×
Trejbal má formu! Mezi světovou elitou bral 22. místo ve slalomu EP

Trejbal má formu! Mezi světovou elitou bral 22. místo ve slalomu EP

02.12.2013

Elitní slalomář české reprezentace Filip Trejbal má formu jako hrom. Po výborném výsledku na závodech v rakouském Reiteralmu ukázal své kvality také v Evropském poháru v norském Trysilu. Bral tam 22. místo v konkurenci mnoha závodníků Světového poháru. O to jsou získané body cennější, a hlavně Filip získává sebevědomí hned na začátku olympijské sezony. Kryštof Krýzl skončil po velmi solidním výkonu na 29. místě. Třetí Čech na startovní listině Ondřej Berndt bohužel nepostoupil do druhého kola.

Filip Trejbal se vrací na pozice, na které byl zvyklý. Důkazem jsou výborné výsledky z posledních závodů. Minulý týden skončil na 3. místě ve slalomu FIS v rakouském Reiteralmu, nyní přidal vynikající 22. místo ve slalomu Evropského poháru v norském Trysilu. „Vypadá to dobře, pomalu se vracím tam, kde jsem byl před loňskou nepovedenou sezonou. Pořád to ale není úplně ono, nicméně všechno vypadá tak, že jsem na dobré cestě,“ věří Filip Trejbal. 

Krásné 22. místo v Trysilu se nerodilo samozřejmě lehce. Filip se musel vypořádat s vysokým startovním číslem 46. „Naštěstí to bylo hodně ledovatý, pista byla fakt dost tvrdá, takže to drželo a dalo se jet dobře i s vysokým startovním číslem,“ svěřil se Trejbal po závodě.  Po prvním kole figuroval v průběžném pořadí na 20. místě. „S prvním kolem jsem byl spokojený, tam se mi podařilo zajet slušnou jízdu, takže to musím hodnotit pozitivně. Druhé už tak ideální nebylo, poskočil jsem po něm ve výsledcích o dvě místa na konečnou 22. příčku, ale i to je samozřejmě v téhle konkurenci dobré,“ zhodnotil Filip Trejbal závody Evropského poháru.

Závody se sice jely pod hlavičkou Evropského poháru, nicméně konkurence na startu byla prakticky stejná jako v poháru světovém. Nechyběli tam takoví závodníci jako Mattias Hargin, Axel Baeck, Leif Kristian Haugen, Marc Gini nebo Julien Lizeroux. „Ta konkurence tady byla opravdu velká, ale mně tak nějak přijde, že ti závodníci jsou vlastně tak nějak na všech závodech, takže to už ani nějak moc neberu v potaz. Důležité je se soustředit na vlastní výkon. Když zajedu dobře, není důvod se ohlížet na jména na startovní listině,“ nebojí se Filip srovnání se světovou elitou.

Kompletní výsledky závodu Evropského poháru v Trysilu najdete zde.

„Jsem strašně rád, že se zatím neopakuje loňská sezona, která se mi opravdu vůbec nepovedla. Vypadá to zatím dobře, ale vím, že jsem tak na půli cesty. Pořád je samozřejmě hodně co zlepšovat, takže věřím, že to snad půjde ještě lépe. Teď mě čeká další Evropský pohár ve Švédsku a pak se jede slalom Světového poháru ve Val d´Isere v polovině prosince, tak uvidíme, jak se mi bude dařit tam. Důležité je také to, že mě nic nebolí,“ těší se Filip Trejbal.

Na startu byl krom Filipa také jeho parťák Kryštof Krýzl, který má letos rozjezd do sezony zatím trošku pomalejší. Přesto se v nabité konkurenci dokázal prosadit a vyjel si své letošní první body v Evropském poháru za slušné 29. místo. Ondřej Berndt bohužel nepostoupil do druhého kola.

text: SHPartner

Audi

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska