×
Ondřej Berndt vyhrál Far East Cup a závod FIS ve slalomu v Číně

Ondřej Berndt vyhrál Far East Cup a závod FIS ve slalomu v Číně

06.12.2017

Český reprezentant v alpské lyžování Ondřej Berndt prožívá zatím nejlepší slalomovou formu v kariéře. Už v létě v Chile dokázal zvítězit v Jihoamerickém poháru (SAC) a teď přidal další vítězství v Dálnovýchodním poháru (FEC). K tomu o den dříve zvítězil ve slalomu kategorie FIS. Gratulujeme jak v výhrám, tak ke zlepšeným bodům.

Závodník, který loni poprvé bodoval ve Světovém poháru v alpské kombinaci (23. místo ve Wengenu), se začíná stále více prosazovat ve slalomu. „Ten slalom je dobrej, akorát jsem teď trochu nemocný – kašel, rýma,“ hlásí z čínského lyžařského střediska Wanlong Ondřej a hlasem přes nos vysvětluje: „Je tady totiž strašná zima, teploty až -23°C, ale kvůli silnému větru to bylo pocitových -35°C, k tomu suchej vzduch. Kurýrujeme se tady se Zabym (Jan Zabystřan), který je na tom stejně, čajíčky, bude to v pohodě, teď se oteplilo na -12°C a to už je fajn.“

Počasí tohoto charakteru činí čistě technický sníh ve Wanlongu velmi suchým a agresivním (grippy). „Mně se to líbí, je to pro mě příjemný, dává to v jízdě rychlou odpověď.“ První slalom kategorie FIS vyhrál za cca 15,50 FIS bodů, což byl v ten okamžik druhý výsledek sezóny. Do kontinentálního FEC nastupoval ale, vzhledem k nasazování dle bodů FEC, s číslem 33. „Do závodu jsem šel s tím, že můžu zajet vysoko, ale s tou 33 jsem si nebyl moc jistý stavem pisty. Navíc jsem v prvním kole úplně netrefoval rýhy, které tam už byly, takže jsem byl v cíli příjemně překvapený, že to byl druhý čas. Ve 2. kole už se podmínky s nejlepšími srovnaly. Byl tam postavený menší chyták, ten jsem si pohlídal a vyhrál jsem,“ přibližuje úspěšný závod Ondra. Bodově si vyjel 14,01 FIS bodů, což je jeho kariérní maximum.

Ke kariérnímu maximu se na FEC přiblížil i Jan Zabystřan. V závodě FIS sice vypadl, ale v FEC se výborným druhý kolem posunul na 10. místo. "První kolo mi nevyšlo, jak jsem si představoval, ale naštěstí jsem skončil na třicátém místě. Ve 2. kole jsme využil pozice a zajel jsem 2. čas. 7. prosince je další slalom FEC a díky našim výsledkům jsme se posunuli do TOP15 v losovánní o Ondra pojede se žlutým číslem lídra poháru," usmívá se Honza Zabystřan.

Další český závodník Jan Straka zatím v Číně dokončil pouze jeden závod a to první obří slalom FIS na 27. místě. Zabystřan byl 19., Berndt 12.

Výsledky FIS slalomu najdete zde, výsledky FEC slalomu zde.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgencePartner

Audi

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska