Aktuality
„Čekal bych alespoň špetku soudnosti,“ říká směrem k běžci na lyžích Martinu Koukalovi reprezentační trenér Miroslav Petrásek

23.12.2013

Po olympiádě v kanadském Vancouveru opustil reprezentaci a vsadil na dálkové běhy. Nyní pětatřicetiletý Martin Koukal usiluje o nominaci na hry v Soči, kde by chtěl jet závod na 50km volně. Dohodu, kterou uzavřeli s reprezentačním koučem Petráskem, ale zatím neplní.

FIS Slavic cup - Horní Mísečky 21.12.-22.12.2013

22.12.2013

FIS Slavic cup a "20.ročník Velké ceny Jilemnice" byl v neděli zakončen závodem na 10km resp.15km volně. Dalším republikovým závodem a zároveň závodem FIS bude 3.1.-5.1.2014 závod v Jablonci n.N. Počasí však pořadatelům nepřeje a nejdéle 27.prosince se rozhodne o místě konání.

Razým s Jakšem osmí v týmovém sprintu v Asiagu

22.12.2013

Osmou příčku obsadila česká sprinterská dvojice Martin Jakš a Aleš Razým v klasickém týmovém závodě Světového poháru v italském Asiagu. Zvítězili Norové Roenning a Hattestad.

Zdařilý první den Kontinentálního poháru FIS na Mísečkách.

21.12.2013

V sobotu 21.prosince začala běžecká sezóna i u nás v Čechách. Na kvalitních tratích a za ideálního počasí při účasti závodníků z 11 zemí zvítězili, v juniorkách Dominika Bielecká z Polska, v juniorech Petr Knop, v ženách Klára Moravcová a v mužích Standa Řezáč.

Z kvalifikace sprintu v italském Asiagu postoupil jen Razým. Skončil patnáctý

21.12.2013

Solidní 15. místo vybojoval v závodě Světového poháru v italském Asiagu běžec na lyžích Aleš Razým. Vítězi klasického sprintu se stali Kriukov a Kowalczyková.

Úspěch obou štafet běžců na Univerziádě !

20.12.2013

Obě štafety na Světové univerziádě byly úspěšné, ženy v sestavě Sandra Schutzová, Lída Horká a Eliška Hájková podlehly až ve finiši v boji o bronzovou medaily a skončily čtvrté, muži v sestavě Míra Rypl, Honza Šrail, Adam Fellner a Jirka Horčička zajeli kvalitní páté místo, blahopřejeme !

Úspěšný start na FIS závodech v St.Ulrichu

18.12.2013

Reprezentační družstvo juniorů a juniorek se zúčastnilo ve dnech 13.12.- 15.12. FIS závodů v St.Ulrichu. Mezi nejúspěšnější patřil Michal Novák, první a druhé místo v kategorii U-18, Petr Knop třetí a pátý v juniorech, Petra Hynčicová druhá v juniorkách, Anička Sixtová pátá v U-18, Kuba Kordač šestý v juniorech a jablonecký Petr Pilz třetí v U-18. Všem blahopřejeme.

Běhání norskými bažinami. I taková byla příprava talentované běžkyně na lyžích Petry Hynčicové

17.12.2013

České běžecké lyžování už není jen o dospělé reprezentaci, výrazně se prosazují i junioři. Mezi nimi i liberecká Petra Hynčicová.

Eva Nývltová- Vrabcová desátá v Davosu !

16.12.2013

Eva Nývltová - Vrabcová zajela velmi dobře závod na 10km volně při sobotním Světovém poháru v Davosu. V závodě obsadila 10.místo a odolala i finiši Justyně Kowalczykové, která skončila 1,1 s za Evou ! Blahopřejeme !

Návrat českého ženského běhu na lyžích? Eva Vrabcová-Nývltová v nejlepší desítce v závodě SP

14.12.2013

Jeden z nejlepších výsledků ve Světovém poháru v kariéře si ve švýcarském Davosu připsala běžkyně na lyžích Eva Vrabcová-Nývltová, když na volné patnáctce dojela desátá. Z vítězství se radovala Norka Björgenová.

ONLINE PŘIHLÁŠKY NA BĚŽECKÉ ZÁVODY

13.12.2013

Přihlášky na všechny republikové závody kategorie A budou probíhat od pátku 13. 12. 2013 elektronicky VÝHRADNĚ na adrese www.czech-ski.com (odkaz na horní černé liště „Závody a výsledky“).