Martina Dubovská je ve formě, na závodech FIS v Levi deklasovala soupeřky

6 min 39 s

Dvě vítězství s obrovskými náskoky s nejlepším bodovým výsledkem kariéry vybojovala ve finském Levi ve slalomech FIS česká slalomářka Martina Dubovská. Jen tak dál!

Když před týdnem nebylo jisté, zda se Světový pohár v americkém Killigtonu uskuteční, rozhodla se Martina Dubovská přeložit letenky a místo tréninku v USA zvolila trénink v Levi. V jeho závěru si naordinovala i dva starty ve FIS slalomech a v obou dvou excelovala. Předvčerem zvítězila s náskokem 1,32s, dnes ještě přidala a zvítězila rozdílem další třídy. Druhá v cíli na ni ztratila 2,40s. Kvalitní výkony přinesly i kvalitní FIS body – první závod 12,10 FIS bodů, dnes 10,95 FIS bodů, což je nejlepší slalomový výsledek v Martinině kariéře. Je to znamení vypovídající nejen o dobré formě týden před SP v Killigtonu, ale také o faktu, že se česká reprezentantka zlepšuje.

„Kdybych takto jela před týdnem ve Svěťáku, byl by ten výsledek lepší,“ vzpomíná Maťa chybějících jedenáct setin k postupu a třiatřicáté místo. „Ale jako začátek sezóny je to dobrý. Zůstala jsem tady s Kotrlovými a Tomášem Hvoreckým a myslím, že jsme dobře potrénovali, i technicky, takže doufám, že se to v Americe podaří,“ spřádá plán na SP v Killingtonu a pokračuje: "Jedou se tady ještě dva obřáky, ale pojedu jen ten zítřejší, pak už se budu chystat na přesun do USA. Letím 22. listopadu odtud a den na to z Budapešti do Bostonu. Letenky z Budapešti vyšly o 300 Euro levněji,“ vysvětluje česká lyžařka.

V závodech startovaly i další Češky. Členka reprezentačního výboru Gabriela Capová po oba dva dny nedokončila druhé kolo a po zranění vracející se juniorské reprezentantky Petra Kotrlová (7. a 11. místo), Nikola Bubáková (11.  a 16. místo) a prvním rokem v juniorkách soutěžící Anna Volková (DNF2 a 28. místo). Z juniorského C týmu se představila také Aneta Fleischerová (DNF1 a 23. místo). Dále starovala rovněž šestnáctiletá Sára Kotabová (25. a 26. místo), Veronika Rudolfová (2x 14. místo) a k závodění se po dvou letech vrátila bývalá juniorská mistryně ČR a bývalá členka reprezentačního výběru žen Kateřina Kotrlová (13. a 15. místo).

Závěrem dodejme, že mužský program SP v zámoří byl pro letošní kalendářní rok kompletně zrušen. Kvůli teplému počasí a nedostatku sněhu se nepojede se ani v Lake Louise ani v Beaver Creeku. Program z Beaver Creeku byl ale uskuteční ve Val d’Isere v původním termínu 2. – 4. prosince. Kryštof Krýzl proto opět přebukovával letenky. „Letos už podruhé. Jedná se stále o jedny a tytéž letenky, které jsem napřed přesunul z Chile, kam jsem nemohl odletět, na USA a teď znova, tak snad to zase půjde,“ říká Kitan.

Na potvrzení nebo zrušení ženského programu v Lake Louse (2.- 4. 12.) se čeká do zítřka. Nahnuté to měl i ženský Killigton, nová destinace SP, ale nakonec pořadatelé dokázali vyrobit potřebné množství sněhu. V USA se v ‚jarních‘ podmínkách už druhý týden připravuje Kateřina Pauláthová spolu s Terezou Kmochovou. Šárka Strachová trénuje na Reiteralmu v Rakousku.

Výsledky slalomů FIS v Levi najdete z 1. dne zde a z druého závodu zde.