×
Martina Dubovská si odváží ze Světového poháru v Zagrebu body za  26. místo!

Martina Dubovská si odváží ze Světového poháru v Zagrebu body za 26. místo!

03.01.2018

Druhý bodovaný výsledek ve slalomu Světového poháru v letošní sezóně a první v novém roce 2018 si připisuje česká reprezentantka v alpském lyžování Martina Dubovská. Po devětadvacátém místě z úvodu sezóny z Levi dnes na měkké trati v chorvatském Zagrebu vybojovala pět pohárových bodů za šestadvacáté místo. Gratulujeme! Náskokem 1,59s vítězila Mikaela Shiffrinová (USA) před Wendy Holdenerovou (SUI), tčetí Frida Hansdotterová (SWE) ztratila již 2,11s.

Martina byla po prvním kole 27. „Jsem strašně ráda, že tam zase jsem.“ A trenér Jano Dubovský přitakával „konečně“. První kolo podle slov Martiny i trenéra měla rezervy a do kola druhého, do kterého vystartovala jako čtvrtá v pořadí, měla za úkol předvést dobrou jízdu.

„Z celkového 26. místa se těším. Vždycky je co zlepšovat a ani tato jízda nebyla optimální. I když jsem se do  toho postila dobře, pokazila jsem nájezd do roviny a i na přechodu do prvního prudkého mě to koplo a závěrečné prudké se dalo jet příměji, jak jsem později zjistila z videa, ale vážím si každého jednoho bodu, protože v tom Světovém poháru to není zase tak jednoduché bodovat. Teď  musím pokračovat tak, jak jsem ten nový rok začala.“

V Zagrebu měla Martina vetší tým než obvykle. Vedle trenéra Jana Dubovského také Braňa Bízika a fyzioterapeutku Kateřinu Michaljaničovou. Domluva v týmu funguje přes vysílačky. „Ale jen dočasně, zase se nám pokazily a neměli jsme spojení a tak Maťa nedostávala info z tratě. Původní vysílačky jsme totiž před sezónou museli vrátit a na nové neměli prostředky, tak jsme je šli koupit do bazaru,“ povzdechl si Jano Dubovský s tím, že snad je do dalšího klání v SP opraví.

To čeká Martinu v Krajske Goře v neděli. „Myslela jsem si, že si dám i sobotní obřák, ale trenér nakonec rozhodl, že pojedu jen slalom. Pro jistotu mi sem nevzal ani obřákové lyže, asi abych ho nepřesvědčovala.“ Obřák si proto poprvé v kariéře dá Gabriela Capová a v neděli samozřejmě slalom. Ten dnešní v Zagrebu dokončila v prvním kole na 46. místě.

Zítra přijdou ke slovu muži s Kryštofem Krýzlem a Ondřejem Berndtem. Druhé kolo závodu vysílá od 16 hodin živě Eurosport, první kolo bude k dispozici pouze na Eurosportplayeru.

Výsledky slalomu žen najdete zde.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgencePartner

Audi

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska