×
Závod Světového poháru mužů byl pro silný vítr v Söldenu zrušen

Závod Světového poháru mužů byl pro silný vítr v Söldenu zrušen

29.10.2017

Už v sobotu měly ženy kvůli větru snížený start o několik bran. V neděli v Söldenu foukalo už tolik, že závodníky nepustili ani na svah. Pro silný nebezpečný vítr přesahující 100 km/h zavřeli i silnici na ledovec, takže se nahoru vůbec nikdo nedostane. Kryštof Krýzl a Ondřej Berndt si proto na letošní první Světový pohár budou muset počkat dva týdny do finského Levi.

„Včera jsem se docela přemlouval, že chci v tomto počasí závodit. Byl jsem připraven jít do totálního risku, ale nějak mi to úplně nevadí že to zrušili,“ říká Kryštof Krýzl. V noci na závod měl navíc zlý sen. „Zdálo se mi, že opravdu blbě dnes závodím, že se mi jelo špatně a dostal jsem nějakou šílenou rychtu a pak mě za to ještě šíleně rozebrali v novinách. Když jsem se probudil, byl jsem úplně zděšenej a chvíli věřil, že se to opravdu stalo, ale naštěstí jsem si pak uvědomil, že to byl jen sen.“

Ondřej Berndt se do Söldenu přesunul den před závodem z tréninku na Pitztalu a opět se tam dnes vrátí k dalšímu tréninku slalomu. Kryštof zamíří na pár dní domů, ve čtvrtek buď odcestuje na dva dny tréninku slalomu do Soldy nebo, když nebudou podmínky, poletí až rovnou do Levi. Plán odletu je 6. listopadu.

(EK)Partner

Audi

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska