×
Pavel Benc bude i nadále předsedou běžců na lyžích

Pavel Benc bude i nadále předsedou běžců na lyžích

25.04.2018

V sobotu proběhla volná hromada, na které si běžci na lyžích zvolili nové vedení. V pozici předsedy Úseku běžeckých disciplín Svazu lyžařů ČR bude i nadále působit Pavel Benc. Rada úseku byla zeštíhlena a mezi její nováčky patří například Aleš Razým, jenž po sezoně ukončil kariéru profesionálního sportovce.

 V liberecké HomeCredit Aréně se v sobotu 21. dubna volilo nové vedení Úseku běžeckých disciplín. Na pravidelné volební valné hromadě, která se koná jednou za čtyři roky, obhájil pozici předsedy Pavel Benc. Bývalý úspěšný reprezentant, olympijský medailista a zkušený funkcionář dostal důvěru i na další olympijský cyklus. Vyhrál přitom poměrně jednoznačně, pro jeho setrvání ve funkci bylo 44 osob z celkem 52 hlasujících, proti nebyl nikdo a osm se hlasování zdrželo.

„Předně bych chtěl poděkovat všem, kteří se v tom uplynulém čtyřletém cyklu podíleli na fungování českého běžeckého lyžování. Nebylo to vůbec jednoduché období, proto jsem velmi rád, že se nám v posledních dvou letech podařilo úsek stabilizovat a nastavit jasný směr,“ uvedl Benc. „Těší mě, že jsem dostal možnost v tomto úsilí pokračovat a děkuji všem hlasujícím za důvěru. Máme tu silný tým schopných lidí, ze kterého cítím ohromnou chuť pracovat,“ dodal staronový předseda.     

Na jeho návrh došlo také k zeštíhlení rady úseku. Z původních jedenácti členů nyní čítá sedm osob. Kromě Bence v ní bude pokračovat Stanislav Henych, jenž je zároveň také místopředsedou úseku, Michael Georgiev a Petr Mach. Novými členy rady jsou Petra Frühaufová, Petr Kubíček, který je dalším místopředsedou, a bývalý závodník Aleš Razým, jenž teprve před měsícem ukončil profesionální kariéru.

„Jsem rád, že jsem u lyžování mohl zůstat, i když to je úplně jiná role než ta, na kterou jsem byl zvyklý. Je to pro mě nová výzva a velice se na tu práci těším,“ řekl Razým. „Mým cílem je co nejvíce pomáhat lidem, kteří mají rádi běžecké lyžování, ať už vrcholově závodí, nebo jezdí jen tak pro radost,“ dodal někdejší mistr světa do 23 let.

V rámci sobotní volební valné hromady vystoupil s hodnocením uplynulé olympijské sezony i finský šéftrenér reprezentace Ilkka Jarva, jehož další působení u českého týmu je v současné době v jednání. Pavel Benc poté předal superpohár pro celkového vítěze Českého poháru všech kategorií, který za klub ČKS SKI Jilemnice převzal Stanislav Henych.  

Fotogalerie


Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři