×
Grohová s Novákem na Slavic Cupu ovládli sobotní sprint

Grohová s Novákem na Slavic Cupu ovládli sobotní sprint

11.03.2017

V sobotu se v Harrachově konal předposlední závod v rámci Slavic Cupu a to sprint klasickou technikou. Čeští zástupci si v silné konkurenci Poláků a Slováků vedli na výbornou a vybojovali první místa ve všech kategoriích.

V kategorii mužů si pro první místo v nervy drásajícím finiši dojel Michal Novák těsně před Miroslavem Ryplem. V závěsu za nimi si pro třetí příčku dojel Dušan Kožíšek. „Po padesátce jsem celý týden nic nedělal, tak jsem šel do závodu trochu rozpačitě. V kvalifikaci jsem se v těch ne úplně ideálních podmínkách vůbec necítil jako lyžař, navíc se mi podařilo při rozjetí zlomit hůlku. I přesto jsem se k mému překvapení do toho dostal,“ řekl Novák. „Zvolil jsem novou taktiku, v kvalifikaci a ve čtvrtfinále jsem pošetřil síly a ve finále jel bomby.

V ženách si dnešní sprint suverénně podmanila Karolína Grohová. „Dostala jsem novou kombinézu, a tak jsem si řekla, že jí musím pořádně provětrat, což se mi nakonec podařilo,“ uvedla Grohová. „Na posledních závodech to bývá náročné, takové podmínky už považuji za tradiční. I tak jsem se sem těšila, mám Harrachov ráda, je to blízko domova, závodí se mi tu dobře,“ řekla Grohová. „V první polovině se stoupá a v druhé polovině jsou náročné sjezdy, takže si člověk ani na chvíli neodpočine. Všimla jsem si, že závody doprovázelo dost pádů, ale na trati jsem ani jednou nezaváhala, věřila jsem ve své kvalitní sjezdařské schopnosti,“ dodala se smíchem Grohová. Druhé místo obsadila polská závodnice Urszula Letocha a nejlepší trojku uzavřela Kateřina Beroušková.

V neděli bude seriál závodů v rámci Slavic Cupu završen závodem žen na 10 km a mužů na 15 km volnou technikou.

Muži

1.       Novák Michal

2.       Rypl Miroslav

3.       Kožíšek Dušan

Ženy

1.       Grohová Karolína

2.       Letocha Urszula

3.       Beroušková Kateřina

Junioři

1.       Mánek Jiří

2.       Pechoušek Jan

3.       Mikuš Ján

Juniorky

1.       Janatová Kateřina

2.       Staňková Zuzana

3.       Žižková Magdalena

Starší dorostenci

1.       Černý Ondřej

2.       Dufek Tomáš

3.       Matějka Šimon

Starší dorostenky

1.       Holíková Zuzana

2.       Antošová Barbora

3.       Trojanová Hana

Mladší dorostenci

1.       Strouhal Jakub

2.       Bříza Matěj

3.       Pechar Hugo

Mladší dorostenky

1.       Šibravová Eliška

2.       Rysulová Marie

3.       Slonková Marta

 

KKGenerální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři