přespolních běhů Libereckého kraje zná vítěze

Podzimní série lyžařských přespolních běhů Libereckého kraje zná vítěze

21.10.2015

Šest závodů, stovky účastníků a převážně velmi vydařené počasí. Taková byla letošní podzimní série lyžařských přespolních běhů Libereckého kraje s názvem Salomon Cross Cup 2015, kterou zakončilo víkendové slavnostní vyhlašování v Huntířově. Do celkového pořadí poháru byly započítávány čtyři nejlepší výsledky žáků a žákyň ročníků 2002 až 2007. Jen v těchto žákovských kategoriích bylo bodováno více než 350 závodníků! Ti nejlepší dostali tradiční plaketky a pro každého, kdo se zúčastnil všech podniků, byly připraveny drobné ceny.

Mladí běžci na lyžích absolvovali testy v Trutnově

Mladí běžci na lyžích absolvovali testy v Trutnově

08.10.2015

V loňské sezoně závodili společně v kategorii starších žáků, letos už jsou z některých mladší dorostenci. První říjnový víkend se ale ještě potkali na dalším společném poměření sil a dovedností, v Trutnově totiž byly na programu testy sportovních středisek, která pracují s talentovanou mládeží. Do Královéhradeckého kraje se tak sjelo přes 40 mladých běžců a běžkyň na lyžích, kteří během dvou dnů absolvovali přespolní běh, desetiskok, test pohyblivosti, běh na 30 a 1500 metrů, zkrácené leh-sedy, shyby, hod medicinbalem, přeskoky švihadla i obratnostní dráhu. A jako bonus bylo připraveno večerní bruslení na zimním stadionu s doplňkovou disciplínou. „Velké poděkování patří pořádajícímu oddílu Olfin Car – Vella Trutnov a Oskaru Šretrovi, vedoucímu trenérovi tamního sportovního střediska, za uspořádání testů. Poděkování ale samozřejmě patří i trenérům všech zúčastněných středisek, kteří se během víkendu zhostili rolí rozhodčích a pořadatelů,“ říká manažer sportovní přípravy Úseku běžeckých disciplín Martin Koukal.

MČR v běhu na kolečkových lyžích očima Lukáše Bauera

MČR v běhu na kolečkových lyžích očima Lukáše Bauera

04.10.2015

Na bruslařské patnáctce dojel třetí, na Ještěd vystoupal jako druhý. A s republikovým šampionátem byl spokojený. „Já mám zkušenost, že pro mě jsou výsledky na kolcích slabší v porovnání se zimou. Už se těším, až napadne sníh a budu na normálních lyžích. Doufám, že budu schopný se připravit na určité závody tak, aby ten výsledek stál za to,“ věří Lukáš Bauer, pro kterého jsou kolečkové lyže vhodným tréninkovým doplňkem, ale zároveň tak trochu jinou disciplínou. „Já nikdy moc neholdoval kolečkovým lyžím, zejména závodům. Ve Vesci jsem se navíc trošku dopředu připravoval na to, že to bude slabší, protože bruslení šlo v létě jasně do pozadí v porovnání s klasikou a zejména soupaží. Ale nakonec spokojenost!“

Adam Fellner: Muž, který se na MČR vtěsnal mezi Jakše a Bauera

Adam Fellner: Muž, který se na MČR vtěsnal mezi Jakše a Bauera

02.10.2015

Skvělý výkon předvedl na Rückl Crystal Mistrovství České republiky v běhu na kolečkových lyžích Adam Fellner. Dvaadvacetiletý závodník Fenix Ski Teamu Jeseník se ve Vesci dokázal natlačit mezi největší favority závodu Martina Jakše a Lukáše Bauera. Oba zkušení reprezentanti také jeho výkon ocenili. „Adam jel někde vepředu, já nevěděl, na koho jsou hlášené mezičasy, až v cíli jsem slyšel, že jsem ho odsunul na druhé místo. Je dobře, že někdo z mladých kluků takhle vystrčil růžky,“ říkal po závodě jeho vítěz Jakš. „To že jsem loni byl druhý a letos „až“ třetí, vůbec neřeším, protože ve výborném světle se tady ukázal Adam Fellner. Ukázal, že je schopný se na tyhle závody připravit,“ komentoval Fellnerův výkon Lukáš Bauer. A spokojený byl samozřejmě i sám Adam, který v neděli přidal další výborné umístění – páté místo mezi muži při výjezdu na Ještěd. „Bylo to super, pěkný víkend, budu na to rád vzpomínat!“

Tři zlaté, jedna stříbrná. To je výsledek sourozenců Novákových na MČR v Liberci

Tři zlaté, jedna stříbrná. To je výsledek sourozenců Novákových na MČR v Liberci

01.10.2015

Michal Novák je lídrem juniorské reprezentace a svou pozici potvrdil na republikovém šampionátu v běhu na kolečkových lyžích dokonale – na bruslařské patnáctce i na výjezdu na Ještěd vybojoval titul českého mistra ve své věkové kategorii, navíc byl celkově desátý a šestý mezi muži. „Super, jsem naprosto spokojený! V sobotu to nebyl úplně stoprocentní výkon, ale na Ještědu to bylo suprový, protože tam byla skupina, ve které se dalo odpočinout a pak ukázat, jakou mám sílu,“ hodnotil povedený víkend 18letý závodník klubu LK Slovan Karlovy Vary. Za stejný oddíl jezdí i jeho o tři roky starší sestra Petra Nováková, členka reprezentačního družstva žen podporovaná Centrem sportu Ministerstva vnitra. Ta vybojovala ve Vesci stříbro a v neděli obhájila titul v běhu na kolečkových lyžích do vrchu. „Ale zároveň doufám, že do zimy to ještě trochu poladíme. Teď pracujeme v takovém módu relativně těžkých tréninků, tak snad to dojde do finiše a bude se pak závodit ještě o trošku líp!“

