×
Žačky Barbora Zíková a Karolína Kestlová výborně reprezentovaly ve Val d’Isere a Whistleru

Žačky Barbora Zíková a Karolína Kestlová výborně reprezentovaly ve Val d’Isere a Whistleru

20.04.2016

Dvě medaile získaly české žačky na mezinárodních závodech v závěru sezóny. Starší žačka Barbora Zíková zvítězila v super-G ve Val d’Isere a mladší žačka Karolína Kestlová vybojovala bronzovou medaili v obřím slalomu na Whistler Cupu. Gratulujeme!

Mezinárodní žákovské závody Whistler Cup 2016 se konaly 1. - 3. dubna a závody La Scara se ve Val d‘ISere uskutečnily 6. - 8. dubna. Obě akce se konaly za teplého počasí, ale pořadatelé si dokázali se situací poradit. Ve Whistleru byly tratě ve velmi dobrém stavu, ve Val d’Isere po preparaci solí byla trať ve velmi slušném stavu i pro vyšší startovní čísla, s výjimkou prvního kola kluků starších žáků, kdy sůl úplně nechytla.

„V konkurenci 350 závodníků z 23 zemí z celého světa se na Wistler Cupu představilo také 9 nadějí z ČR. Naši závodníci se neztratili, když dokázali na náročných kanadských tratích zajet několik kvalitních výsledků. Největšího úspěchu dosáhla mladší žačka Karolína Kestlová, která získala v obřím slalomu bronzovou medaili za 3. místo s minimálním odstupem na vítěznou Kanaďanku. Ve vyřazovacím závodě přidala ještě kvalitní 5. místo, jeho kvalifikaci dokonce s přehledem vyhrála. Dvanáctá byla ve slalomu,“ říká šéf výpravy na Whistler Cupu Lukáš Ohrádka. Pro Karolínu to byla vůbec první zkušenost na mezinárodních závodech, kterou dokázala hned napoprvé přetavit v medaili. Dalších kvalitních výsledků dosáhli Viktorie Vydrová, která skončila 7. v super-G starších žáků a Jan Koula na 11. místě v obřím slalomu.

Šéf české výpravy ve Val d’Isere Petr Záhrobský vyzvedává kvality české reprezentantky Barbory Zíkové. „Vynikající výsledek opět předvedla Barbora Zíková, když dokázala zvítězit. Výsledek je velmi cenný i tím, že je v kategorii mladším ročníkem a dokázala porazit velmi početnou skupinu domácích Francouzek, které mají velkou výhodu ve znalosti terénu.“

Ve slalomu mladších žaček ve Val d’Isere  skončila na 15. místě Lucie Tomečková, dále je potřeba ocenit 4. a 9. místo z 1. kola slalomu v podání Davida Kubeše a Šimona Fialy, druhém kole ale bohužel oba dva vypadli. „Zejména Kubeš měl díky malé ztrátě velkou šanci na stupně vítězů,“ upozornil Petr Záhrobský. V super-G Natálie Zouharová po slušném výkonu dojela 17. (ztráta 2,19, před ní 11 Francouzek) „Ukázala, že SG je její silnější disciplínou. Ocenění zaslouží v SG také výkon Ondřeje Surkoše (28. +1,95, před ním 12 Francouzů), který ve velmi vyrovnaném závodě zaostal jen o 0,82s na 8. místo. A to se na jeho výkonu projevila neznalost terénu a respekt z tratě.“ poznamenal Petr Záhrobský a závody La Scara shrnul:

„Díky Zíkové získal český tým velmi cenný úspěch. Výkony Surkoše v SG, Tomečkové v SL a Zouharé v SG by ve výsledcích vypadaly lépe, pokud by startoval obvyklý počet domácích závodníků. Val d’Isere je specifické právě velkým počtem startujících domácích Francouzů, což nám ale ukazuje, jak široká je špička v alpských zemích. K zamyšlení je opakující se obrovské procento výpadků v SL – zvlášť proto, že slalomový kopec na La Scara není nijak zvlášť náročný.“

Bohužel si při pádu ve slalomu ve Val d’Isere poranila koleno Adéla Fialová; přejeme brzké uzdravení.  

 

Výsledky českých závodníků Whistler Cup:

Karolína Kestlová 3. OSL, 5. PSL (VZ), 12. SL

Viktorie Vydrová 6. SG

Jan Koula 11. OSL

Nina Zbořilová 18. OSL, 22. SG, 27. SL

Sára Kotabová 23. SL, SG 30.

Viktorie kestlová 23. PSL (VZ), 36. OSL

Aneta Fleischerová 25. SL

Barbora Svatošová 29. SG, 30. OSL

Johana Hradilová 33. SL

 

Výsledky českých závodníků La Scara

Barbora Zíková 1. SG

Lucie Tomečková 15. SL, 42. SG

Natálie Zouharová 17. SG

Alena Labaštová 20. SL

Klára Gašparíková 23. SL, 34. SG

Ondřej Surkoš 28. SG

Oskar Novák 42. SG

Adéla Fialová 49. SG

Jiří Milata 51. SG

Adam Klíma 55. SG

Adéla Miškovská 59. SG

Tereza Součková 76. SG

Josef Brynda 82. SG

Matěj Bláha 84. SG

Závod  SG mladších žáků byl zrušen kvůli mlze a SG starších žáků bylo ze stejných důvodů po startovním čísle 58 zrušeno.

 

(EK)

Photos: archiv

Fotogalerie


Partner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska