×
Skicross před MČR na Mísečkách ovládli Kožíšek s Berouškovou

Skicross před MČR na Mísečkách ovládli Kožíšek s Berouškovou

24.03.2017

V pátek na Horních Mísečkách proběhl jeden z posledních závodů Českého poháru, a to záludný skicross. Mužskou kategorii ovládl zkušený Dušan Kožíšek, mezi ženami byla nejrychlejší Kateřina Beroušková.

Podmínky na Horních Mísečkách byly dobré, trať ale měla jeden malý háček v podobě záludné zatáčky, lépe řečeno vyhazovačky. Až na pár výjimek zde závodníci padali jeden po druhém. Naštěstí se vše obešlo bez vážnějších zranění.

Nejlepší výsledek ve finále mužů i přes ne zrovna povedené rozjížďky zaznamenal Dušan Kožíšek. „Ta zatáčka byla zákeřná. Přišlo mi, že tam byly díry a dost to rozhazovalo. Jak to bylo zahrabaný, tak se člověk několikrát propad a když by byl v záklonu, tak věřím, že ho to může hodit na záda,“ řekl Kožíšek. „Před závodem a v jeho průběhu jsem na tom byl strašně. Nevím, jestli jsem takové pocity někdy měl. Říkal jsem si, zda má vůbec cenu ještě závodit,“ uvedl. „Ale nakonec se vždycky rozjedu. Obzvlášť v tom sprintu mi přijde, že se pak ve finále cítím nejlíp oproti těm rozjížďkám na začátku,“ dodal Kožíšek. Druhé místo obsadil Martin Jakš a třetí příčku vybojoval junior Tomáš Kalivoda.

Kategorie žen a juniorek čítala pouze čtyři závodnice, konkrétně jednu ženu a tři juniorky. Kateřina Beroušková, jediná ve své kategorii, opět nenechala nikoho na pochybách a ukázala, že je to zkušená závodnice, která si umí pohlídat svou pozici až do úplného závěru. Druhá dojela Zuzana Staňková a třetí příčku brala Tereza Hujerová.

V sobotu se můžeme těšit na první ze dvou závodů mistrovství České republiky dorostu, juniorů a dospělých v běžeckém lyžování, a to na závod štafet klasickou technikou.

Muži

      1.       Kožíšek Dušan

      2.       Jakš Martin

      3.       Kalivoda Tomáš

Ženy

      1.       Beroušková Kateřina

      2.       Staňková Zuzana

      3.       Hujerová Tereza

Junioři

      1.       Kalivoda Tomáš

      2.       Husák Kryštof

      3.       Mánek Jiří

Juniorky

      1.       Staňková Zuzana

      2.       Janatová Kateřina

      3.       Krčková Eliška

Starší dorostenci

      1.       Kocián Jakub

      2.       Břečka Dominik

      3.       Hašek Jan

Starší dorostenky

      1.       Havlíčková Barbora

      2.       Antošová Barbora

      3.       Honzejková Lucie

Mladší dorostenci

      1.       Mánek Ondřej

      2.       Pokorný Miloš

      3.       Kabrda Josef

Mladší dorostenky

      1.       Masaříková Gabriela

      2.       Šibravová Eliška

      3.       Tůmová Kateřina

     

KK

Fotogalerie


Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři