Razým nejlepším z Čechů v šesté etapě Tour de Ski

4 min 15 s

Jednoho z nejlepších výsledků v distančních závodech dosáhl běžec na lyžích Aleš Razým, když v předposlední etapě Tour de Ski v italském Val di Fiemme dojel 21. Na body dosáhli i Martin Jakš a Eva Vrabcová-Nývltová.

Razým držel před šestou etapou 45. příčku, na kterou klesl po dvou nepříliš vydařených distančních závodech v Lenzerheide a Toblachu. Sobotní klasická desítka s intervalovým startem ale sedmadvacetiletému lyžaři liberecké Dukly sedla a dokázal počtvrté v letošní Tour bodovat. Jeho 21. místo bylo zároveň nejlepším českým výsledkem předposlední etapy. Pět míst za svým reprezentačním kolegou skončil Martin Jakš, který se v průběžném pořadí posunul na skvělou 14. příčku.

Z vítězství se radoval Nor Petter Northug, který svým heroickým výkonem dokázal před závěrečnou etapou stáhnout náskok krajana Sundbyho na 48 vteřin. Druhý skončil právě Sundby a Norové obsadili i další příčky. Třetí byl Jespersen, čtvrtý Roethe.

Ženám kralovala Johaugová. Česká jednička na neoblíbené trati 23.

Také závodu žen dominovaly Norky. Z vítězství se radovala Johaugová před Jacobsenovou a Kylloenenovou z Finska. Česká kometa Eva Vrabcová-Nývltová obsadila v neoblíbené distanci opět bodovanou 23. příčku, když na vítězku ztratila necelých 55 vteřin. V průběžném hodnocení Tour si česká jednička nijak výrazně nepohoršila a se ztrátou 2 minut a 36 vteřin na vedoucí Jacobsenovou drží 7. příčku. Petra Nováková skončila 36.

Osmý ročník Tour de Ski vyvrcholí už zítra tradičním a nemilosrdným stoupáním na sjezdovku Alpe Cermis.

Výsledky:

10 km klasicky muži: 1. Northug 24:45,6, 2. Sundby +9,7, 3. Jespersen +16,0, 4. Roethe (všichni Nor.) +29,0, 5. Harvey (Kan.) +35,5, ..., 21. Razým +1:09,4, 26. Jakš +1:16,6, 55. Magál (všichni ČR) +2:20,9

Průběžné pořadí Tour (po 6 ze 7 závodů): 1. Sundby 2:33:02,6, 2. Northug +48,5, 3. Jespersen (všichni Nor.) +1:26,8, 4. Harvey (Kan.) +1:44,5, 5. Duerr (Rak.) +2:00,8, ..., 14. Jakš +3:29,9, 39. Razým +6:20,8, 56. Magál +12:02,1

5 km klasicky ženy: 1. Johaugová 13:58,4, 2. Jacobsenová (obě Nor.) +14,9, 3. Kylloenenová +19,2, 4. Niskanenová +19,7, 5. Lahteenmakiová (všechny Fin.) +21,4, ...., 23. Vrabcová-Nývltová +54,9, 36. Nováková +1:36,3

Průběžné pořadí Tour (po 6 ze 7 závodů): 1. Jacobsenová 1:29:32,8, 2. Johaugová (obě Nor.) +23,8, 3. Kylloenenová +1:31,5, 4. Niskanenová +1:52,3, 5. Lahteenmakiová (všechny Fin.) +2:03,2, 6. Wengová (Nor.) +2:05,3, 7. Vrabcová-Nývltová +2:36,7, 36. Nováková (obě ČR) +6:23,0