Ledecká, Capová a Bubáková si nadělily pěkný předvánoční dárek

5 min 13 s

Každá z lyžařek startovala na jiných závodech kategorie FIS a všechny tři zaznamenaly dvoje stupně vítězů. Ester Ledecká brala druhé a třetí místo v alpských kombinacích v rakouském Söldenu, Gabriela Capová dvě druhá místa ve slalomu v italském Cavalese a juniorská reprezentantka Nikola Bubáková zvítězila a byla druhá v polské Tatrzanske Bialce.

Ester Ledecká se bezprostředně po úspěšných závodech SP na snowboardu vrhla zpět na lyže. „Chce ve Svěťáku startovat i v alpské kombinaci, tak si potřebovala zlepšit body.“ A stalo se. Vyjela si bodový průměr 29,93 FIS bodů a zlepšila se téměř o dvacet bodů. Ve světovém řebříčku v alpské kombinaci díky tomu poskočí ze 118. místa na cca 57. místo. Dostala se tak před Kateřinu Pauláthovou na druhé místo v ČR za Šárku Strachovou, která alpskou kombinaci od ZOH v Soči 2014 nejezdí. Kvalitní FIS body jí však stoupají pomalu. Každopádně se můžeme na Ester v SP v alpské kombinaci bude těšit.

Gabriela Cápová se po vítězství v závodech Českého poháru na Klobouku vydala na dva slalomy FIS do Cavalese a přivezla dvě třetí místa. „Mám radost, že se mi poprvé povedlo v Itálii na FISových závodech dostat na bednu a to v obou závodech. První kola se mi oba dva dny úplně nepovedla, dělala jsem v nich chyby a na bednu jsem se dostala až přes lepší druhá kola, ve kterých se mi povedlo udělat méně chyb. Pocitově jsem jela už technicky lépe, ale chce to ještě pár tréninku přes svátky (na které se těším), aby se mi to více zažilo.“

A do třetice mladá juniorská reprezentantka Nikola Bubáková (1999), která loni svou první sezónu mezi juniory a dospělými musela téměř kompletně kvůli zranění kolene vynechat, v Polsku druhý slalom vyhrála a v prvním slalomu byla druhá. Její trenér Lukáš Ohrádka k výsledkům řekl: „Bubu po zranění načrtla celkem formu v Karlově, když byla dvakrát druhá za Gábinou (pozn. Capovou) a teď už to klaplo úplně.“ Odměnou jí jsou dosud nejlepší FIS body ve slalomu i kariéře 40,43 a 42,73. Dosud měla ve světovém žebříčku 68,16. I ona se tedy výrazně zlepšila (o 27 bodů) a ve světovém žebříčku bude stoupat. O dvaadvacet bodů se zlepšila také Klára Pospíšilová na čtvrtém a sedmém místě.

Závěrem ještě jedna dobrá zpráva. Kateřina Pauláthová po dvoutýdenní pauze vynucené zraněním kolene už opět lyžuje.

Photos: Archiv G.Capová, L.Ohrádka, FB E.Ledecká