×
Přípravu na ledovcích zakončili členové reprezentačních „A“ týmů společným soustředěním

Přípravu na ledovcích zakončili členové reprezentačních „A“ týmů společným soustředěním

06.11.2017

V říjnu vyvrcholila příprava alpských reprezentantů na letošní závodní sezónu. A jak mži tak ženy ji zakončili symbolicky společným soustředěním. Muži na Pitztalu, ženy na Hintertuxu.

Muži své druhé společné soustředění letošní přípravy absolvovali 22. – 28. října na Pitztalu, to první měli již na konci května na Kaunertalu. Soustředění na Pitztalu se zúčastnili Ondřej Berndt, Jan Zabystřan, Filip Forejtek, člen reprezentačního výběru Adam Kotzman a juniorský reprezentant Tomáš Klinský. Chyběl Kryštof Krýzl, který se před nakonec zrušeným SP v Söldenu zaměřil na trénink obřího slalomu na nainjektované pistě na Schnalstalu spolu se svým trenérem Danielem Fahrnerem, jež má na tomto ledovci nadstandardní vztahy. Chyběl také Jan Hudec, stále rehabilitující rameno po operaci. Přítomnosti svých mužských tréninkových parťáků naopak využila Ester Ledecká s celým svým týmem.

„Oblíbený hotel Gundolf hostil skvělou partičku českých lyžařů Pitztal a také oblíbený hotel Gundolf hostí tedy skvělou partičku českých lyžařů včetně Tomáše a Ondřeje Bankových. Kromě lyžařského tréninku, který měl svou kvalitu, ale negativně ho ovlivnil nový sníh, který napadl během prvních dní, se odpoledne odehrály vypjaté fotbalové zápasy na místním hřišti s umělým povrchem,“ uvedl Jan Fiedler.

Ženy si schovaly obě společná soustředění na závěrečnou část přípravy. První bylo na konci září na Passo Stelvio, což bylo i prvním lyžováním po plastice předního zkříženého vazu pro Kateřinu Pauláthovou. Po pěti měsících na lyžích: „Dobře to šlo, super to bylo, bavilo mě to, hezky se mi lyžovalo, ale tahalo mě to trochu,“ shrnula začátky věnované volné jízdě. Zbytek týmu ve složení Martina Dubovská, Gabriela Capová a členka reprezentačního výběru Pavla Klicnarová se soustředil na trénink technických disciplín. Na obou kempech chyběly Klára Křížová a Ester Ledecká, které se – každá samostatně – věnovaly rychlostním disciplínám a v případě Ester také snowboardingu. Nebyla přítomna ani další členka reprezentačního výběru, věkem juniorka, Andrea Arnold žijící a trénující v USA. Tým doplnila nejlepší neslyšící sportovkyně Tereza Kmochová.

Na Hintertuxu, na druhém reprezentačním soustředění, byly české ženy od 18. října a zaměřily se opět na technické disciplíny. Martina Dubovská s Gábinou Capovou celou dobu pilovaly především slalom, Pavla Klicnarová jezdila obří slalom, do kterého se pustila už i Kateřina Pauláthová. „Podmínky byly opravdu super, trénink vyšel perfektně,“ pochvalovaly si holky. A pochvalovaly si nejen super trénink, ale i nové reprezentační oblečení značky Don Quiet, které holky mají ve speciální edici s růžovou barvou místi červené. Jak jim to v novém oblečení slušelo, můžete posoudit sami ve fotogalerii.

Nyní už se naši reprezentanti rozjedou částečně do Finska, kde příští víkend v Levi pojedou první Světový pohár ve slalomu ve složení Martina Dubovská, Gábina Capová, Kryštof Krýzl a Ondřej Berndt, další část ve složení Kateřina Pauláthová, Klára Křížová a Ester Ledecká se postupně přesune během první listopadové dekády do USA k tréninku v Coloradu a zbytek zůstane trénovat na ledovcích v Evropě s tím, že ve druhé polovině listopadu přesídlí do Skandinávie k sérii Evropských pohárů.

(EK)

Photos: Archiv reprezentantů

Fotogalerie


Partner

Audi

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska