×
Vítězství Aleny Labaštové na La Scara ve Val d’Isere a druhé místo Barbory Novákové na Pinocchiu v Abetone

Vítězství Aleny Labaštové na La Scara ve Val d’Isere a druhé místo Barbory Novákové na Pinocchiu v Abetone

09.04.2018

Úspěšný závěr sezóny mají za sebou naše žačky. Na mezinárodních závodech ve Val d’Isere a v Abetone vystoupily na stupně vítězů. Alena Labaštová ve Val d’Isere v super-G dokonce na ten nejvyšší a to v závodě, který je považován za neoficiální mistrovství světa žáků v této disciplíně, stejně jako Alpecimbra (bývalé Trofeo Topolino) ve slalomu a obřím slalomu.

V super-G U16 ve Val d’Isere 1. Labaštovou výborně doplnila na 4. místě Sofie Trpišovská (+0,94s) s 12. Barborou Novákovou (+1,52s), devatenáctá se solidní ztrátou 1,79 byla ještě Natálie Zouharová. V chlapcích U16 byl David Kubeš na velmi solidním 11. místě se ztrátou dvou vteřin. Slalom U16 zajela nejlépe Celine Julie Sommerová na 11. místě (+3,54s).

V U14 v super-G skončil těsně pod stupni vítězů na 4. místě Daniel Ryška (+0,65s), když ho od bronzové příčky dělilo pouhých šest setin a úspěchem je také 9. místo Marka Müllera (+1,46), stejně tak v dívkách U14 povedené 6. místo Terezy Kreissové (+1,31s), 14. byla Barbora Peroutková (1,95s). Ve slalomu U14 Tereza Kreissová zajela 12. místo (+3,94).

„Konkurence byla i letos velmi silná, silnější v kategorii U16, a nechyběli závodníci z žádné silné alpské země. Vítězství Aleny Labaštové v SG U16 je výjimečným výsledkem a velkým úspěchem. Velmi dobrou jízdou dokázala využít příležitost dobrých podmínek pro vyšší čísla (62), kdy se trať zrychlila. Pozitivně se projevilo i to, že zde startovala už počtvrté a trať absolvovala velmi agresivně a bez respektu. Skvělým výsledkem jsou i 4. místa v SG Trpišovské a Ryšky, kteří naopak byli ve Val d’Isere poprvé. Společně s 6. místem Kreissové a 9. místem Müllera je to celkem 5 umístění v TOP10 (vše v SG), což je úspěch v posledních mnoha letech nevídaný. Také všechna další umístění do 15.-20. místa s nevelkými ztrátami lze považovat za úspěchy a potvrzení, že v těchto kategoriích dokážeme držet krok se špičkou. Za zmínku ještě stojí 4. místo Peroutkové a 6. místo Müllera po 1. kole SL se ztrátami do 1 vteřiny, druhá kola buhužel nedokončili,“ shrnul vedoucí výpravy Petr Záhrobský ml.

V Abetone, kde konkurence nebývá tak nebitá jako ve Val d’Isere se našim žákům také dařilo. Barbora Nováková zajela skvělé 2. místo v obřím slalomu U16, po 1. kole dokonce vedla a potrápila tak letošní suverénku mezinárodních závodů Lotyšku Dzeniferu Germaine. V 2. kole Nováková lehce chybovala a skončila s odstupem 0,33s druhá. Alena Labaštová  skončila 9. (+2,46s). Ve slalomu U16 si velmi dobře vedla Celine Julia Sommerová, když byla 5., po prvním kole dokonce třetí. Odstup za suverénní Dzeniferou Germaine byl šest vteřin, Germaine ale už druhé ujela, podobně jako na jiných závodech, o čtyři vteřiny. Sedmé místo obsadila (+6,59s) Nováková, 14. místo (+8,05s) Labaštová.

V U14 ve slalomu i v obřím slalomu byla z Češek nejlepší Adéla Kyselová shodně na 8. místě (SL +4,62s, OSL +2,09s). Julie Kestlová skončila ve slalomu 13. (+6,95s). V chlapcích U14 byl na 14. místě (+2,99s) v obřím slalomu Oskar Klíma.

Kompletní výsledky z Val d’Isere najdete zde.

(EK ve spolupráci s PZ)

Photos: P.Záhrobský, M.Kestl

 

Fotogalerie


Partner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska