Alpské disciplíny
Krýzl testoval v závodě dvoje lyže a vybojoval v obřím slalomu EP 13. místo

04.12.2013

Kryštof Krýzl přidal ve švédském Klövsjö další body v Evropském poháru. Tentokrát se radoval z 13, místa v obřím slalomu. A to během závodu ještě zvládl testovat lyže! „Za třinácté místo jsem rád, myslím, že se zadařilo. Je to dobrý výsledek na začátku sezóny, navíc na dlouhých lyžích jsem poslední dobou moc nejezdil,“ hodnotil Kryštof svůj výkon po závodě.

Zámořská série sjezdů pokračuje: Křížová se Strachovou zabojují v Lake Louise, Bank v Beaver Creek

04.12.2013

Už v těchto dnech trénují elitní sjezdaři včetně našich zástupců na víkendové závody ve sjezdu a superG Světového poháru. Muži se přesunuli z Lake Louise do Beaver Creek, ženy přesně opačným směrem. Klára Křížová je připravena bojovat o své první letošní body ze Světového poháru, stejně tak Ondřej Bank a Šárka Strachová.

Křížová vstoupila do sezony dvěma 38. místy ve SP!

Křížová vstoupila do sezony dvěma 38. místy ve SP! "Vím, že je to blízko," těší se

03.12.2013

Vstup do nové sezony si tento víkend konečně užila také česká specialistka na rychlostní disciplíny Klára Křížová. V americkém Beaver Creek startovala ve sjezdu a superG, na body ze Světového poháru ovšem po dvou 38. místech nedosáhla. Výkony a dosažené časy jí však optimisticky naladily na úvod sezony. „První závody v Beaver Creek se mi moc líbily. Sjezdovka je docela náročná a technická, takže s výsledky jsem spokojená,“ měla jasno Klára Křížová.

To je pech! Sjezdařka Pauláthová byla pouhých 14 setin od bodů ze Světového poháru

02.12.2013

Kateřina Pauláthová si v závodu Světového poháru v americkém Beaver Creek vybrala pořádnou smůlu. Po prvním kole obřího slalomu skončila pouhých 14 setin vteřiny za postupovými pozicemi. „Škoda, škoda. Kopec úžasnej, pista super, šílená smůla. To je přece nic v takhle dlouhém obřáku,“ smutnila sympatická Kača. A měla pravdu – 14 setin v obřím slalomu dlouhém 69 vteřin je opravdu naprosté minimum.

Trejbal má formu! Mezi světovou elitou bral 22. místo ve slalomu EP

02.12.2013

Elitní slalomář české reprezentace Filip Trejbal má formu jako hrom. Po výborném výsledku na závodech v rakouském Reiteralmu ukázal své kvality také v Evropském poháru v norském Trysilu. Bral tam 22. místo v konkurenci mnoha závodníků Světového poháru. O to jsou získané body cennější, a hlavně Filip získává sebevědomí hned na začátku olympijské sezony. Kryštof Krýzl skončil po velmi solidním výkonu na 29. místě. Třetí Čech na startovní listině Ondřej Berndt bohužel nepostoupil do druhého kola.

Senzace! Trejbal vybojoval třetí místo ve slalomu FIS, Krýzl skončil pátý

01.12.2013

Reprezentační sjezdaři Filip Trejbal, Kryštof Krýzl, Martin Vráblík a Adam Kotzmann za sebou mají úspěšné vystoupení ve slalomu FIS v rakouském Reiteralmu. Trejbal vybojoval výborné třetí místo, Krýzl skončil o dvě příčky za ním na taktéž výborném pátém místě. „Byl to zajímavý závod, po prvním kole jsem dokonce vedl, ale v druhém jsem udělal dvě chyby a ty mě stály ještě lepší umístění,“ zhodnotil svůj výkon Filip Trejbal, pro kterého to byly teprve druhé závody v sezoně. Výborný výkon zaznamenal také Martin Vráblík na konečném osmém místě a čtvrtý Čech na startovní listině Adam Kotzmann, který bral 19. místo.

Dubovská po těžkém pádu vybojovala body v Evropském poháru

27.11.2013

Sjezdařka Martina Dubovská prožívá náročný vstup do olympijské sezony. Poté, co se jí podařilo hned v jejím prvním letošním závodě Světového poháru dosáhnout na body, očekávání jejího okolí se logicky zvýšila.

Andrea Zemanová druhá na Mezinárodním mistrovství Rakouska ve skikrosu!

26.11.2013

Již minulý týden v pátek 22. listopadu na rakouském ledovci Stubai vybojovala skvělou stříbrnou medaili a vstoupila tak výrazně do světa skikrosu.

Sjezdaře čeká perný víkend: Bank, Křížová, Strachová a Pauláthová pojedou Světové poháry za oceánem

26.11.2013

Už o tomto víkendu se v kanadském Lake Louise a americkém Beaver Creek rozjede Světový pohár sjezdařů i v rychlostních disciplínách. Na startovní listině samozřejmě figurují i čeští reprezentanti - Ondřej Bank, Klára Křížová a Šárka Strachová. V obřím slalomu pak 1. prosince ukáže své schopnosti také Kateřina Pauláthová.

Českým sjezdařům se o víkendu dařilo. Capová ovládla závody FIS, uspěl i Bank a Pauláthová

24.11.2013

Čeští sjezdaři mají za sebou náročný víkend plný závodění a hned několik z nich dokázalo předvést velmi zajímavý výsledek. Ondra Bank vybojoval šesté místo v obřím slalomu Severoamerického poháru, Gabriela Capová nenašla přemožitelku ve slalomu FIS ve finském středisku Ruka a Kateřina Pauláthová vybojovala 28. místo v obřím slalomu Evropského poháru v Levi.