×
Padesát talentů změřilo síly na Vysočině. Proběhl sraz Sportovních středisek

Padesát talentů změřilo síly na Vysočině. Proběhl sraz Sportovních středisek

19.10.2016

Začátkem října proběhl tradiční sraz Sportovních středisek, v rámci kterého si společný kemp pod vedením mistra světa Martina Koukala a trenérů na Vysočině užilo pět desítek vybraných mladých závodníků.

Sraz proběhl od pátku 7. do neděle 9. října v kempu na Třech Studních na Vysočině. Pořádajícím klubem byl Sportovní klub Nové Město na Moravě. Akce se zúčastnilo na základě nominace a systému divokých karet 50 talentovaných závodníků a závodnic v kategoriích starších žáků a mladších dorostenců, kteří pod vedením celkem čtrnácti trenérů zažili víkend plný nejen sportu i ale doplňkových aktivit.

„Program srazu jsme zahájili v pátek večeří a testem vědomostí z historie českého běžeckého lyžování, ve kterém sice nikdo nedosáhl oslnivých výsledků, ale doufáme, že si závodníci alespoň některé odpovědi zapamatují,“ řekl s úsměvem manažer sportovní přípravy Úseku běžeckých disciplín SLČR Martin Koukal.

V sobotu dopoledne byl na programu tradiční přespolák v Novém Městě na Moravě.  „Po doběhu závodů a vyhlášení vítězů jsme krátkým pěším výletem došli zpět na Tři Studně na oběd a odpolední odpočinek,“ popisoval Koukal. Odpoledne pak patřilo kolečkovým lyžím a bruslím. Na parkovišti u Vysočina Areny organizátoři připravili obratnostní dráhu, na které mladí závodníci hodinu a půl pilovali techniku a obratnost. 

V neděli dopoledne byl běžecký trénink, do kterého byl vložen nácvik techniky na suchu a trénink lyžařské chůze a imitací. Sraz Sportovních středisek byl poté zakončen společným obědem, po kterém se účastníci rozjeli zpět ke svým domovům. „Myslím, že se celá akce povedla náramně. Na úspěšném uspořádání srazu měli velký podíl zúčastnění trenéři a samozřejmě i parta vzorných sportovců,“ uvedl Koukal. 

Fotogalerie


Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři