×
Olympijská sezóna startuje už o víkendu v Söldenu s Ester Ledeckou, Kryštofem Krýzlem a Ondřejem Berndtem

Olympijská sezóna startuje už o víkendu v Söldenu s Ester Ledeckou, Kryštofem Krýzlem a Ondřejem Berndtem

27.10.2017

Tradiční prolog v obřím slalomu v Söldenu započne letošní ročník Světového poháru v alpských disciplínách. Na start se v českých barvách postaví v sobotu Ester Ledecká, v neděli Kryštof Krýzl a Odřej Berndt. Den před ženským závodem, po rozježdění, jsme vyzpovídali Ester Ledeckou a otázek nebyl ušetřen ani nový člen jejího týmu Ondra Bank a jednu jsme si schovali i pro šéftrenéra Tomáše Banka.

Ester, jak se těšíš na svou premiéru v obřím slalomu v rámci Světového poháru?

„Těším se moc. Dozvěděla jsem se to trošku na poslední chvíli, takže jsem měla úplně jiný plány, musela jsem otestovat nějaký snowboardový věci, takže jsem si tady v Söldenu dnes potrénovala a chci tady získat hlavně zkušenosti.“

Vnímáš nějaký rozdíl když přijdeš na kopec mezi tu partou obřákářů a partou sjezdařů, kterou jsi dosud ‚navštívila‘, přesněji řečeno ses v ní velmi úspěšně etablovala?

„No zatím ji pořád jenom navštěvuju, i když navštěvuji třicítku (úsměv). Ale ani ne. Zatím jsem se tady neměla moc času se s těma holkama úplně vidět. Když jsme přijeli do rozjížděcích obřáků, tak už tam nikdo moc nebyl, protože jsme předtím jezdili tady vedle závodního kopce volně, takže zatím to tak nějak úplně nevnímám. Ale já se soustředím hlavně sama na sebe.

A v obřáku se momentálně cítíš jak?

Jo, dobře, na to jaký byly teďkom podmínky posledních pár dní.  Snažila jsem se naučit pár obřákových oblouků, se kterýma bych se tady mohla vytasit. Tak si myslím, že je to docela dobrý.

Při tvé skromnosti se nabízí otázka, kolik toho máš letos v obřáku natrénováno?

Tak to radši nebudu ani zveřejňovat (smích)….

Ondro, jak máte v týmu rozděleny role a kompetence, jaká je tvoje parketa?

Všechny (smích). Ne vážně, mám na starosti techniku jízdy a taktiku na trati.

Co jsi Ester pro zítřejší závod poradil?

Především to, že ten kopec není tak hrozný, jak vypadá, že opravdu prudký je jen jeden úsek. Nahoře je to takový FISový závod, pak je ten prudký úsek, na který máme nějakou svou taktiku a následuje nejdůležitější nájezd do roviny, do které je potřeba přivézt rychlost.

A jaké jsou ambice? (Otázka pro Tomáše Banka.)

Tak Ester může pouze překvapit a to je pozitivní.

Děkujeme za rozhovor a držíme palce!

Závod vysílá v přímém přenosu Česká televize a Eurosport. 1. kolo v 10 hodin, 2. kolo ve 13 hodin.

(EK)

Photos: Archiv E.Ledecká, CzechSki/E.KurfürstováPartner

Audi

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska