MS St. Moritz: Šárka Strachová ve slalomu na vynikajícím pátém místě, gratulujeme!

9 min 1 s

Mistryní světa ve slalomu se po famózním výkonu v druhém kole stala Mikaela Shiffrinová z USA, stříbro získala domácí Wendy Holdenerová, bronz Švédka Frida Hansdotterová. Šárka Strachová se druhou nejrychlejší jízdou ve druhém kole posunula na konečné páté místo. Martina Dubovská skončila 32., Gabriela Capová 33. a Kateřina Paulláthová nedokončila první kolo. Zabystřan se kvalifikoval do hlavní soutěže 6. místem se ziskem dosud nejlepších bodů.

Autorem prvního kola byl Klaus Mayrhofer, trenér Šárka Strachové. Ta na trať vyrazila jako šestá v pořadí a k prvnímu kolu řekla. „Rovina nahoře celkem fajn, závěr taky dobrý, někde v té prostřední pasáži jsem najednou víc ztratila. Bohužel ztráta 1,20 není úplně malá. Ale na třetí místo je to asi půl vteřiny, takže všechno je ještě otevřené. Je co dohánět a je o co bojovat, určitě budu riskovat. A jak řekla, stalo se. Šárka v druhém kole na náročně vytyčené trati americkým trenérem Dayem zajela skvěle. Extrémně náročné rozestavení branek jí evidentně sedlo a Šárka se druhým nejrychlejším časem kola posunula na konečné páté místo, jen tři desetiny od medaile.

Zůstalo to někde mezi třicátou a čtyřicátou vteřinou v 2 ,kole. Samozřejmě Mikaela byla dneska zase neporazitelná, třikrát za sebou vyhrát mistrovství světa je opravdu něco úžasného. Přesto 5. místo je hrozně fajn a já jsem vlastně na sebe hrozně pyšná, že jsem to dneska takhle zvládla. Myslím si, že se loučím s MS opravdu se ctí. Byl to krásný závod, jsem ráda, že jsem po druhém kole vedla, že jsem si užila ještě vedoucí pozici a určitě tohle MS je pro mě výjimečné.

Kdyby příští rok nebyla olympiáda, tak možná už teď jsem rozhodnuta, že nepokračuji. Ale vzhledem k tomu, že je, a olympiáda je velké lákadlo, tak si tam pořád nechávám ještě nějakou šanci, ale rozhodu se víceméně až po finále SP. Teďka nás čekají ještě dva slalomy, letos netradičně ve Spojených státech, teďka po nějakém týdnu doma vyrážíme do Kalifornie, kde budeme poprvé, takže poznáme nějaký nový kraj, nové středisko, závodím ve Squaw Valley a pak finále a Aspenu, což je také jedno z mých oblíbených středisek.

Druhou nejlepší Češkou byla Martina Dubovská na 32. místě. Té vůbec nevyšlo první kolo a tím přišla o šanci na dobrý výsledek, protože startovala z 41. pozice, tedy mimo třicítku, které se do druhého kola otáčela. Určitě měla na víc, připomeňme její 18. místo z SP v Semmeringu mezi svátky. „No nevím, jestli to mám vůbec hodnotit, z mojí strany to totiž bylo strašné. A chyby? Ta největší byla, že jsem od první branky vůbec nechytila ten správný rytmus a celé mi to moc nesedlo. Mrzí mě to hodně,“ řekla Maťa.

Velkově hned jedno místo za ní skončila na 33. místě Gabriela Capová. „Jsem spokojena s tím, jak jsem to ze startu pustila, to se mi povedlo. Ale na hraně jsem se posadila na zadek a pak už jsem s tím bojovala, takže jsou mé pocity z prvního kola takové smíšené.

Kateřina Pauláthová nedokončila první kolo, mezičasy ale útočila k třicítce. „Sedla jsem si na zadek a spadla na vnitřní lyži. Takhle hloupá chyba se nadá dělat na tomto povrchu, to byla blbost,“ sypala si v cíli popel na hlavu Kateřina.

V mužské kvalifikaci na nedělní slalom skončil Jan Zabystřan na 6. místě, když vyhrál druhé kolo. Vyjel si také zatím nejlepší slalomové body kariéry 22,40 FIS bodů, čímž si polepší o pět FIS bodů a posune se o 125 míst vzhůru, na 353. místo světa. To je povzbudivé před blížícím se mistrovstvím světa juniorů ve švédském Aare. A znamená to také to, že ho zítra uvidíme ve slalomu společně s Kryštofem Krýzlem. Ondřej Berndt a Daniel Paulus po výpadcích v kvalifikaci do hlavního závodu nepostoupili. Paulus nedokončil už první kolo a Berndtovi se osudným stalo kolo druhé a to si po prvním vedl skvěle – byl třetí a sahal nejen po zítřejším závodě, ale rovněž výborných FIS bodech. Slalom v neděli začíná v 9.45 hod. Druhé kolo ve 13.00 hod. Živě ho tradičně vysílá Eurosport a ČT.

Výsledky MS ve slalomu žen najdete zde, výsledky kvalifikace na slalom mužů zde.