Stanislav Řezáč byl třetí na Vasově běhu a připsal si tak nejlepší výsledek v letošní Ski Classics

2 min 1 s

Už popáté v kariéře skončil dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč třetí v legendárním Vasově běhu. Stejná příčka patří českému laufaři i v průběžném celkovém hodnocení.

Brzy dvaačtyřicetiletý Řezáč nestačil v 91. ročníku Vasaloppetu pouze na Nory Eliassena a Anderse Auklanda, na první příčku ztratil bedřichovský lyžař 24 vteřin. V závodě ovládl prémie na Evertsbergu a Hökbergu, v náročných podmínkách se držel v čele i v dalších částech závodu.

Řezáč se legendárního, devadesátikilometrového závodu zúčastnil už posedmnácté, nikdy ho však nevyhrál, v roce 2011 skončil těsně druhý.

Třetí příčka je pro Řezáče dosud nejlepším výsledkem v letošním ročníku série Ski Classics. Třetí je český laufař s 1054 body i v průběžném hodnocení. Do konce seriálu zbývají dva závody.