Holíková bere na EYOFu sedmé místo v závodě na 7,5 km volně

2 min 7 s

Pro další skvělý výsledek si na Evropském olympijském festivalu mládeže dojela běžkyně na lyžích Zuzana Holíková. Česká závodnice skončila v závodě na 7,5 kilometru volnou technikou na sedmém místě.

Holíková v tureckém Erzurumu už v prvním závodu na 5 kilometrů klasicky obsadila krásné páté místo. A sebevědomím posilněná česká běžkyně na lyžích se vešla do elitní desítky i v úterním závodě na 7,5 kilometru volně. Na sedmém místě jí od medaile dělilo 35 sekund. Obstály také její týmové kolegyně. Pavlína Votočková dojela na 14. místě, Karolína Poulíková skončila osmnáctá a Tereze Řezníkové patřila 24. příčka.

Mezi chlapci se v úterním závodě na 10 kilometrů volnou technikou nejlépe dařilo Vladimíru Kozlovskému, který dojel na velice solidním třináctém místě. O tři příčky za ním skončil Kim Žalčík a do nejlepší dvacítky se vešel také třetí z Čechů Tomáš Dufek, jenž obsadil osmnáctou pozici.