Sjezdař Bank zajel na zkráceném sjezdu v Kiztbühelu 19. místo!

5 min 33 s

Se slavným, obávaným a nebezpečným Hahnenkamem si dnes pohrávalo počasí, když hustá mlha v horní polovině trati donutila pořadatele závod několikrát odložit. Z původně plánovaného startu ve 12 hodin se nakonec vyklubalo 13.45 a start snížený až na úroveň Seidlalm skoku. Závod byl tedy kratší o více než polovinu a poprvé ve své 75leté historii se jel pod jednu minutu.

Ondřej Bank odstartoval se startovním číslem pět, od prvních bran bylo jeho pojetí aktivní, na Hausbergkante přijel srovnaný, traverz projel vysokou stopou, nikde neudělal zásadní chybu. Při průjezdu cílem mu patřilo průběžné 3. místo, nakonec skončil na výborném děleném 19. místě a úspěšně završil svůj životní víkend v Kitzbühelu.

"Škoda, že se to zkrátilo, dlouhé by mi to vyhovovalo víc. V druhém tréninku mi vypla lyže a tak jsem měl lépe najetou vrchní pasáž. V závodě bylo znát, že mi dole ten jeden průjezd chybí, nebyl jsem si jistý nejlepší stopou a tím pádem jsem to tam neposlal tak, jak bych chtěl, někteří tam jeli agresivněji. Na traversu stačí, když člověk najede stopu o metr jinak a už ho to snese a to mě v dnešním sprintu, kde rozhodovaly setinky stále desetiny," lituje zkráceného sjezdu Ondra.

Tomáš Bank k dnešnímu závodu říká: "Jsem spokojený, dnes to byla loterie. Asi by nám více vyhovovalo, kdyby se to jelo v nezkrácené podobě, takto byl trochu v nevýhodě. Na druhou stranu jsem si oddechl, protože ve zkráceném sjezdu byla menší šance se zabít," přibližuje Tomáš krkolomný Streif. Dále Tomáš vyjádřil úlevu nad tím, že všechny závody do MS přestáli bez zdravotní újmy a že přežili největší sjezdové vrcholy sezóny. "Spokojený jsem i s tím, že je momentálně ve hře finále Světového poháru a zatím to vypadá, že ve sjezdu bude, což se super," říká Tomáš. Ondra bodoval už a v pátém sjezdu po sobě a v průběžném pořadí sjezdu SP mu nyní patří 24. místo s 63 body.

Zvítězil Kjetil Jansrud z Norska, druhé místo obsadil se ztrátou pouhých dvou setin vítěz včerejšího super-G Dominik Paris, třetí skončil Francouz Fayed.

Výsledky sjezdu v Kitzbühelu nejdete zde. Zítra je na programu slalom s Kryštofem Krýzlem a Filipem Trejbalam. Vysílá Eurosport a ČT.

Klára Křížová na nové trati v St. Moritz skončila v dnešním větrném sjezdu na 41. místě a nebodovala. Další šanci má Klára zítra v super-G. Zvítězila Švýcarka Lara Gutová před Annou Fenningerovou z Rakouska a překvapením závodu Maďarkou Edit Miklosovou.

Výsledky sjezdu v St. Moritz najdete zde.