Mistrovství republiky v inline slalomu proběhlo v Kralupech úspěšně

5 min 1 s

Již pojedenácté se v Kralupech nad Vltavou sešla česká inline slalomová špička, aby zde tradičně uzavřela svou další sezonu. O víkendu 21. – 22. září zde proběhlo Mistrovství ČR a Finále CILA cupu 2013. Přes deštivou předpověď se počasí vydařilo a závodilo se na suché vozovce.

K hladkému průběhu závodů, pořádaných pod hlavičkou Heckl cupu a pod záštitou starosty Petra Holečka a hejtmana Josefa Řiháka, přispěl sehraný tým pořadatelů ze Ski klubu Kralupy. Nejmladším závodníkům bylo 5 let, nejstarší účastník již dosáhl věku 53 let. V sobotu se konaly dva slalomové závody, tedy celkem 4 závodní kola. První slalom, pořádaný jako řadový závod CILA cupu, vyhrála mezi ženami podle očekávání Gabriela Kudělásková ( SKP Kometa Brno ) a mezi muži Petr Brandtner ( Ski klub Písek ). Druhý slalom, který byl vyhlášen jako mistrovství ČR a započítával se do světového žebříčku WIAC, vyhrála mezi ženami Gabriela Kudělásková před sestrami Barborou a Pavlínou Procházkovými ( obě LK Jirkov ). Závod mužů ovládl opět Petr Brandtner před Janem Mollerem ( KL Turnov ) a Vojtou Pršalou ( Ski klub Vrchlabí ).

V neděli se konalo historicky první mistrovství ČR v inline obřím slalomu. Na velmi rychlé trati bylo umístěno 21 branek a závodníci dosahovali rychlosti až 70 km/h. Pořadí závodu žen se oproti sobotě nezměnilo, opět vyhrála Gabriela Kudělásková před sestrami Barborou a Pavlínou Procházkovými. Muži si po dramatické bitvě pořadí promíchali, vyhrál Jan Moller před Petrem Brandtnerem a Jindřichem Krýdlem ( Ski klub Krušnoborci ), který byl ve svých 53 letech nejstarším účastníkem závodů.

Pohár starosty města Kralup nad Vltavou 2013 si za nejlepší součet všech časů z šesti
víkendových jízd odnesli stejně jako loni G. Kudělásková a J. Möller. Vítězy Heckl cupu 2013,
kterými se stali nejúspěšnější závodníci celého závodního víkendu v žákovských kategoriích,
byli vyhlášeni Lenka Keselá ( Kesely Team Bratislava ) a Alexandr Adam ( KL Turnov(.

Nejúspěšnější závodníci víkendu v předžákovských kategoriích obdrželi Pohár týdne mobility 2013, držiteli se stali Nikola Fričová ( Kesely Team Bratislava ) a Lukáš Policar ( TJ Lokomotiva
Teplice).

Jelikož byly kralupské závody posledními závody celého seriálu, došlo i na vyhlášení celého seriálu závodů Českého poháru CILA cup 2013. Celkovými vítězi se stali G. Kudělásková a J. Moller.

text: Martin Štěpán/SH