Šárka Strachová uspěla v nočním slalomu ve Flachau na 15. místě

3 min 4 s

Reprezentační sjezdařka Šárka Strachová v rakouském Flachau vybojovala další body ve Světovém poháru. Vlajkonoška české výpravy na olympijských hrách v Soči byla v nočním slalomu v součtu obou kol 15. nejrychlejší a přidala do své letošní sbírky další body. V hodnocení slalomu jich má už 65 a je na 19. místě.

Na rakouské Flachau má naše reprezentační lyžařka smíšené podmínky – ve Světovém poháru zde ve slalomu startovala čtyřikrát – dvakrát z toho bylo umístění v elitní desítce (osmé místo v roce v roce 2013, sedmé místo v roce 2010) a dvakrát nedokončila první kolo. Letos svou místní bilanci vylepšila ziskem 15. místa.

Dobrému výsledku položila Strachová základ už v prvním kole, když předvedla 16. nejrychlejší čas a na po prvním kole vedoucí Mikaelu Shiffrinovou ze Spojených států ztrácela dvě vteřiny a čtrnáct setin vteřiny.

Druhé kolo zahalila mlha a sněžení a závodnice včetně naší jedničky v alpském lyžování se musely vypořádat se ztíženými podmínkami. Osmadvacetiletá Strachová to zvládla dobře, agresivní jízdou na hranici rizika dokázala své průběžné umístění o jednu příčku vylepšit na konečné 15. místo. Její čas byl stejně jako v 1. kole 16. nejrychlejší a v součtu obou kol ztratila na vítěznou Mikaelu Shiffrinovou dvě a půl vteřiny.

Druhá česká reprezentantka na startu Martina Dubovská bohužel nepostoupila do druhého kola.