Katka Beroušková vyhrála na OPA Cupu! Dařilo se i další Čechům

3 min 13 s

Kateřina Beroušková si připsala perfektní vstup do nové sezony. Česká závodnice ovládla úvodní podnik kontinentálního poháru OPA Cup. Ve francouzském středisku Premanon-Les Tuffes se výsledkově dařilo i dalším českým závodníkům, Petra Hynčicová obsadila páté místo, Aleš Razým skončil šestý.

Závod žen na 10 kilometrů klasicky Beroušková vyhrála s časem 34:15.3 před dvojicí německých reprezentantek. Stříbrná Antonia Fraebelová ztratila na českou závodnici téměř 17 sekund, bronzová Julia Belgerová zaostala o více než 20 vteřin.

V elitní desítce sobotního závodu Berouškovou doplnily hned dvě české běžkyně na lyžích. O stupně vítězů bojovala Petra Hynčicová, která nakonec obsadila pátou příčku, a TOP 10 uzavírala Sandra Schützová. Klára Moravcová brala 18. místo, Zuzana Staňková skončila dvaadvacátá a Anna Sixtová o pět příček za ní. Mezi juniorkami, které závodily na pětikilometrové trati, obsadila Tereza Hujerová 30. místo.

Čeští běžci o sobě dali hodně vědět také v závodě mužů na 15 kilometrů klasicky. Nejvíce se dařilo Aleši Razýmovi, zkušený závodník po dojetí do cíle dlouho vedl a nakonec obsadil šesté místo. Hned za hranicí nejlepší desítky se seřadili jedenáctý Petr Novák a dvanáctý Miroslav Rypl. Do dvacítky se vešel také šestnáctý Jonáš Bešťák, Dušan Kožíšek byl 34., Jakub Gräf 37., Martin Švarc 42. a Jakub Antoš 52.

Úvodní podnik OPA Cupu bude ve Francii pokračovat v neděli, kdy jsou na programu závody volnou technikou. Muže čeká porce patnácti kilometrů, ženy, juniorky a junioři budou závodit na desetikilometrové trati.