×
Poslední závod Slavic cupu vyhráli Jakš a Beroušková

Poslední závod Slavic cupu vyhráli Jakš a Beroušková

12.03.2017

Seriál závodů v rámci Slavic Cupu vyvrcholil v Harrachově nedělním závodem na 10 km volnou technikou v kategorii žen a juniorek a na 15 km pro muže a juniory. Poslední dva závody Slavic cupu byly zároveň další zastávkou Českého poháru.

Závod na 15 km volnou technikou suverénně ovládl Martin Jakš. „Dnešní závod byl těžký tím, že byl rychlý a nebylo snadný ujet. Musel jsem se hodně snažit, a to celá tři kola, než se mi to podařilo,“ uvedl Jakš. „Dneska mě stejně jako včera zradily hole, a to hned v prvním kole v cílovým kopci, kde se mi podařilo ulomit kousek hůlky nad košíčkem. Naštěstí jsem ji hned vyměnil,“ řekl Jakš. „Na mě se ta smůla s holemi lepí jak v létě, tak v zimě,“ dodal. Druhé místo obdržel Dušan Kožíšek a Petr Knop skončil na 3. místě.

Pro první místo si v kategorii žen s přehledem přijela Kateřina Beroušková. „Dnešní závod byl o dost lepší než ten včerejší, a to i přesto, že jsem si vlastní blbostí myslela, že startuju o 15 minut déle. Takže holky už stály na startu a já si v klídku klábosila v buňce a převlékala se. Naštěstí máme v týmu pozorné závodníky, kteří se mě ptali, jestli nejedu. Naštěstí je to z buňky kousek, tak jsem čapla lyže, přeskočila hrazení, a ještě včas zaplula do startovní lajny,“ uvedla Beroušková. „V závodě už to bylo klidnější. V průběhu prvního kola jsem se dostala na čelo, kde jsem strávila většinu závodu. V posledním kole jsem si na začátku stoupání řekla, že je čas za to zkusit vzít a překvapilo mě, že jsem holkám o nějakých 10-15 s ujela,“ řekla Beroušková. „Tenhle náskok byl rozhodující a do cíle jsem tak mohla jet klidnější, protože ve finiši bych na ně nejspíš neměla. Takže jsem byla ráda, že se mi povedlo ujet už dříve,“ dodala. Druhé místo vybojovala Karolína Grohová a na třetí příčce se umístila Sandra Schützová.

Vítězkou v celkovém pořadí Slavic Cupu se v kategorii žen stala polská závodnice Urszula Letocha, druhé místo obsadila Anna Sixtová a na třetí příčce se umístila slovenská závodnice Eva Segecova. Z mužů si v průběhu celého seriálu nejlépe vedl Adam Fellner, druhé místo stejně jako v posledním závodě na 15 km získal Dušan Kožíšek a na třetí příčce se umístil Jonáš Bešťák.

Muži

1.       Jakš Martin

2.       Kožíšek Dušan

3.       Knop Petr

Ženy

1.       Beroušková Kateřina

2.       Grohová Karolína

3.       Schützová Sandra

Junioři

1.       Kalivoda Tomáš

2.       Štvrtecký Jakub

3.       Schütz Filip

Juniorky

1.       Staňková Zuzana

2.       Janatová Kateřina

3.       Krčková Eliška

Starší dorostenci

1.       Kozlovský Vladimír

2.       Ophoff Mike

3.       Mikyska Tomáš

Starší dorostenky

1.       Havlíčková Barbora

2.       Holíková Zuzana

3.       Benešová Nikol

Mladší dorostenci

1.       Kočandrle Martin

2.       Lengyel Tomáš

3.       Abrahám Luděk

Mladší dorostenky

1.       Slonková Marta

2.       Rysulová Marie

3.       Masaříková Gabriela

 

KKGenerální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři