Aktuality
První den finále

První den finále "Hledáme nové talenty v běhu na lyžích "

08.03.2014

V sobotu začalo prvním závodem finále "HNT" v Jablonci nad Nisou, v jednotlivých kategoriích zvítězili : Sam Jirouš, Kuba Strouhal, Bára Havlíčková, Zuzka Matějková, Matěj Vacek, Kuba Kohout, Gábina Masaříková a Kája Špinarová , blahopřejeme !

Víkend patří prestižnímu běžeckému závodu na Holmenkollenu

07.03.2014

Běžkaři mají před sebou předposlední závod světového poháru. Již tento víkend odstartuje na norském Holmenkollenu nejprestižnější závod světové série, a to včetně našich reprezentantů. Na trať klasickou technikou s hromadným startem se vydá trojice Lukáš Bauer, Aleš Razým a Eva Nývltová Vrabcová.

Mistrovství ČR dospělých a dorostu v běhu na lyžích 15.-16.3.2014 - Horní Mísečky - PROPOZICE

07.03.2014

Z důvodu špatných sněhových podmínek bylo Mistrovství ČR dospělých a dorostu 15.-16.3.2014 přeloženo na Horní Mísečky.

Aktualizovaná termínová listina 13-14 - běh na lyžích

06.03.2014

Vzhledem k nepříznivým sněhovým podmínkám byla vydána aktualizovaná termínová listina 2013-2014 závodů v běhu na lyžích.

Finále

Finále "Hledáme nové talenty v běhu na lyžích " 8.3.-9.3. v Jablonci n.N.

06.03.2014

V sobotu 8.března a v neděli 9.března proběhne finále soutěže "Hledáme nové talenty v běhu na lyžích " v Jablonci nad Nisou. Přes nepřízeň počasí se pořadatelům podařilo připravit 2km okruh, očekává se pěkné počasí a hlavně závody, at´se daří !

Běžci na severu: Razým a Vrabcová-Nývltová bodovali v Lahti, Řezáč na legendárním Vasaloppetu

02.03.2014

Další skvělé výsledky si na sklonku sezóny připsali čeští běžci na lyžích. Vidět byli ve finském Lahti Eva Vrabcová-Nývltová i Aleš Razým, ve Švédsku se zase vytáhl nestárnoucí Stanislav Řezáč.

City Cross Sprint 2014 Ostrava - Czech Nordix Cup - 8. března 2014

28.02.2014

Druhý ročník závodu RWE City Cross Sprint proběhne 8. března 2014 v Ostravě Dolní oblasti Vítkovice. Po úspěšném premiérovém ročníku se ostravská radnice rozhodla i letos tento originální projekt podpořit. Letos se nově pojede jako jeden ze seriálu závodů Svazu lyžařů České republiky - Czech Nordix Cup.

21.-23.2.2014 M-ČR,ČP ČPP dorostenci, dospělí H.Mísečky

24.02.2014

Ač pořadatelsky nesmírně náročný třídenní sportovní podnik,pořadatelem ČKS SKI Jilemnice zvládnutý perfektně.Počasí se nasmívalo,atmosféra protkaná aktualitami ze ZOH v Soči a především výborná úroveň lyžařských klání na H.Mísečkách.Drama,umění technické,bojovnost,pády,radost i zklamání,to vše součástí společného Mistrovství ČR a Českého poháru dospělých a dorostenců.

Čeští běžci na padesátce v elitě chyběli, závod ovládli Rusové

23.02.2014

Bez českých běžců na čelních pozicích si diváci prohlíželi výsledkovou listinu závěrečného závodu běžců na lyžích na olympijských hrách v Soči. Nejlepší z Čechů v královské padesátce byl devětadvacátý specialista-laufař Petr Novák, o dvě pozice za ním projel cílem Lukáš Bauer. Z dalších se na 37. místě objevil Martin Jakš a dvaapadesátý dojel Jiří Magál. Závod opanovalo trio Rusů Legkov, Vylegžanin a Černousov.

Evička pátá ! Blahopřejeme !

22.02.2014

Další foto na běžeckém Fc !

Běžec na lyžích Bauer před olympijskou padesátkou: Netěším se, ale budu bojovat

22.02.2014

Poslední vystoupení mají před sebou na olympiádě v Soči běžci na lyžích. V den závěrečného ceremoniálu je čeká závod na 50 km volnou technikou s hromadným startem. České barvy budou hájit Patr Novák, Martin Jakš, Jiří Magál a také Lukáš Bauer. Ten se na olympijskou tečku moc netěší, jede se totiž skatem, jenže on by dal přednost klasice.

Běžkyně na lyžích Eva Vrabcová-Nývltová zajela životní výsledek. V závěrečné olympijské třicítce skončila pátá

22.02.2014

Obrovským úspěchem uzavřela Eva Vrabcová-Nývltová svoje působení na olympijských hrách v Soči. V závěrečném závodě na 30 km volně a s hromadným startem dojela pátá a znovu tak posunula své výsledkové maximu. První tři místa obsadily Norky.