×
Junioři a dospělí už také mají své vítěze v Českém poháru, nejlepším družstvem ČKS SKI Jilemnice

Junioři a dospělí už také mají své vítěze v Českém poháru, nejlepším družstvem ČKS SKI Jilemnice

21.03.2016

Závěrečný závodní trojboj na Horních Mísečkách definitivně rozhodl o nejlepším družstvu sezony 2015/2016 v kategorii dospělých a juniorů, stejně jako o nejlepších jednotlivcích letošního ročníku. V pátečních sprintech, sobotních štafetách a nedělním závodě v rámci Hančova memoriálu se rozdávaly poslední body, kterých v průběhu sezony nejvíc nasbírali závodníci ČKS SKI Jilemnice. Nejlepšími jednotlivci jsou Kateřina Janatová a Petr Pilz mezi juniory a Sandra Schützová s Jakubem Rádlem mezi dospělými.

Na nejlepší ženu a muže čekala hodnotná cena přesahující 30 tisíc korun, konkrétně kachlová a krbová kamna od společnosti Haas+Sohn Rukov, která se stala partnerem letošního ročníku Českého poháru. „Naše kamna stejně jako běh na lyžích snoubí tradici s nejmodernější technologií. Protože k zimě patří bílá barva, zvolili jsme modely kamen v bílé barvě, navíc oheň a teplo patří tematicky k zimě,“ říká Michaela Cintlová, PR manažerka společnosti. O majitelích kvalitních kamen, a tedy vítězích Českého poháru, rozhodovalo v součtu pár bodů – Jakub Rádl (LK Slovan Karlovy Vary) vyhrál o pouhých 6 bodů před Jakubem Gräfem (Dukla Liberec), rozdíl mezi první Sandrou Schützovou (ČKS SKI Jilemnice) a druhou Kateřinou Berouškovou (Sport Club Plzeň) byl ještě o dva body těsnější. A nabito bylo i na dalších příčkách, zejména u mužů. Bronz vybojoval Martin Řežáb (Sokol Stachy), který skončil o bod za stříbrnou pozicí a bod před čtvrtým Petrem Knopem (Dukla Liberec). Další dva body ztratil v součtu pátý Vladislav Razým (Sport Club Plzeň) a stejně těsný byl i odstup šestého Daniela Máky (SK Nové Město na Moravě). Mezi ženami brala bronz Andrea Klementová z Fischer Ski klubu Šumava Vimperk.

Hodně vyrovnaný byl i souboj o vítěze Českého poháru mezi juniory. Z triumfu se nakonec radoval Petr Pilz (Ski klub Jablonec nad Nisou), který o osm bodů porazil Ondřeje Dudka (Olfin Car Ski Team Trutnov). Třetí skončil se ztrátou dalších 15 bodů Jan Pechoušek (Fenix Ski Team Jeseník) a stejný rozdíl dělil také první a druhou juniorku v celkové pořadí seriálu. Vítězství v něm vybojovala Kateřina Janatová (ČKS SKI Jilemnice) před Annou Sixtovou (Ski klub Jablonec nad Nisou) a Zuzanou Staňkovou (LSK Lomnice nad Popelkou).

A kdo doprovodil na stupně nejlepší družstvo letošní sezony z ČKS SKI Jilemnice? Stříbro bral Ski klub Jablonec nad Nisou, bronz LK Slovan Karlovy Vary. Všem úspěšným jednotlivcům i klubům gratulujeme!

Kompletní výsledky Českého poháru najdete zde.

DP

Fotogalerie


Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři