×
Sjezdaře čeká perný víkend: Bank, Křížová, Strachová a Pauláthová pojedou Světové poháry za oceánem

Sjezdaře čeká perný víkend: Bank, Křížová, Strachová a Pauláthová pojedou Světové poháry za oceánem

26.11.2013

Už o tomto víkendu se v kanadském Lake Louise a americkém Beaver Creek rozjede Světový pohár sjezdařů i v rychlostních disciplínách. Na startovní listině samozřejmě figurují i čeští reprezentanti - Ondřej Bank, Klára Křížová a Šárka Strachová. V obřím slalomu pak 1. prosince ukáže své schopnosti také Kateřina Pauláthová.

Sjezdaře a sjezdařky čeká opravdu nabitý víkend. Během tří dnů se za oceánem pojede hned pět závodů a ve všech z nich budou mít svá želízka v ohni i Češi. Z českých reprezentantek se představí trojice Klára Křížová, Šárka Strachová a Kateřina Pauláthová, mezi muži bude startovat velezkušený Ondřej Bank. 

Program víkendových závodů Světového poháru sjezdařů: 

pátek 29. listopadu  -   sjezd žen - Beaver Creek - Křížová, Strachová

sobota 30. listopadu -  sjezd mužů - Lake Louise - Bank

                                 superG žen - Beaver Creek - Křížová

neděle 1. prosince    -  superG mužů - Lake Louise - Bank

                                 obří slalom žen - Beaver Creek - Pauláthová

Pro specialistku na rychlostní disciplíny Kláru Křížovou se jedná o první Světový pohár v letošní sezoně. A podle toho je také patřičně natěšená. Před přejezdem do dějiště závodu se ještě intenzivně připravovala. Samozřejmě na americké půdě, aby měla podmínky co nejpodobnější těm, které ji čekají v ostrém závodě. "V Copper Mountain jsem byla na posledním tréninku před začátkem sezóny. Byly tam vynikající podmínky. Trénovali jsme sjezd dlouhý okolo 1minuty a 40 vteřin. Profil tratě tam má snad úplně všechno, co si můžeme přát," pochvalovala si Klára Křížová a přidává i další výhody, které naplno využila. "Mám možnost se i porovnávat s těmi opravdu nejlepšími ze Světového poháru.  Trénovali jsme se Švýcarkami, Tinou Weirather, den před tím s Američankami, Němkami, také s Francouzkami.  Takže je moc fajn vidět porovnání ještě před začátkem sezóny," má jasno Klára. Jak na tom je ve skutečnosti, ukáže ale až její výkon v ostrém závodě. "Cítím se dobře, forma snad pomalu roste, ještě potřebuji najezdit pár jízd ve sjezdu a budu maximálně spokojená," plánuje naše elitní sjezdařka, která se nemůže dočkat závodního napětí.  "Na první závod sezóny se už samozřejmě moc těším, konečně už to všechno zase začne, ale samozřejmě nějaká lehounká nervozita před prvním závodem tam je, ale spíš taková ta příjemná. Ambice jsou docela jasné, zabodovat a uvést se do pohody na zbytek sezóny," plánuje vždy usměvavá sympatická závodnice Klára Křížová. 

Na svůj druhý start v letošní sezoně Světového poháru se chystá i mladá závodnice Kateřina Pauláthová. Ta se představí v neděli ve svém oblíbeném obřím slalomu. V rychlostních disciplínách se po delší době představí také naše dlouholetá jednička v alpském lyžování Šárka Strachová. Ta se naposledy ve sjezdu Světového poháru  ukázala v roce 2008 v Lake Louise a bylo z toho umístění těsně za bodovanými pozicemi - Šárka skončila tehdy 31. Od té doby však naše závodnice nasbírala mnoho nových zkušeností. Proč by se tedy nemohla od posledního vystoupení ve sjezdu trochu zlepšit a tím pádem i bodovat...? Uvidíme o víkendu!

Posledním mušketýrem, který se vydal na závody Světového poháru za oceán, je mužská jednička Ondřej Bank. Všestranný lyžař je na závody tradičně natěšený. "Na závody se těším prakticky vždycky, tím spíš, když mi slouží zdraví. Naposledy jsem jel sjezd Světového poháru loni v Lake Louise a pak jsem měl ten nešťastný úraz ramene v tréninku na sjezd v Beaver Creek. Takže se moc těším, že si to hlavně pořádně užiju," má jasno Ondřej Bank. Jeho ambice jsou stále stejné - bodovat, bodovat a zase bodovat. Tak snad se mu to v Lake Louise podaří...

text: SHPartner

Audi

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska