Alpské disciplíny
Křížová brala v superobřím slalomu 17. místo, Pauláthová skončila 25.

15.02.2014

Na programu olympijských her v ruském Soči byl superobří slalom žen a Česká republika měla na startu dvojnásobné zastoupení. Specialistka na rychlostní disciplíny Klára Křížová vybojovala skvělé 17. místo, její mladší kolegyně Kateřina Pauláthová si připsala umístění na 25. příčce. „Bylo to dneska dost náročné, trať nebyla jednoduchá a postupně se zhoršovaly podmínky. Ale jsem spokojená,“ hlásila Klára Křížová po závodě.

„Málem jsem zabil Bodeho holku,“ litoval po zpackaném slalomu Ondřej Bank

15.02.2014

Po nevydařeném superkombinačním slalomu, který odvál medailové naděje, přemohly Ondru Banka emoce a jeho odhozená hůlka jen těsně minula manželku legendárního Bodeho Millera. Český lyžař sahal po životním úspěchu, druhou příčku ze sjezdu ale neudržel a propadl se o pět míst.

Bank sahal v olympijské kombinaci po medaili, nakonec skončil sedmý

14.02.2014

Ondřej Bank dnes získal na olympijských hrách v Soči sedmé místo v superkombinaci. Po úvodní disciplíně - sjezdu - figuroval na skvělém druhém místě. Slalom mu ale nevyšel podle představ a český reprezentant se tak musel spokojit se sedmým místem. Martin Vráblík skončil patnáctý, Kryštof Krýzl devatenáctý.

Ondřej Bank byl nejrychlejší v posledním tréninku sjezdu před superkombinací

13.02.2014

V dnešním oficiálním tréninku na ZOH v Soči potvrdil své ambice do páteční kombinace.

V pátek ráno startuje olympijská superkombinace mužů, Bank vyhrál poslední měřený trénink.

13.02.2014

Už v 7:00 našeho času budeme mít v úvodním sjezdu trojnásobné zastoupení Bank, Vráblík a Krýzl. Máme pro vás jejich poměrně rozsáhlé ohlasy před závodem …

V olympijském sjezdu vybojovala Klára Křížová 21. místo

12.02.2014

Sjezdařka Klára Křížová obsadila v olympijském sjezdu 21. místo, když na nejrychlejší dvojici závodnic Gisinová, Mazeová ztratila méně než dvě vteřiny. "Spokojená jsem moc, dala jsem si cíl do dvou vteřin. Ale abych byla upřímná, když jsem si ten cíl dávala, nečekala jsem, že i když se vejdu pod dvě vteřiny, bude z toho dvacáté místo," přiznala Klára po konci závodu.

Usnesení Rady OSÚ AD SLČR dne 10.2.2014

12.02.2014

Na základě informace člena RK OSÚ AD a vlastního zjištění se OSU AD SLČR zcela distancuje od všech závodů, které nejsou uvedeny v Soutěžním řádu OSU AD SLČR na sezónu 2013/14, jedná se o některé závody typu SSM a ČPM a zejména pak MČR Masters v Rokytnici n. J. , inzerované na stránkách http://www.skiclubmasters.cz/ v termínu 22.-23.2.2014. Tento závod ani webové stránky Ski clubu masters nemají s OSU AD SLČR nic společného. Jediné MČR Masters pro rok 2014 je vypsáno na termín 22.-23.2.2014 v disciplinách GS, SL v Malé Morávce – Karlově. sekretariát OSÚ AD SLČR

Zrušení závodů RKZ Rokytnice nad Jizerou

12.02.2014

Vážení sportovní přátelé, organizační výbor RKZ žáků rozhodl o zrušení závodů v Rokytnici nad Jizerou 22.-24.2.2014 z důvodů velmi špatných sněhových podmínek ve Skiareálu. sekretariát OSÚ AD SLČR

HEAD Cup Český pohár žáků 2013-14 pokračoval o víkendu ve Špindlerově Mlýně.

11.02.2014

O uplynulém víkendu proběhla další série závodů, označovaných také jako RKZ.

Šárka Strachová mění plány. V Soči pojede i obří slalom

11.02.2014

Odjet superkombinaci, odcestovat na trénink do Rakouska a vrátit se až před závěrečným slalomem. Takový byl původní olympijský plán alpské lyžařky Šárky Strachové. Po prvním závodě je ale všechno jinak. Vlajkonoška české výpravy zůstává v Soči.

Strachová zajela nejrychlejší slalom a v olympijské kombinaci brala 9. místo

10.02.2014

Po mužském sjezdu přišel na program olympijských her také první závod žen a v něm se představily dvě české reprezentantky – Šárka Strachová a Klára Křížová. Obě naše závodnice předvedly velmi dobré výkony. Strachová skončila po obou kolech na fantastickém 9. místě, specialistka na sjezdové disciplíny Křížová brala v Soči 19. příčku.

Bank v olympijském sjezdu na výborném dvacátém místě, Vráblík pětatřicátý.

09.02.2014

Čeští sjezdaři vydařeně vstoupili do soutěží alpského lyžování, dvacáté místo je nejlepší mužský sjezdový výsledek na OH po třiceti letech.