V italském Cogne proběhl další podnik OPA Cupu

6 min 22 s

Víkend v italském středisku Cogne patřil dalšímu podniku OPA Cupu. Kromě závodů dospělých a juniorů zápolili čeští závodníci také v kategorii starších dorostenců. V ní se o nejlepší český výsledek postaral Tomáš Lukeš, jenž v závodě na 10 kilometrů klasicky obsadil šesté místo.

Mezi ženami v sobotním závodě na 10 kilometrů klasicky startovaly hned čtyři české závodnice. Nejlépe z nich si vedla Sandra Schützová, která po dobrém výkonu obsadila třináctou příčku. O pět míst za ní dojela Kateřina Janatová, 27. skončila Anna Sixtová a těsně za třicítkou se umístila Zuzana Staňková.

Ve startovním poli mužů, kteří měli na programu klasickou patnáctku, figurovali dva čeští reprezentanti – Adam Fellner skončil na 36. příčce a Jakub Gräf dojel čtyřiašedesátý. Juniorům se dařilo lépe. Do závodu na 10 kilometrů klasicky startovala hned pět Čechů a z toho čtyři se vešli do nejlepší třicítky. Nejlepší výsledek uzmul čtrnáctý Vladimír Kozlovský, 23. byl Tomáš Kalivoda, o tři příčky za ním Kim Žalčík a 28. Jakub Walchetseder. Mimo třicítku dojel pouze jednačtyřicátý Jiří Mánek. Také mezi juniorkami bylo pro české barvy nejlepší čtrnácté místo, na které dosáhla Zuzana Holíková. Tereza Beranová skončila 26. dvě místa před týmovou parťačkou Pavlínou Votočkovou a 33. byla Tereza Tvarůžková.

Pro nejlepší český výsledek prvního dne si dojel starší dorostenec Tomáš Lukeš. Talentovaný závodník skončil na klasické desítce na šestém místě. Zdatně mu přitom sekundoval také Tomáš Dufek, jenž obsadil jedenáctou pozici. Mezi dívkami do osmnácti let se vedlo Adéle Novákové, která byla na trati 7,5 kilometru klasicky šestnáctá. Do třicítky se vešli i třiadvacátá Karolína Poulíková a pětadvacátá Kateřina Tůmová.

V neděli byly v italském středisku na programu stíhačky pro juniory a dospělé, zatímco dorostenci a dorostenky závodili ve smíšených štafetách. Také stíhačka se nejlépe z českých žen povedla Sandře Schützové, která dojela patnáctá tři příčky před osmnáctou Annou Sixtovou. Čtyřiadvacátá byla Kateřina Janatová a osmadvacátá Zuzana Staňková. Mužům se nedělní závod příliš nevydařil, Adam Fellner obsadil 40. místo a Jakub Gräf dojel ještě osm příček za ním.

Vladimír Kozlovský si oproti sobotní distanci v nedělní stíhačce o dvě místa polepšil a do cíle dojel na dvanáctý. Další solidní výkon předvedl patnáctý Tomáš Kalivoda, dvaadvacátý byl Kim Žalčík, jednatřicátý Jakub Walchetseder a šestatřicátý Jiří Mánek. Mezi juniorkami zopakovala pěkné 14. místo Zuzana Holíková a do třicítky se vměstnaly i sedmadvacátá Pavlína Votočková a devětadvacátá Tereza Beranová.

Pro závodníky do 18 let víkend vyvrcholil smíšenou štafetou, Česká republika dala dohromady dva týmy. Kvarteto Karolína Poulíková, Adéla Nováková, Tomáš Dufek a Tomáš Lukeš obsadilo deváté místo, čtveřice Barbora Antošová, Kateřina Tůmová, Jan Kvas a Michael Schütz skončila dvanáctá. Na 21. příčce pak dojela česká trojice Hana Trojanová, Jakub Augsten a Jakub Strouhal, které doplnila rakouská závodnice Sanne Kaindlová.