×
ŠÁRKA STRACHOVÁ UKONČILA SPORTOVNÍ KARIÉRU!

ŠÁRKA STRACHOVÁ UKONČILA SPORTOVNÍ KARIÉRU!

28.03.2017

Nejlepší česká alpská lyžařka všech dob rok před zimními olympijskými hrami v Koreji ohlásila konec své bohaté a veleúspěšné sportovní kariéry. Mistryně světa a olympijská medailistka Šárka Strachová se po konci sezony rozhodla, že do té další už nenastoupí.

Má za sebou úspěšnou sezonu. V seriálu Světového poháru dvakrát vybojovala stupně vítězů, na mistrovství světa ve Svatém Mořici obsadila páté místo. Znovu prokázala, že zaslouženě patří mezi naprostou světovou špičku. Přesto Šárka Strachová oznámila, že s kariérou vrcholové lyžařky končí.

„K tomu rozhodnutí mě vedl vnitřní pocit, že je ten správný čas skončit,“ vysvětlovala dvaatřicetiletá slalomářka. "Není to o motivaci, protože olympijské hry pro mě byly velkým lákadlem. Jenže já se vždycky snažila dělat věci na sto procent a poslední roky jsem čím dál více bojovala s tím, aby pro mě tou prioritou bylo lyžování,“ řekla.

O konci kariéry uvažovala už delší dobu, rozhodování jí ztížil právě fakt, že příští sezonu jsou na programu olympijské hry v Pchjongčchangu. Ani to však držitelku bronzu z Vancouveru k pokračování nakonec nepřimělo. „Je to jedno z mých nejtěžších rozhodnutí. Sama jsem byla překvapená, jaké emoce to ve mně vyvolalo,“ uvedla Strachová.

Definitivní rozhodnutí proběhlo až v Americe, kde byly na programu dva poslední závody sezony. Ve Squaw Valley si 11. března dojela pro parádní druhé místo, o týden později skončila v Aspenu osmá v poslední slalomu sezony, který se nakonec ukázal i jako poslední závod celé Šárčiny neuvěřitelné kariéry. „Myslím, že lepší rozloučení jsem si nemohla přát,“ řekla Strachová, která v seriálu Světového poháru odjela dlouhých patnáct sezón.

Bylo to loučení bez slz, naopak s úsměvem na tváři. Už teď se Strachová těší na novou životní etapu. „Cítím svobodu, nemusím už všechno orientovat na trénink. Vrcholový sportovec si musí hlídat spoustu věcí, od jídla přes trénink až třeba po spánek. V uvozovkách už si můžu dělat, co chci,“ vyhlížela. „Asi si budu muset na papír napsat své priority. Chtěla bych se třeba začít chovat jako manželka, být i tou domácí paní,“ dodala se smíchem.Partner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska