Ve víkendových SP alpských lyžařů byla nejblíže bodům Martina Dubovská ve slalomu

5 min 13 s

Poslední víkend ve Světovém poháru v alpském lyžování nepřinesl body pro české barvy. Martina Dubovská ve vermontském Killingtonu ve slalomu skončila na 34. místě a o čtyři místa tak nepostoupila do druhého kola, obří slalom nedokončila. Jan Hudec v Lake Louise v rychlostních disciplínách na body nedosáhl.

V Killingtonu (USA) panovalo velmi teplé počasí kolem 10°C, přesto byla závodní pista připravena velmi obstojně. Do druhého kola avšak po oba dva dny postoupilo pouze několik závodnic s vyšším číslem něž třicet a shodně nejvyšším číslem bylo 47.

Martina Dubovská měla v obřím slalomu dvaapadesátku. „Nerozjela jsem ten závod špatně, ale na tom agresivním sněhu mi to od začátku chytalo vnitřní lyži. Už na rovince jsem kvůli tomu udělala chybu, a když jsem přejížděla zlom do prudkého, doplatila jsem na to úplně,“ zhodnotila výpadek v obřím slalomu.

Do oblíbeného slalomu nastupovala s číslem 35. „Na rozježdění před závodem mi to šlo dobře a i ani vrchní úsek závodu jsem nejela špatně, ale závěr jsem jela katastrofálně. Byla jsem ‚mega‘ zklamaná a na sebe naštvaná, protože vím, že ve slalomu na výsledek mám,“ říká Martina s tím, že: „Je potřeba zapomenout a zpět do práce. Potřebuji potrénovat o opět s vrátit jen ke slalomu. Radši bude jezdit jednu disciplínu pořádně, než dvě špatně.“

V USA Dubovská zůstává ještě tři dny, pak se přesune na dva dny do Prahy, kde podstoupí fyziotrénink a fyzioterapii a následně odjede trénovat slalom na Reiteralm nebo do Itálie. 16. prosince ji čeká paralelní slalom Evropského poháru na Kronplatzu (ITA) a 20. prosince tatáž disciplína ve Světovém poháru v Courchevell (FRA).

Úvod do sezóny úplně nevyšel Honzovi Hudcovi. Po vleklých zdravotních potížích a dvou soustředěních na sněhu se na poslední chvíli rozhodl odcestovat na Světový pohár do kanadského Lake Louise, ale zázrak se po náročných peripetiích nekonal. S vysokým startovním číslem 71 skonči ve sjezdu dvaasedmdesátý a super-G nedokončil. Před Honzou je tedy ještě hodně dlouhou cesta zpátky a my budeme držet dál palce.

Další členka reprezentačního áčka Gabriela Capová závodila o víkendu v obřích slaloch kategorie FIS ve švédském Funäsdalenu a s číslem 16 si dojela pro 6. a 8. místo a zlepšené obřákové body na průměr 25,12 FIS bodů.

Výsledky slalomu v Killingtonu najdete zde, přehled výsledků G. Capové zde.

photos: CzechSki/ZoomAgence,FB M.Dubovská,IG Don Quiet