×
První soustředění žákovské reprezentace proběhlo na Pitztalu

První soustředění žákovské reprezentace proběhlo na Pitztalu

08.10.2017

Na přelomu září a října se žákovský reprezentační tým na rakouském ledovci Pitztal sešel na prvním reprezentačním soustředění na sněhu. Mladé naděje českého lyžování při této příležitosti převzali kompletní sadu reprezentačního oblečení od značky Don Quiet pro sezónu 2017/2018 a do nové sezóny vstoupili již potřetí s partnerem žákovského lyžování Českou poštou.

Soustředění se zúčastnili Ondřej Kalina, Tereza Kreissová, Štěpán Kroupa, Alena Labaštová, Marek Müller, Barbora Peroutková, Daniel Ryška, Tatiana Tobolková, Linda Trejbalová a Jakub Šinták. Omluveni byli David Kubeš a Barbora Nováková. Během čtyřech dní na sněhu měli vysokou variabilitu podmínek, když zaznamenali jak výborně připravené kompaktní tratě, tak množství čerstvě napadaného sněhu. V odpoledních hodinách pak denně absolvovali kondiční tréninkovou jednotku.

„Pro většinu reprezentantů to byl první podzimní trénink na lyžích a i proto byla většina času stráveného na sněhu věnována volné jízdě a technickým cvičením. Podmínky byly na tuto roční dobu mimořádně dobré, což umožnilo trénink na všech lyžích od slalomek, přes obřačky až po lyže na super-G a na různých sklonech svahu. Věřím, že reprezentanti dostali dobrý základ pro kvalitní podzimní přípravu se svými kluby,“ hodnotil šéf akce Petr Záhrobský ml

(EK)

Photo: Archiv P. Záhrobský

Fotogalerie


Partner

Audi

Generální partner žákovské reprezentace

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska