Povedený závěr OPA CUPu v Planici. Kateřina Janatová i do třetice v TOP 5

4 min 3 s

V neděli byl na programu poslední ze tří závodů evropského kontinentálního OPA CUPu ve slovinské Planici. Běžci na lyžích museli klasickou technikou zdolat tratě dlouhé 5 km pro juniorky, 10 km pro juniory a ženy a 15 km bylo určeno kategorii mužů.

Nejúspěšnější českou zástupkyní celého víkendu byla juniorská závodnice Kateřina Janatová, která i v posledním závodě ukázala, že ani klasika jí není cizí, a veze si domů krásné 5. místo. „Překvapila jsem sama sebe. V klasice si nejsem tak jistá jako ve skejtu, proto je pro mě dnešní výsledek velký úspěch,“ řekla Janatová. „Hlavně mě to povzbudilo po psychické stránce do dalších závodů,“ dodala. Nezklamaly ani další juniorské reprezentantky. Zuzana Staňková obsadila 16. příčku a Tereza Řezníková skončila dvaadvacátá.

V juniorech zajel nejlépe Karel Macháč, který uzavřel nejlepší desítku a Jiří Mánek obsadil 18. místo. „Dnešní závod mi sedl, protože se při klasice cítím mnohem lépe než při skejtu. A hlavně máza byla dobrá.“ uvedl Macháč. „Některé dny tu panovala velká zima, ale to mi vůbec nevadilo, mám to štěstí, že jsem dostatečně obalen,“ dodal s vtipem Macháč.

V ženách se stejně jako v předchozím závodě nejvíce zadařilo Anně Sixtové, která získala 26. pozici.

Závod na 15 km se vydařil také mužům. Miroslav Rypl se umístil nejvýše z českých závodníků, a to na skvělém 10. místě. „Počítal jsem s tím, že dnešní závod pojedu lépe jak ty předchozí, protože byl klasickou technikou, která je mi bližší než skejt. S výsledkem jsem spokojený,“ uvedl Rypl. Na paty mu šlapal Dušan Kožíšek, který obsadil 14. místo. Za zmínku stojí také výkon Luďka Šellera, který se již podruhé dostal mezi třicet nejlepších, tentokrát dosáhl na 21. místo. Adam Fellner obsadil 27. místo a Jonáš Bešťák si zajistil 29. pozici.

V nejbližší době čeká běžce na lyžích mistrovství České republiky, které se koná 13. – 15. ledna v Novém Městě na Moravě.