Ohlédutí za Pohárem České pošty žáků v Albrechticích

7 min 27 s

Ve dnech 16. – 18. února se uskutečnil Pohár české pošty v Albrechticích v Jizerských horách. Na programu byl obří slalom, vyřazovací závod a slalom, které navázaly na dva superobří slalomy z Rokytnice nad Jizerou v první únorové dekádě.

Abrechtice v Jizerských horách jsou již tradiční destinací Poháru České pošty i českého poháru dospělých a juniorů. Pořadatelské úlohy se tak pravidelně zhostil lyžařský oddíl TJ Bižuterie Jablonec.

První den 16. února se konal obří slalom. V kategorii starších žákyň zvítězila Barbora Nováková (SA Špindl), které zvítězila náskokem 1,28 s před Sofií Trpišovskou a o 1,35 před 3. Natálií Zouharovou (obě RT Záhrobský). Mezi jejich mladšími kolegyněmi (U14) se nejlépe vedlo Anně Patočkové (TJ Spartak Rokytnice), o osm desetin za ní skončila na 2. místě Barbora Peroutková (RT Záhrobský) a na 3. se ztrátou 1,74 s Hana Semeráková (Ski klub Ještěd, z.s.).

V obřím slalomu starších žáků byl nejrychlejší domácí Ondřej Kalina o 0,41 s před Adamem Linhartem (TJ Slavoj Plzeň) a o 0,83 s před 3. Davidem Kubešem (SA Špindl). V U14 vyhrál už pátý RKZ v řadě Daniel Ryška (RT Záhrobský), druhé místo obsadil s odstupem 0,98 s Vojtěch Kučera (SA Špindl), třetí s odstupem 1,24 s Marek Müller (RT Záhrobský).

Druhý den se jel vyřazovací závod, neboli terčový slalom. Ve starších žačkách vyhrála Natálie Zouharová o 0,31 s před týmovou kolegyní Alenou Labaštovou (RT Záhrobský) a o 0,41s zaostala na 3. místě o rok mladší Linda Trejbalová (SK Ještěd). V chlapcích U16 s přehledem zvítězil David Kubeš, 2. byl o 0,94 s rok mladší Štěpán Kroupa (SK Písek), 3. se ztrátou 1,65 s Šimon Fiala (LO TJ VS Praha).

VZ mladšího žactva ovládla finálovou nejrychlejší jízdou náskokem 0,75 s Laura Šišková (RT Záhrobský). Prvních dvou jízdách byla nejrychlejší nakonec druhá Jitka Kovářová (Ski klub Ještěd, z.s.), 3. skončila Anna Patočková. První vítězství na RKZ získal Oskar Klíma (ST Victoria Brno), který byl nejrychlejší už v první jízdě a zvítězil o pouhých pět setin před Danielem Ryškou (RT Záhrobský), devatenáct setin najel na týmového parťáka Matyáše Galvase (ST Victoria Brno) na 3. místě.

Slalom se poslední den se stal kořistí Lindy Trejbalové, kompletní stupně vítězů po 1. místě ve VZ a 3. v OSL doplnila 2. místem ve slalomu Natálie Zouharová (+0,57 s), 3. místo obsadila vítězka OSL Barbora Nováková (+1,17 s). V mladších žačkách vyhrála Barbora Peroutková, 2. místo brala po vítězství v obřáku a třetím místě ve vyřazovacím závodě Anna Patočková (+0,61 s), 3. byla Julie Kestlová (SK Kouty).

Ve starších žácích po vítězství v obřím slalomu a 3. místě ve VZ s velkým náskokem 2,05 slalom vyhrál David Kubeš před Šimonem Fialou. Premiérové bedny na RKZ zajel třetí (+6,23 s) Matěj Pajer (SK Špindl). Vůbec první vítězství na RKZ si zajistil Maximilián Viležinský (Ski Mosty), když zvítězil o 1,20 s před Matyášem Galvasem, pro něhož znamenají 2. a 3. místo rovněž premiérové stupně vítězů na RKZ. Třetí místo obsadil Oskar Klíma (+1,25 s).

Pořadí PoháruCeské pošty vypadá po RKZ 4 v Albrechticích následovně:

U16 dívky: 1. N. Zouharová (575b.), 2. B. Nováková (511b.), 3. A. Labaštová (510b.)

U14 dívky: 1. A. Patočková (630b.), 2. B. Peroutková (481b.), 3. J. Kestlová (439b.)

U16 chlapci: 1. D. Kubeš (640b.), 2. A. Linhart (485b.), 3. Š. Kroupa (330b.)

U14 chlapci: 1. D. Ryška (660b.), 2. M. Müller (456b.), 3. O. Klíma (437b.)

Oddíly: 1. RT Záhrobský (4447b.), 2. SA Špindl (2383b.), 3. ST Victoria Brno (1790b.)

Nyní se seriál Poháru české pošty přesouvá na Bílou v Beskydech.

Kompletní výsledky z Albrechtic najdete zde.