×
Těžký Sölden odstartoval mužskou sezónu

Těžký Sölden odstartoval mužskou sezónu

25.10.2015

Za přítomnosti 17 500 fanoušků a výborné atmosféry se odjel první obří slalom Světového poháru v Söldenu. Těžkou, ledovou trať nejlépe zvládl jeden z favoritů Ted Ligety, pronásledovaný na druhém místě Thomasem Fanarou z Francie, třetí byl domácí miláček Marcel Hirscher. Kryštof Krýzl dojel v prvním kole devětačtyřicátý a nepostoupil do kola druhého, Adam Kotzmann v nájezdu do cílové roviny vypadl v prvním kole.

Příprava na sezónu se Kryštofu Krýzlovi vydařila a v posledním měřeném tréninku s předními rakouskými reprezentanty, v pátek na Schnalstalu, byl druhý nejrychlejší. Rovněž jeho trenér Dani Fahrner říkal: “Kitan je na Sölden dobře připravený.” O to větší zklamání náš závodník v cíli prvního kola prožíval, když dojel na devětačtyřicátém místě a do druhého kola nepostoupil. 

“Na startu jsem se cítil docela dobře, byl jsem odhodlaný, ale nechápu, proč jsem jel tak pomalu. Ten čas nějak neodpovídá mému pocitu, možná jsem to tam někde moc přidržel, kluci to asi víc pouštěli. Nevím, těžko říct. Jsem zklamaný, fakt škoda. Budeme to muset potom s trenérem pořádně rozebrat. 

 

Adam Kotzmann startoval v Söldenu vůbec poprvé. “V závěrečné části trati při nájezdu do roviny zůstal trochu v záklonu a ve snaze dostat se do další brány přerotoval. Následoval katapult s otočkou o 360° a poté tvrdý dopad z výšky na led. “Jsem v pořádku, ale docela jsem si při tom pádu narazil bok, byl to dopad z výšky. Do té doby se mi jelo docela těžce, bylo to hodně rozbité, bohužel to dopadlo už zmiňovaným pádem. Je to dobrá zkušenost a jedeme dál,” uvedl bojovně náš mladý reprezentant. 

 

Dalším závodem na progranu SP je slalom ve finském Levi, do kterého zbývají ještě tři týdny.

 

(EK)

 

 

Photos: T.Peslar. I.Stejskal

Fotogalerie


Partner

Audi

Generální partner žákovské reprezentace

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska