Kvalitní umístění několika žáků na Pokal Loka a bedny Peroutkové na Zagreb Trophy

5 min 7 s

Už více než před týdnem se členové žákovského výběru ČR účastnili dvou na sebe navazujících mezinárodních závodů a to 42. ročníku Pokal Loka, který se konal vedle sjezdovky pro SP v Kranjske Goře a Zagreb Trophy. Ta se jela na Sljeme, ze sníženého startu sjezdovky na SP.

Zvlášť 42. ročník Pokal Loky byl tradičně obsazen tím nejlepším, co evropské žákovské lyžování nabízí. o to víc nás těší skutečnost, že se hned několik českých lyžařů prosadilo na přední umístění, další sbírali cenné zkušenosti.

„Profil svahu byl velmi náročný se spoustou změn sklonu, těžkou kompresí a pro obří slalom technicky velmi náročnou levotočivou zatáčkou. Čeští závodníci si mohli vyzkoušet náročně postavené tratě. Jak slalom, tak hlavně druhé kolo obřího slalomu starších žáků postavené rakouským trenérem bylo hodně rychlé,“ prozradil vedoucí výpravy Viktor Klíma.

V obřím slalomu plnohodnotně konkurovali těm nejlepším Jiří Anděl (U14) a Adam Klíma (U16), kteří skončili na výborném 4. místě. Adam Klíma na sebe upozornil hlavně prvním kolem, kde zaostal jen 0,2 s za rakouským reprezentantem. Bohužel chyba v druhém kole neumožnila lepší umístění. Mezi dobré výsledky určitě patří i 15. místo Matěje Bláhy (U16) a 14. Magdaleny Pulpánové (U14) v obřím slalomu. Ve slalomu českou výpravu zachraňovala Elese Sommerová (U16) svým 5. místem, David Špaček (U14) a Petr Čech (U16) se umístili na 20. místě a Magdaléna Pulpánová byla 23. Barbora Zíková a Alena Labaštová (obě U16) nedokončily ani jeden závod.

Lehce pozměněná sestava startovala na Zagreb Trophy. Stupně vítězů ve slalomu kategorie U14 vybojovala Barbora Peroutková, když za vítězku zaostala o 3,68 s. Slalom Dokončil ještě Daniel Ryška na 22. místě, bylo to ale s pádem v druhém kole. Ostatní čeští závodníci cíl slalomu neviděli a bohužel většina z nich neměla to štěstí ani v obřím slalomu. Ani jeden závod nedokončily B. Zíková, A. Labaštová a E. Sommerová, stejně tak Jonáš Pospíšil (všichni U16). Nejlepších výsledků tady dosáhli žáci U14: Marek Müller 10.(+2,46 s), Daniel Ryška 11. (+2,62 s). B. Peroutková spádem po vnitřní lyži skončila 20. Obří slalom dokončil také Jakub Šinták na 22. místě (+7,16 s), v jeho silnější disciplíně slalomu byl diskvalifikován a 24. v OSL byl Martin Pokorný (+7,71), slalom nedokončil. V hodnocení národů Češi obsadili 11. místo.

(EK ve spolupráci s V. Klímou a P. Záhrobským)