×
ZOH: Šestice reprezentantů do sobotní soutěže týmů alpských lyžařů

ZOH: Šestice reprezentantů do sobotní soutěže týmů alpských lyžařů

23.02.2018

Sobotní týmovou soutěží vyvrcholí program alpských lyžařů na ZOH. V týmové soutěži se budou olympijské medaile rozdělovat vůbec poprvé a Česká republika pro tuto příležitost nominovala šestici závodníků.Tou hlavní čtveřicí budou Gabriela Capová, Ondřej Berndt, Martina Dubovská a Filip Forejtek. Záda jim v případě potřeby budou krýt Kateřina Pauláthová a Jan Zabystřan. Do cesty se jim jako první postaví Italové.

„Prvním cílem je přes Italy postoupit dále,“ říká Ondřej Berndt, který jsou spolu s Gábinou Capovou jedničkami pro týmovku. Znamená to, že právě oni by měli být nasazováni do rychlejších trati. Šéftrenérem, tady tím, kdo bude české závodníky nasazovat a rozhodovat který v jaké trati pojede bude Boštjan Božič, osobní trenér Gabriela Capové. Původně  měl tuto funkci zastávat Tomáš Bank, Ester Ledecká si ho ale vyprosila na snowboardový paralelní obří slalom s tím, že by jí pomohlo, kdyby u toho mohl být.

Český tým absolvoval závěrečný trénink před týmovou soutěží v pátek, ale tzv. terčový slalom jezdili dva dny už během týdne. „Italové nejsou neporazitelní, myslím si, že je v našich silách přes ně postoupit,“ říká Ondřej Berndt s tím, že oba dva závodníky Tonettiho a Vinatzera ze závodů dobře zná.

Gábina Capová si neklade cíle v podobě čísel, ale v podobě přístupu k závodu. „Jet naplno a bojovat, předvést nejlepší, co ve mně je, pak přicházejí i výsledky,“ prohlásila s tím, že v týmovce rozhodně nemáme co ztratit.

„Naopak, v týmovce  se může stát cokoliv a my se teď hecujeme, aby se to stalo,“ hlásí Martina Dubovská, která loni v této soutěži byla členkou vítězného týmu na Světové zimní univerziádě a v srpnu vyhrála také prestižní Winter Games na Novém Zélandě. „Miluju tento formát závodů, když někdo jede vedle mě. Popohání mě dopředu, k lepšímu výsledku a to je přesně to, co tento závod nabízí,“ těší se už Martina.

„Těšíme se hodně a máme týmového ducha," říkají naši kluci. „Nic není nemožné, snad nám to vyjde,“ přejí si.  

„V tréninku to tady bylo v minulých dnech v pohodě. Zítra nás všechny čeká prohlídka trati, při které budeme mít k dispozici každý jeden start a potom všichni pojedou jednu zkušební jízdu přímo v závodní trati,” vypočítává Ondřej Berndt.

Italský tým pojede podle posledních zpráv proti našim ve složení Chiara Costazza, Irene Curtoni, Riccardo Tonetti a Alex Vinatzer. V záloze budou připraveni Federica Brignone a Stefano Gross.

Závod začíná v sobotu v 3.00 SEČ a živě ho přenáší Eurosport, ve 4.00 se pak přihlásí s týmovou soutěží ČT Sport.

(EK)

Photo: FB Český olympijský tým, web M.Hargin

Fotogalerie


Partner

Audi

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska