×
Wengenská výzva pro tři české reprezentanty, Ledecká zabojuje o další body v Bad Kleinkirchheimu

Wengenská výzva pro tři české reprezentanty, Ledecká zabojuje o další body v Bad Kleinkirchheimu

12.01.2018

Loni ve Wengenu se českému týmu v alpské kombinaci dařilo. Bodovali hned dva závodníci: Kryštof Krýzl a Ondřej Berndt, který zde získal premiérové body kariéry. Stejně jako loni Krýzla a Berndta na startu alpské kombinace doplní Filip Forejtek. Na to, jak závod dopadne se můžete těšit už 12. ledna. A naváže Ester Ledecká na skvělé výsledky z Lake Louise?

Berndt s Forejtkem na konci léta trénovali měsíc v Chile na soustředění zaměřeném rychlostní disciplíny (účastnila se i Ledecká) a mají tak potřebné kilometry jízdy ve vysoké rychlosti na dlouhých lyžích v nohách. K tomu se oba dva v letošní sezóně stihli zlepšit ve slalomu. Berndt na třináct FIS bodů a Forejtek zvládl jen závod za šestnáct FIS bodů, druhý za dvaadvacet, což je zlepšení o cca dvacet FIS bodů. Pro závod alpské kombinace je to dobrá konstelace.

Především na slalom se ve wengenské kombinaci bude spoléhat i Kryštof Krýzl. Díky loňským dvěma bodovaným umístěním a této disciplíně, vystartuje do závodu jako jedenatřicátý. Devětatřicítku obleče Ondra Berndt a s osmapadesátkou zabojuje Filip Forejtek.

Sjezd ve Wengenu vyžaduje nejen zkušenosti, ale i pořádný kus odvahy a skvělé kondice. Závod je totiž nejdelším ve Světovém poháru se značných množstvím vln. Jede ze skoků v oficiálním tréninku skákal tak daleko a měl nepříjemný, dopad, že ho pořadatel mírně srazili.

V Bad Kleinkirchheimu zrušili kvůli měkké trati první trénink, vývoj počasí by ale měl být příznivý a tak se doufejme opět můžeme těšit na body Ester Ledecké.                                        

Závod Přenáší Eurosport. 1. kolo začíná 10.30, druhé kolo ve 14.00 hod.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgencePartner

Audi

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska