×
Domácí
Mistrovství ČR v běhu na lyžích o víkendu v Novém Městě, bojovat se bude i o SP

Mistrovství ČR v běhu na lyžích o víkendu v Novém Městě, bojovat se bude i o SP

14.01.2016

O první tituly republikových šampionů roku 2016 se pojede už tento víkend v Novém Městě na Moravě. Na programu jsou distanční závody klasickou i volnou technikou a ve Vysočina aréně proběhne jak mistrovství republiky seniorů a juniorů, tak dorostenců. Pikantní budou souboje ve stopě i z toho důvodu, že v neděli se pojede zároveň o nominaci na závody Světového poháru, které se v Novém Městě konají příští víkend (23. – 24. 1.), a to na stejné trati – 10, respektive 15 km volnou technikou.

Ústecký kraj už ví, kdo ho bude reprezentovat na olympiádě dětí a mládeže v běhu na lyžích

Ústecký kraj už ví, kdo ho bude reprezentovat na olympiádě dětí a mládeže v běhu na lyžích

13.01.2016

Z původně tří možností nominovat se za Ústecký kraj na olympiádu dětí a mládeže, která začne právě v tomto kraji již tuto neděli 17.1., zůstaly mladým běžcům na lyžích pouze přeložené zahajovací závody, které v sobotu uspořádala Lokomotiva Teplice s pomocí zaměstnanců restaurace Krušnohorský Dvůr v golfovém areálu na Cínovci. Tratě však byly pro nedostatek sněhu připraveny bez stop, což kladlo na malé závodníky zvýšené nároky. Bojovat o nominaci přijelo 44 závodníků z Lokomotivy Teplice, Baníku Osek a SKP Sever Ústí n/L, mladší žactvo jelo jeden okruh o délce 1,25 km, starší pak okruhy dva.

Víkendové závody rozhodly o nominaci běžců z jižních Čech na olympiádu dětí a mládeže

Víkendové závody rozhodly o nominaci běžců z jižních Čech na olympiádu dětí a mládeže

12.01.2016

V sobotu a v neděli se ve Vimperku bojovalo o jihočeskou nominaci na Hry VII. zimní olympiády dětí a mládeže, která proběhne v Ústeckém kraji od 17. do 22. ledna. V sobotu se běžela Stašská 15, která letos výjimečně probíhala na Vodníku a navíc volnou technikou. Jejím pořadatelem byl SKI Sokol Stachy, zúčastnilo se jí přes 115 závodníků a byla zároveň součástí seriálu Hledáme nové talenty, který je určený nejmenším běžcům a běžkyním na lyžích. V neděli se na Vodníku konal Vimperský pohár pořádaný tamním Fischer Ski klubem Šumava – závod klasickou technikou s hromadným startem.

Jizerská 50: Razým i Kožíšek na stupních, v hlavním závodě byl nejlepší z Čechů Řezáč

Jizerská 50: Razým i Kožíšek na stupních, v hlavním závodě byl nejlepší z Čechů Řezáč

11.01.2016

Hlavní závod zařazený do série Visma Ski Classics ovládl suverénním způsobem Nor Petter Eliassen, který se nejlépe popral s nestandardní tratí v podobě 15 okruhů. Kdo byl dojet o kolo, musel odstoupit, a do cíle tak dojelo pouze 26 mužů a 7 žen. Mezi nimi byla i členka týmu Lukáše Bauera – Švédka Lina Korsgrenová, která obsadila druhou příčku za svou krajankou Johanssonovou. Nejlepší z Čechů byl na 12. místě Stanislav Řezáč.

Startuje Jizerská 50, prezentuje se na ní i Svaz lyžařů ČR

Startuje Jizerská 50, prezentuje se na ní i Svaz lyžařů ČR

08.01.2016

Od pátku do neděle budou v Bedřichově probíhat nejrůznější závody v rámci 49. ročníku Jizerské 50. Do letošního programu výrazně zasáhla nepřízeň počasí a nedostatek sněhu, hlavní nedělní závod zařazený do světové série dálkových běhů Visma Ski Classics se pojede na zhruba čtyřkilometrovém okruhu v několika vlnách a závodníci obkrouží 15 kol. Toto číslo není náhodné – má připomenout horolezeckou expedici Peru 1970, při které zahynulo 15 československých účastníků a s jejíž připomínkou je Jizerská 50 od svého počátku spojena. V rámci programu se prezentuje i Úsek běžeckých disciplín SLČR.

Stopa pro život začíná prologem, členové Svazu lyžařů mají slevu na startovném

Stopa pro život začíná prologem, členové Svazu lyžařů mají slevu na startovném

04.01.2016

Šestý ročník seriálu závodů v běhu na lyžích pro širokou veřejnost - ČUS Stopa pro život 2016 - nově uvede Prolog. Ten se uskuteční ve Vysočina Areně v Novém Městě na Moravě v neděli 17. ledna 2016 a členové Svazu lyžařů ČR mají možnost využít padesátky míst se slevou 100 Kč na startovném. Online registrace končí 13. ledna.

Školení trenérů licence B (II. třídy)

Školení trenérů licence B (II. třídy)

28.12.2015

Do 15. ledna se mohou všichni zájemci o udělení trenérské licence B hlásit na školení pořádané Fakultou tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze. Jedná se o první obecnou část - vědecký základ sportovního tréninku - v rozsahu 50 hodin v šesti dnech. Školení proběhne ve dnech 4. – 6. 3. a 11. – 13. 3. 2016 v posluchárně FTVS UK v Praze. Přihlášky je třeba zaslat do 15. 1. 2016 na adresu FTVS – Trenérská škola, José Martího 31, 162 52 Praha 6. Účastnický poplatek činí 3 800 Kč.

Z přípravy žáků na sezonu aneb Jak to chodí v Jilemnici

Z přípravy žáků na sezonu aneb Jak to chodí v Jilemnici

27.12.2015

ČKS SKI Jilemnice je jedním z oddílů se statusem sportovního střediska (SPS) i sportovního centra mládeže (SCM), což znamená, že jde o vybraný klub, ve kterém se věnují tréninku žactva, dorostu a juniorů, tedy obecně mládeže. Působí v něm i Václav Korbelář, vedoucí trenér SPS Jilemnice a člen Trenérské rady právě za sportovní střediska. Jak vypadá příprava těch nejmenších pod jeho vedením v Jilemnici? „Po celý rok s dětmi pravidelně trénujeme dva až třikrát týdně, tréninky navazují na školní výuku a probíhají většinou v prostorách školy nebo na lyžařských tratí na Hraběnce. Fungují jak v rámci lyžařského oddílu ČKS SKI Jilemnice, tak i jako sportovní kroužky v rámci Školního sportovního klubu při Základní škole Jilemnice,“ popisuje v rozhovoru, který nechává nahlédnout do života mladých běžců na lyžích.

Z přípravy dorostu a juniorů na sezonu aneb Jak to chodí v Trutnově

Z přípravy dorostu a juniorů na sezonu aneb Jak to chodí v Trutnově

25.12.2015

Olfin Car - Vella Trutnov je jedním z oddílů se statusem sportovního střediska (SPS) i sportovního centra mládeže (SCM), což znamená, že jde o vybraný klub, ve kterém se věnují tréninku žactva, dorostu a juniorů, tedy obecně mládeže. Sportovně v něm vyrostla, a stále jeho barvy hájí, třeba česká reprezentantka a trutnovská rodačka Eva Vrabcová Nývltová. Věkové kategorii 15 až 19 let se v klubu věnuje Vladimír Šlofar, vedoucí trenér SCM Trutnov a člen Trenérské rady právě za sportovní centra mládeže. Jak vypadá příprava dorostu a juniorů pod jeho vedením v Trutnově? To prozradí rozhovor s předsedou Aliance profesionálních trenérů běhu na lyžích.

Český pohár v běhu na lyžích Jablonec n. N. 2. - 3. 1. 2016 ZRUŠEN!

Český pohár v běhu na lyžích Jablonec n. N. 2. - 3. 1. 2016 ZRUŠEN!

24.12.2015

Vzhledem k nedostatku sněhu a meteorologickému výhledu na další období, vedení Ski klubu Jablonec n.N. spolu s STK ÚBD SLČR a organizačním výborem pro pořádání závodů ČP dospělých a dorostu v běhu na lyžích, které se měly konat ve dnech 2. a 3. 1. 2016 v Jablonci nad Nisou, rozhodlo o jejich zrušení bez náhrady.

Z přípravy žáků na sezonu aneb Jak to chodí v Jablonci

Z přípravy žáků na sezonu aneb Jak to chodí v Jablonci

22.12.2015

Ski klub Jablonec nad Nisou je jedním z oddílů se statusem sportovního střediska (SPS) i sportovního centra mládeže (SCM), což znamená, že jde o vybraný klub, ve kterém se věnují tréninku žactva, dorostu a juniorů, tedy obecně mládeže. Působí v něm i Jakub Liška, vedoucí trenér jabloneckého SPS a trenér starších žáků. Jak vypadala jejich příprava na sezonu, do níž odstartovali ve Velké ceně Jilemnice 19. prosince? „Začali jsme v květnu, kdy se zaměřujeme na chůzi, kolo, hry a rychlost. Na první sníh jezdíme většinou kolem 10. prosince na Jizerku, kam jezdí přípravka a mladší i starší žáci. Hlavní náplní přípravy je lyžování, soustředíme se především na techniku. V nové sezoně nás bude startovat na republikových závodech víc než loni,“ říká Jakub Liška v rozhovoru.

Velká cena Jilemnice úspěšná, počasí navzdory

Velká cena Jilemnice úspěšná, počasí navzdory

20.12.2015

V sobotu se v Krkonoších konala Velká cena Jilemnice, která přilákala přes 350 závodníků všech věkových kategorií – od nejmladších žáků po dospělé. „Navzdory nepříznivým sněhovým podmínkám, které netrápí jen Českou republiku, se pořadatelům z ČKS SKI Jilemnice podařilo uspořádat moc hezké závody,“ hodnotil přímo z Horních Míseček předseda Úseku běžeckých disciplín Pavel Benc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Filtr

Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři