×
Šárka Strachová obsadila v posledním slalomu sezóny v Aspenu osmé místo

Šárka Strachová obsadila v posledním slalomu sezóny v Aspenu osmé místo

18.03.2017

Na závěr sezóny Šárka Strachová zajela osmé místo ve finále Světového poháru v Aspenu. V celkovém hodnocení sezóny skončila šestá s 402 body. Opět tedy ukázala, že i ve své patnácté svěťákové sezóně patří k těm nejlepším z nejlepších. Závod vyhrála Slovenka Petra Vlhová, která si připsala druhé vítězství v kariéře a první skalp fenomenální Mikaely Shiffrinové. Ta skončila druhá, třetí byla Frida Hansdotterová. Malý křišťálový glóbus za slalom s převahou 275 bodů získala Shiffrinová, druhu příčku bere Veronika Velez-Zuzulová, třetí Wendy Holdenerová.

V Aspenu panovalo jarní počasí. „I přes ty vysoké teploty se snažili sjezdovku připravit co nejlépe. To druhé kolo bylo skoro lepší než to první, protože to už mohli solit. A i druhé kolo se mi jelo líp. Nakonec osmé místo. Jsem spokojená, takový můj standard. Samozřejmě, že před závodem jsem chtěla útočit zase na stupně vítězů, nepovedlo se. Na druhou stranu jsem byla moc ráda, že jsem si uhájila pozici z prvního kola, vedla jsem a ty rozdíly byl hodně těsné takž ty holky si to pak už udržely.“

A co chybělo k stupňům vítězů? „Myslím si, že možná víc energie, je znát, že už je konec sezóny, únava tady je a nebyly to úplně moje podmínky. Takže na to, jak to tady vypadalo, jsem odvedla maximum.“ Závod slalomu se jel na levé části svahu, kde už ho ženy absolvovaly i v roce 2007. „Trošku mě mrzelo, že to nebyla ta moje oblíbená sjezdovka, na které už jsem tady dvakrát vyhrála. Jelo se profilově na trošku jiné trati, ale i tak si myslím, že to bylo moc hezké.

Šárka nezapomněla ocenit vítěznou Vlhovou. „Velká gratulace Petře, která zabojovala a dneska udělala druhé vítězství v kariéře.“ Teď Šárku čeká podle vlastních slov „odpočinek, odpočinek a odpočinek“. Jak velký nebo dlouhý bude, to už se brzy máme dozvědět. O konci nebo pokračování sportovní kariéry totiž Šárka promluví v posledním březnovém týdnu na každoročním setkání s médii. „Já mám pocit, že jsem rozhodnutá. Samozřejmě do konce března je ještě nějaký týden, deset dnů, tak kdo ví,“ ponechává všechny v mírném napětí.

V letošním 50.ročníku slalomu Světového poháru bodovala dvakrát Martina Dubovská. Osmnáctým místem v Semmeringu a devatenáctým minulý týden ve Sqauw Valley získala 25 bodů, což ji řadí na 38. pozici.

Výsledky slalomu v Aspenu nejdete zde.

(EK)

Photo:CzechSki/ZoomAgencePartner

Audi

Generální partner žákovské reprezentace

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska