Martina Dubovská a Gabriela Capová skončily tři a sedm míst od postupu na SP v Ofterschwangu

4 min 59 s

České slalomářky Martinu Dubovskou a Gabrielu Capovou dělilo od postupu do 2. kola ve slalomu Světového poháru v Ofterschwangu jen několik míst. Martina skončila 33. a Gábina 37. Časově šlo v případě Martiny o 0,29s, u Gábiny o 0,60s.

Byl to pro naše slalomářky poslední závod Světového pohár v této sezóně. Nyní už je na programu pouze finále pro pětadvacet nejlepších, plus juniorské mistry světa a olympijské vítěze a tím se ročník 2017/2018 uzavře.

Martina Dubovská v letošní sezóně bodovala 2x. Hned v prvním slalomu ve Finském Levi, kde jí po 1. kole patřila dokonce výtečná 16. příčka. Nakonec z toho bylo 29. místo. Druhý úspěch zaznamenala začátkem kalendářního roku v Zagrebu, kde skončila 26. V několika závodech jí druhé kolo těsně uniklo, nejblíž ve Flachau, kde bylo o jedinou setinu 31. Dnes v Ofrerschwangu se situace téměř opakovala. Tentokrát ale před závodem týden ležela doma s antibiotiky „Myslela jsem si, že to dnes dám, ale byla jsem úplně KO. Na trati jsem se povzbuzovala, ať si ještě pohnu, ale bylo to úplně bez energie, k tomu není co dodat. Snad možná, kdyby se mi povedlo jet rovinu, kterou běžně umím jet rychle, o něco rychleji, mohlo by to třeba vyjít, nevím. Teď zvažuji, zda vůbec jet do Ruska na FEC, jestli jsem schopna do té doby síly dobrat.“ Martina ziskem sedmi bod v letošním ročníku slalomu SP obsadila třiapadesáté místo.

Gabriela Capová letos poprvé bodovala v SP, v Kranjske Goře byla 19. Výsledek ji úžasně nastartoval, protože od té body neustále TOP30 obrážela, ale o pár míst či setin jí unikala. Blízko byla ve Flachau, kde chybělo na 34. místě jedenáct setin a Česká republika tehdy sahala po dvojitému postupu, který nakonec součtem dvanácti setin nevyšel. K poslednímu slalomu v Ofterschwangu řekla: „Dnes jsem se do toho pustila možná trochu opatrněji než bylo třeba, pak jsem se chytla a v prudší části jsem se snažila bojovat, ale úplně jsem se nechytla a už i trochu cítím, že se blíží konec sezóny a síly ubývají.“ Gábina ziskem 12 bodů obsadila v letošním pořadí slalomu SP padesáté místo.

V Ofterschwangu se se sportovní kariérou rozloučily hned dvě špičkové závodnice Veronika Velez Zuzulová a Rakušanka Michaela Kirchgasserová. Poslední závod kariéry absolvovaly v kroji.

Výsledky slalomu SP v Ofterschwangu najdete zde.