Kateřina Smutná vybojovala ve Švédsku druhé místo

2 min 21 s

Kateřina Smutná je zpět na stupních vítězů! Česká běžkyně na lyžích ve švédském Aarefjällsloppedu na 55 kilometrů vybojovala druhé místo. Vyhrála Britta Johanssonová-Norgrenová z Norska.

Po sérii pěti vítězství v řadě prožila Kateřina Smutná v sérii Ski Classics dva méně úspěšné závody, když Vasův běh nedokončila a v Birkebeinerrennetu dojela osmá. Dnes už se ale česká reprezentantka vrátila zpátky na stupně vítězů.

Závod ve Švédsku na 55 kilometrů rozhodla závěrečná část. V náročném stoupání před finišem Smutná těsně prohrála se svou největší konkurentkou Norkou Brittou Johanssonovou-Norgrenovou, která si díky dnešnímu triumfu upevnila vedení v průběžném hodnocení celého seriálu. Norka má na Smutnou dva závody před koncem sezony náskok 330 bodů. Další Češka ve startovní listině Klára Moravcová skončila na dvanáctém místě.

V závodě mužů se z Čechů nejlépe vedlo Petru Novákovi, který obsadil jednadvacáté místo, Pavel Ondrášek skončil 28., Stanislav Řezáč 32. a Lukáš Bauer 34. Vyhrál Nor Anders Aukland, který v těsném finiši porazil svého krajana Tordeho Asle Gjerdalena.