Slalomářka Martina Dubovská je vicemistryní Německa a body se jí podařilo ještě stlačit!

5 min 5 s

Původně zamýšlela startovat v rakouském Kühtai na obřích slalomech FIS. Nakonec ale dala přednost přeloženému mistrovství Německa ve slalomu na rakouském Pass Thurn blízko Kitzbühelu. A to proto, že se naskytla možnost, v případě super výkonu, body ještě zlepšit, protože národní mistrovství má o bod lepší dotaci než závod FIS. A to se Martině povedlo!

Na Pass Thurn po prvním kole vedla a měla na dosah osm FIS bodů. Ve druhém kole ale na rovině chybovala a na jejím konci pak ještě zaváhala, ale i tak jela skvělou jízdu. Bez oněch chyb by dle videozáznamu, který jsme měli možnost vidět, s přehledem zvítězila. Nakonec se ale musela v uvozovkách spokojit s druhým místem a ztrátou pouhých sedmi setin a druhými nejlepšími FIS body sezóny 8,52. Vyhrála 14. žena světa Němka Christine Geigerová. Martina tímto výsledkem stlačila body o další dvě desetiny na 7,75 FIS bodů.

„První kolo mi vyšlo a měla jsem v něm dobrý závěr,“ řekla k nejrychlejšímu času prvního dějství. „Ve druhém kole jsem ale udělala chybu na rovině a vůbec jsem se v tom nedokázala chytnout, často mi to bralo spodní nohu a chodila jsem na vnitřní lyži, jakoby tam byly vyjeté lajny, ale bojovala jsem, chtěla jsem vyhrát. I druhé místo o sedm setin je hezké,“ zhodnotila objektivně Maťa a dodala: „Škoda, že už nejsou žádné Svěťáky.“ To znamená jediné a sice, že si výborné slalomové jízdy bude muset schovat na příští sezónu. Zítra ji totiž čeká poslední závod sezóny – obří slalom v rámci mistrovství Německa. „Chybí mi ještě jeden kvalitní obřákový výsledek,“ poznamenala. Na ten se chystá, kromě Terezy Kmochové a Pavly Klicnarové, také aktuální mistryně ČR v této disciplíně Kateřina Pauláthová. I ona změnila plány ze závodů FIS v Kühtai a vše vsadila na jednu kartu v podobě mistrovství Německa v obřím slalomu. Tak držme českým závodnicím palce, ať jim to v neděli 9. dubna vyjde!

Na mistrovství Německa ve slalomu obsadila 15. místo Tereza Kmochová, pětadvacáté Pavla Klicnarová a za povšimnutí také stojí, že třetí skončila Adriana Jelínková – česká Holanďanka žijící v Rakousku. Kryštof Krýzl odasadil na mistrovstí Švýcarska v Davosu 13. místo v obřím slalomu za 15,26 FIS bodů a Ester Ledecká ve slalomu tamtéž byla 17. Body si tentokrát nezlepšila.

Výsledky slalomu na mistrovství Německa najdete zde.