Vrabcová Nývltová má další double, je mistryní republiky na lyžích i v běhu

Vrabcová Nývltová má další double, je mistryní republiky na lyžích i v běhu

29.09.2015

V sobotu triumfovala ve Vesci v rámci mistrovství České republiky v běhu na kolečkových lyžích a v neděli ovládla šampionát v silničním běhu. Eva Vrabcová Nývltová tak dokázala stejně jako loni vybojovat unikátní double ve dvou různých disciplínách. Po sobotní patnáctce volnu technikou říkala, že to bude chtít hlavně dobře zregenerovat, a to se evidentně povedlo, za což byla trutnovská závodnice podporovaná Centrem sportu Ministerstva vnitra velmi ráda. „Vypadá to, že jedna část zdravotního problému je vyřešena!“ těšilo 29letou českou reprezentantku. Na kolečkových lyžích porazila Petru Novákou o půl minuty, v Běchovicích byl na desetikilometrové trati její odstup od druhé nejrychlejší ženy ještě o minutu výraznější. A o 15 sekund rychlejší než loni, čímž opět vylepšila české ženské maximum závodu. „Určitě jsem spokojená, je vidět, že je tam zlepšení, byť loni mě táhla Keňanka a nefoukal protivítr jako letos. Zase jsem udělala obrovský krok kupředu,“ hlásila po vydařeném víkendu.

Martin Jakš má dva tituly na kolečkových lyžích, ale dobře ví, že důležitá bude hlavně zima

Martin Jakš má dva tituly na kolečkových lyžích, ale dobře ví, že důležitá bude hlavně zima

28.09.2015

Ve Vesci i na Ještědu, loni i letos. Martin Jakš je českým suverénem závodů na kolečkových lyžích a vítězí bez ohledu na profil trati i techniku. O víkendu se blýskl titulem mistra republiky jak v bruslařském závodě na 15 kilometrů, tak při dvanáctikilometrovém výjezdu na Ještěd klasicky. „Říkal jsem si, že mě to možná v sobotu stálo víc sil, než by bylo radno, a v neděli jsem trochu měl krizi před Výpřeží, kde se jela dlouho soupaž z nohou. Bylo to takové monotónní a já už potřeboval nějakou změnu. Ale zase jsem jel za Lukášem, tak jsem to tam měl malinko jednodušší a nakonec jsem to zvládl,“ popisoval své pocity po obhajobě loňského triumfu 29letý závodník liberecké Dukly.

Martin Jakš nejrychlejší i na Ještědu, mistrovský titul má také Petra Nováková

Martin Jakš nejrychlejší i na Ještědu, mistrovský titul má také Petra Nováková

27.09.2015

Stejně jako v sobotu na patnáctikilometrové trati ve Vesci, i v neděli na Ještědu vybojoval Martin Jakš titul mistra republiky na kolečkových lyžích, tentokrát v běhu do vrchu klasickou technikou. Závodník liberecké Dukly dokázal po náročném dvanáctikilometrovém stoupání najít dostatek sil na vítězný finiš, v němž porazil oddílového kolegu Lukáše Bauera. Právě tahle dvojice ujela zhruba v polovině závodu zbytku startovního pole a bylo jasné, že stejně jako loni budou bojovat o vítězství spolu. Nakonec je v cíli dělilo 11 sekund, s téměř dvouminutovým odstupem pak dojel další český reprezentant Miroslav Rypl. Mezi ženami byla nejrychlejší Sylwia Jaskowiecová, titul mistryně republiky patří Petře Novákové, která na Polku ztratila 37 sekund. Stříbro brala Adéla Boudíková, bronz Kateřina Beroušková.

Mistry republiky v běhu na kolečkových lyžích jsou Jakš a Vrabcová Nývltová

Mistry republiky v běhu na kolečkových lyžích jsou Jakš a Vrabcová Nývltová

26.09.2015

Jejich nadvláda na kolečkových lyžích trvá od roku 2011 a ani letos nebyli tihle dva poraženi. Martin Jakš a Eva Vrabcová Nývltová si na mistrovství republiky připsali shodně páté vítězství v řadě a opět dokázali porazit své největší soupeře – Lukáše Bauera, respektive Petru Novákovou. V závodě mužů se ale překvapivě mezi dva zkušené reprezentanty a členy liberecké Dukly dokázal dostat ještě 22letý Adam Fellner z Fenix Ski Teamu Jeseník. „Je dobře, že někdo z mladých kluků takhle vystrčil růžky,“ říkal po dojezdu už pětinásobný český mistr Jakš. „Já to nepočítám, ale samozřejmě každý triumf je příjemný a jsem za to rád. Dobrý výsledek na kolečkových lyžích člověka nakopne a potvrdí, že ta suchá příprava je dobrá a ubírá se správným směrem. Důležité ale je, závodit dobře v zimě.“

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Filtr

Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři