Ondřej Bank v super-G v Kitzbühelu senzačně 12. Gratulujeme!

4 min 58 s

Ondra jezdí ve famózní formě, na těžké sjezdovce Streif zajel dnešní super-G Světového poháru skvěle a obsadil výborné 12. místo. Zvítězil Ital Dominik Paris, před Rakušany Mayerem a Streitbergerem. Je to Banyho zatím svěťákuvé maximum v této disciplíně, dosud byl nejlíp 27. před měsícem ve Val Gardeně, lépe zajel už jen na loňské olympiádě v Soči, kde skončil devátý. Dnešní výsledek v Kitzbühelu má však větší hodnotu, a to hned za dvou důvodů: jednak v SP nedochází na rozdíl od OH k redukci startovních míst a tak např. místo 4 špičkových Rakušanů jich v SP startuje deset, jednak trať v Kitzbühelu je extrémně náročná, olympijská trať v Soči svým profilem a náročností může jen stěží té kitzbühelské konkurovat.

Na trať vyrazil se startovním číslem pět, poprvé v kariéře byl nasazen mezi nejlepších 30 SG závodníků v SP. Do prvních bran se pustil agresivně a naplno. Jízda byla bez zaváhání a oku diváka lahodivá. Od Haugsbergkante se našemu závodníkovi podařilo zvolit extrémně rychlou stopu, díky níž stáhl náskok Francouze Claryeho z předchozích mezičasů a v cíli měl průběžně nejrychlejší čas. Z vedoucí pozice ho sesadil až Max Franz se startovním číslem 10. Banyho čas však odolal mnoha vynikajícím závodníkům, například vítězi sjezdu z Wengenu Hannesovi Reicheltovi.

Ondra si tímto skvělým výsledkem vytvořil i vynikající pozici do alpské kombinace, do které se tento závod v SG započítává. Druhé kolo - slalom - můžete sledovat od 16.45 na ČT Sport a Eurosportu. Ondra na jeho trať vyrazí jako 26. a má velkou šanci na překonání 8. místa z Wengenu, mezi alpskými kombinátory je totiž po super-G druhý.  Vše bude záležet na tom, jak mu sedne slalom, startovní pole je totiž dost našlapané a časové rozdíly po super-G nejsou markantní. Už teď je jisté, že všichni kdo dojedou kombinační slalom, budou v dnešní alpské kombinaci bodovat. Super-G totiž dokončilo jen 27 kombinátorů, mezi nimi i Kryštof Krýzl, kterému patří po první části 26. příčka a Martin Vráblík, který je 27. Na trať slalomu tedy vyjedou jako první a druhý. Našim závodníkům držíme palce, aby svá umístění vylepšili a Bany letos poprvé v sezóně poznal, jak chutnají bedny.

Výsledky ze Světového poháru v super-Gv Kitzbühelu naleznete zde.