Beroušková a Havlíčková si na OPA Cupu shodně dojely pro bronz

4 min 28 s

Těsně před začátkem mistrovství světa byl v německém Zwieselu na programu OPA Cup, kam se vydali také někteří členové české reprezentace. Pro skvělý výsledek si dojela Kateřina Beroušková, která v sobotním závodu na deset kilometrů volnou technikou skončila na třetí příčce. Stejný výsledek vybojovala v kategorii juniorek také Barbora Havlíčková.

V pátek odstartoval nabitý program tradičně sprinty. Už tam dala Kateřina Beroušková jasně najevo, s jakými ambicemi do Německa přijela. S přehledem postoupila do hlavního závodu a v něm si dojela pro pěkné sedmé místo. Sandra Schützová skončila jednadvacátá a Andrea Klementová brala 29. pozici.

Ještě lépe se Berouškové dařilo druhý den. V závodě na 10 kilometrů volnou technikou předvedla skvělý výkon a vybojovala stupně vítězů. Lepší byly pouze Němky Sofie Krehlová a vítězná Monique Siegelová, na kterou česká závodnice ztratila 5,4 sekundy. Schützová brala pěknou patnáctou příčku, do nejlepší dvacítky se vešla i devatenáctá Anna Sixtová. V sobotu si svou obnovenou premiéru na běžkách odbyla Eva Vrabcová-Nývltová, která se poslední rok věnuje především atletice. Na volné desítce si dojela pro 22. místo.

Bronz v sobotním závodě volnou technikou vybojovala také Barbora Havlíčková v kategorii juniorek. Velká naděje českého běžeckého lyžování tak navázala na vydařený páteční sprint, ve kterém obsadila páté místo. A z nejlepší desítky nevypadla ani v nedělní stíhačce, kde skončila devátá.

Ve sprintu mužů se do elitní patnáctky vměstnali hned tři čeští závodníci. Luděk Šeller dojel dvanáctý, hned o příčku za ním skončil Michal Novák a patnáctou pozici bral Dušan Kožíšek. Sobotní závod na 15 kilometrů volnou technikou se výtečně vydařil Novákovi, jenž vybojoval jedenácté místo, a dařilo se i Kožíškovi, který skončil o dvě příčky za ním. Jonáš Běšťák byl jednatřicátý a Luděk Šeller skončil pětašedesátý. Do nedělní klasické stíhačky na 15 kilometrů nastoupilo české trio Běšták, Šeller, Antoš, přičemž první jmenovaný se dostal do cíle na 26. místě, Antoš dojel osmatřicátý a Šeller na 43. pozici.