×
Reakce Úseku běžeckých disciplín na vyjádření Kateřiny Smutné

Reakce Úseku běžeckých disciplín na vyjádření Kateřiny Smutné

03.11.2017

Vedení Úseku běžeckých disciplín SLČR odmítá, že by nemělo zájem o to, aby Kateřina Smutná reprezentovala Českou republiku na únorových olympijských hrách v Pchjongčchangu. Předseda úseku Pavel Benc a sportovní ředitel Lukáš Sacher se s Kateřinou Smutnou a jejím trenérem Radimem Dudou už v červnu osobně sešlo. Hlavním tématem schůzky byly možnosti nominací na zimní závody s vyhlídkou právě na olympijské hry. Vedení úseku mimo jiné Smutné nabídlo možnost zúčastnit se reprezentačních kempů během předsezónní přípravy a seznámilo jí s podmínkami nominace na ZOH.

„Rozhodně to není tak, že o Katku v rámci olympijských her nestojíme. Chceme, aby v Pchjongčchangu startovali ti nejlepší čeští běžci na lyžích s nejlepší aktuální formou. Máme na to nominační kritéria, která jsou naprosto jasně specifikovaná. Pokud by se Katka na základě výkonnosti a nominačních kritérií kvalifikovala, byli bychom jedině rádi, že na olympijských hrách budeme mít v týmu takto zkušenou závodnici,“ uvedl předseda Úseku běžeckých disciplín SLČR Pavel Benc. „V době našeho jednání Katka jasně deklarovala upřednostnění dálkových běhů, i přesto jsem jí ale řekl, aby si již v létě nezavírala cestu na olympijské hry a vydržela s rozhodnutím do prvních zimních závodů. Její vyjádření do médií mě tedy velmi překvapilo,“ dodal.   

V létě se s Kateřinou Smutnou setkal také nový šéftrenér reprezentace Ilkka Jarva, jenž jednoznačně projevil zájem, aby se o kvalifikaci na olympijské hry pokusila. „Z mého úhlu pohledu je ta záležitost jasná. Kateřině jsem nabídl, že může startovat na jakémkoliv podniku Světového poháru, pokud nám s předstihem oznámí, že o to má zájem. A pokud pojede na Světovém poháru, bude mít k přípravě naprosto totožné podmínky jako ostatní členové reprezentace. Ale řekla mi, že ve Světovém poháru startovat nechce,“ uvedl Jarva.

Smutné přitom nabídl možná řešení. „Vzhledem k výsledkům v minulé sezoně máme pro olympijské hry pouze tři až pět míst. To je důvod, proč od sportovců, kteří se specializují na určité tratě, potřebujeme výsledky ve Světovém poháru. Umím si představit, že by Katka startovala na OPA Cupu v St. Ulrich nebo na Světovém poháru v Planici, kde by se mohla na olympijské hry kvalifikovat,“ řekl šéftrenér reprezentace.Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři